(VIDEO, FOTO) Koban posljednji period: Partizan poražen na gostovanju u Monaku, uprkos sjajnoj partiji Pantera

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Monaka u okviru 24. kola Evrolige. Kneževi su na domaćem praketu bili bolji od crno-bijelih rezultatom 85:70

Izabranici Željka Obradovića nisu uspjeli da dođu do brejka, pa su zabilježili 12. evroligaški poraz, a imaju isto toliko pobjeda.

Nervozno su počeli i jedni i drugi, a Mam Žaite pravio je dosta problema Brunu Kaboklu na startu meča, pa je Monako poveo sa 6:0. Ipak mnogo toga promijenilo se kada je u igru crno-bijelih ušao Frenk Kaminski koji je poveazo nekolike dobre role na obje strane. Mnogo otvorenih šuteva promašio je Monako u prvoj dionici, posebno za 3 poena. Sjajnu četvrtinu odigrao je Kevin Panter koji je postigao sedam poena, pa je Partizan sa 16:14 došao do prednosti nakon 10 minuta igre.

Dobro su počeli crno-bijeli drugu dionicu, sve dok Frenk Kaminski nije morao na klupu zbog drugog faula. Razigrali su se Džerel Blosomgejm i Majk Džejms koji su vodili Monako do preokreta. Dugo se mučio Partizan sredinom drugog perioda u napadu, pa su Kneževi iskoristili pad u igri crno-bijelih i serijom 7:0 došli do prednosti od 7 poena razlike. Raspoloženi kapiten Partizana, Kevin Panter pogodio je trojku sa zvukom sirene i tako smanjio prednost Monaka na 44:38 na poluvremenu.

U serijama se igralo u trećem periodu. Monako je stigao do +8 na krilima Džejmsa i Alfe Dialoa, ali je ekipa Željka Obradovića odbila da se preda. Nošeni fenomenalnom partijom Kevina Pantera, crno-bijeli dolaze na samo 2 poena zaostatka u posljednjem minutu meča, ali je Džejms u posljednjim sekundima 3. perioda bio siguran sa linije penala za 65:61. Ono što je još više brinulo Obradovića jeste da drugi najbolji pojedinac Partizana, Frenk Kaminski dobija 4. faul i mora da se preseli na klupu.

Veliki problemi bili su za crno-bijele u napadu na startu posljednje dionice. Izabranici Željka Obradovića nisu skoro puna četiri minuta uspjeli da postignu koš. Monako je to iskoristio i otišao na maksimalnih +13. Nisu uspjeli crno-bijeli da se vrate nakon serija, pa je Monako upisao 14. pobjedu u sezoni.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Majk Džejms sa 19, dok je Mam Žaite postigao 14 poena. Kod Partizana blistao je Kevin Panter sa 28 poena, dok je Frenk Kaminski ubacio 17.

Crno-bijeli će u okviru ovog duplog kola gostovati u Bolonji ekipi Virtusa u petak, dok će Monako ugostiti Fenerbahče.

TOK MEČA: MONAKO – PARTIZAN 85:70

4. četvrtina

85:70 Kraj, Partizan je poražen u Kneževini.

81:68 Drži prednost Monako. Samo se čeka konačan rezultat.

79:66 Ponovo serija Monaka 5:0. Outara pogađa za tri poena, a nakon toga crno-bijeli gube loptu, da bi Okobo zakucao sam u kontri.

74:64 Nakon skoro punih 5 minuta, Partizan postiže prve poene u ovom periodu. Vratio se na teren Frenk Kaminski i odmah pogodio uz faul.

73:61 Kakva trojka uz faul Majka Džejmsa. Isticao je napad Monaku, a Džejms je sa osam metara uz faul Kevina Panter pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje, koje je promašio. Partizan skoro puna četiri minuta nije postigao koš.

69:61 Serija Džordana Lojda 4:0 koji je postigao 4 laka poena za +8 Monaka.

3. četvrtina

65:61 Smanjio je Panter na -2 nakon što je bio siguran sa linije penala, ali je u posljednjem napadu u ovoj dionici Majk Džejms fauliran, a pogodio je dva slobodna bacanja.

63:59 Smanjuje Partizan na 4 poena zaostatka. Poeni Ledeja nakon što je sjajno okrenuo Brauna. Crno-bijeli su se vratili.

59:53 Motejunas pogađa uz faul, Kaminski je napravio četvrtu ličnu grešku, pa je Obradović morao da ga izvede, iako je uz Pantera najbolji na terenu. Panter i Kaboklo su pogodili iz reketa za Partizan.

56:48 Odgovara Monako mini-serijom 4:0. Alfa Dialo bio je siguran sa linije penala. Na drugoj strani Naneli pravi faul u napadu, da bi Eli Okobo prošao lako do obruča, što je natjeralo Obradovića da zatraži tajm-aut.

52:48 Majk Džejms izgradio je prelijepu poziciju za Žaitea koji je pogodio na drugi obruč, ali je Avramović smanjio prednost Monaka trojkom.

50:45 Serija Partizana 5:0. Kaminski pogađa trojku, a nakon toga i Džejms Naneli siguran na polaganju, ali mu je nakon toga sviran faul u napadu. Ledej je siguran sa linije penala.

46:38 Odlazi Monako na +8. Promašio je Partizan dva napada zaredom, a onda je Braun nakon ofanzivnog skoka pogodio za dva.

2. četvrtina

44:38 KEVIN PANTER POGAĐA TROJKU SA ZVUKOM SIRENE! Leži mu Monako i u to nema sumnje ponovo igra fenomenalno Panter protiv Kneževa. Napravio je Monako seriju pred kraj prvog poluvremena, ali je kapiten crno-bijelih smanjio prednost na 6 poena, za 13. poen na meču.

42:35 Prekida Partizan seriju Monaka. Zek Ledej je siguran iz reketa poenima karakterističnim šutem jednom rukom.

40:33 Serija 7:0 Monaka. Crno-bjeli su vezali dvije izgubljene lopte, a razigrao se Majk Džejms koji ima osam poena i 3 asistencije. Braun je iznudio dva faula u napadu za Monako. Blosomgejm je nakon toga upisao deveti poen na utakmici.

34:33 Majk Džejms je nadmudrio Pi Džej Doužera i pogodio sa poludistance, a nakon toga Kevin Panter nastavio sjajnu seriju. Braun je dobio tehničku greški, a to je iskoristio kapiten Partizana za 10. poena na meču.

30:29 SJajna reakcija iz tajm-auta izabranika Željka Obradovića. Naneli je vidio samog Pantera u ćošku koji pogađa za 3 poena.

30:26 Sterija Blosomgejma. Partizan je potpuno bezidejan u napadu od izlaska iz igre Kaminskog koji ima 2 faula. Monakov Amerikanac pogađa trojku nakon asistencije Majka Džejmsa.

25:26 Već dugo nema poena Partizana u napadu, Monako dolazi do preokreta nakon kontre Blosomgejm je pogodio.

24:26 Fenomenalna asistencija Majka Džejmsa iz ćoška za Džerela Blosomgejma.

22:26 Zek Ledej pogađa sa kapice i upisuje se u strijelce. Ponovo je Okobo sa zvukom sirene pogodio za 3, a onda i Aleksa Avramović pogađa trojku.

17:19 Ponovo Frenk Kaminski. U sjajnoj je formi partizanov centar. Odlično je raširio i pogodio za 3 iz pik en popa. Osmijehnula se sreća Monaku u narednom napadu pošto je Džordan Lojd pogodio za 3 poena od tablu sa zvukom sirene.

1. četvrtina

14:16 Serija Kevina Pantera! Kapiten Partizana pogađa prvo sa poludistance, a nakon fenomenalne blokade Kaminskog, Panter pogađa za tri poena i Partizan prvi put vodi na utakmici. Do kraja prve četvrtine ni jedna ni druga ekipa nisu uspjele da postignu koš, a Monako je promašio nove dvije otvorene trojke.

14:11 Imali su dosta sreće crno-bijeli. Monako je promašio dvije otvorene trojke, Naneli i Kaminski pogodili su za Partizan.

10:8 Žaite je ponovo fenomenalno reagovao u reketu i došao do šestog poena na utakmici. Sa druge strane u igru je ušao Frenk Kaminski i odmah poentirao za crno-bijele.

8:4 I Majk Džejms se upisao u strijelce, pogotkom sa kapice za dva. Kevin Panter sa linije penala pogađa 2 bacanja i ostaje za sada jedini strijelac Partizana.

6:2 Ponovo je Žaite ugurao Kabokla nakon što je uhvatio ofanzivni skok, a prve poene za Partizan postigao je Kevin Panter.

2:0 Žaite pogađa iz reketa nakon što je ugurao pod koš Bruna Kabokla, sa druge strane Brazilac nije uspio da pogodi pod obručom.

Uoči meča:

Istorija na strani Partizana

Ekipa Željka Obradovića ima jako dobar bilans protiv Monaka. U posljednjih pet duela crno-bijeli su ostvarili svih pet pobjeda i jasno je da im ova ekipa i te kako leži. Posebno zanimljiva utakmica bila je u prvom dijelu ove sezone kada je Parni valjak slavio nakon produžetaka (89:85), a tada je dominirao Kevin Panter sa 25 postignutih poena. Ne bi Grobari imali ništa protiv ni da kapiten večaras odigra sličnu partiju s obzirom da je u posljednje vrijeme u padu forme, pa se i od njega očekuju bolje partije.

Ekipa Monaka u seriji je od pet uzastopnih pobjeda u Evroligi i domaćem prvenstvu, a izabranici Saše Obradovića savladali su ekipu Efesa i Real Madrida u posljednja dva kola. Ono što je sigurno jeste da najveća prijetnja prijeti od jednog od najboljih igrača Evroligi, Majka Džejmsa.

Zdravstveni bilten

Željko Obradović moći će da računa na sve igrače, pa ćemo vidjeti koga će trofejni stručnjak izbaciti iz 12 košarkaša koji će konkurisati za ovaj meč. U prethodne dvije utakmice u ABA ligi i Evroligi to su bili Džejlin Smit, Danilo Anđušić i Tristan Vukčević.

Sa drue strane i Monako je će najvjerovatnije biti u punom sastavu, a jedini pod znakom pitanja je Metju Strazel. Kneževi su ove sezone dosta kuburili sa povredama, ali se čini da je taj period sada iza njih.