(VIDEO, FOTO) UZALUD TRUD KABOKLA Partizan propustio veliku šansu da slavi pred svojim navijačima u Minhenu

Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna u osmom kolu Evrolige iako su imali lijepu šansu da slave u Minhenu praktično pred domaćim navijačima.

Pi Džej Doužer

Domaći su slavili sa 94:85 i prekinuli seriju od šest poraza u nizu. Bili su crno-bijeli u igri do samog kraja, ali su imali premalo raspoloženih igrača da upišu pobjedu i obraduju navijače koji su ih i vratili iz minusa od 12 poena.

Džejms Naneli
Željko Obradović
Frenk Kaminski

Beograđani su odigrali fantastičnu prvu četvrtinu (32:25), naročito u napadu. Briljirao je Uroš Trifunović koji je stigao do deset poena, a devet je dao Frenk Kaminski. Činilo se da u tom brzom ritmu ekipa Željka Obradovića ima asa više u rukavu, ali situacija se brzo promijenila u nastavku.

Sve su pogodili momci koje vodi Pablo Laso, pa su uspjeli da stignu i prestignu crno-bijele. Željko Obradović je uzalud podvlačio da je odbrana ključ, ona nije postojala u drugoj dionici.

Još gora je bila treća četvrtina u kojoj Partizan nije postigao poene gotovo četiri minuta, pa je prednost Bajerna rasla. Na krilima navijača gosti su se trgli i uspjeli da naprave seriju 8:0, ali je završnica četvrtine opet pripala Bajernu za 70:63.

Posljednji period ponovo je počeo traljavo i sa mnogo promašaja, a prednjačio je Danilo Anđušić. Ipak, „vještačko disanje“ svom timu dao je fenomenalni Kaboklo koji je postigao tri trojke i 2+1, ali to večeras nažalost nije bilo dovoljno. Brazilac je pokazao da će biti ogromno pojačanje, da je zreo za Evroligu, ali nije imao podršku saigrača. Pokušao je Pi Džej Doužer, ali nije bilo dovoljno.

Karsen Edvards imao je odgovor na svako nastojanje gostiju da stignu do četvrte pobjede. Meč je završio sa 21 poenom, a još jedan junak je Silvan Francisko koji je u samom finišu pogodio 2+1. Bajern je sjajno šutirao za tri poena (13/28), a imao je i čak 13 ofanzivnih skokova, dok su crno-bijeli uhvatili tek dvije lopte pod košem Bajerna.

Oba tima sada su na omjeru 3-5.

Tok meča Bajern – Partizan 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, u toku je četvrta četvrtina)

4. četvrtina

39. minut Doužer polaže za -1. Drama na vrhncu. Ipak, Francisko pogađa uz faul Doužera

38. minut Gifaj prekida seriju Partizana. Kaboklo je pogriješio, a Bolmaro za tili čas odveo Bajern na +5. Pablo Lasos je dobio tehničku, pa je Partizan imao šansu čak i za itzjednačenje, ali je Doužer promašio trojku

37. minut Kaboklo!!!! Treću trojku u nizu postigao je Partizanov Brazilac koji drži svoj tim u igri. I ne staje! Pogađa 2+1 i tjera na klupu Ibaku koji je napravio pet ličnih grešaka.

36. minut Kaboklo odgovara drugom trojkom na dalekometni pokušaj Edvardsa, ali Francisko pogađa sa devet metara

34. minut Edvards pogađa penale za Bajern, ali Kaboklo daje prvu trojku u dresu Partizana. Ipak, lako ispada u odbrani, a Gilespi zakucava. Avramopvić poslije sjajnog prodora vraća na -4

33. minut Partizan odlično igra u odbrani, ali ne uspijeva ništa da materijalizuje. Anđušić je promašio dva šuta, a Gilespi opet vratio +7 za domaće

3. četvrtina

30. minut Francicko trojkom i Gilespi sa dva poena ponovo su smirili Partizan, ali je Doužer uz zvuk sirene uspio da smanji na -7

29. minut Za samo nekoliko minuta sve se preokrenulo i to zahvaljujući navijačima. Kada se činilo da nema svjetla na kraju tunela pristalice crno-bijelih pjevale su jače nego ikada i pokrenuli ekipu. Nekoliko dobrih odbrana, poeni Doužera i Ledeja i za tili čas napravljena je serija 8:0

27. minut Buker donosi prvu dvocifrenu prednost Partizanu, a potom i povećava na +12, Anđušić je na drugoj strani promašio dva pokušaja za trojku, a Avramović jedan. Kaboklo konačno zakucava i daje nadu da se Partizan može trgnuti

25. minut Naneli je s alinije penala pomjerio Partizan sa nule, ali se i dalje čekaju poeni iz igre

24. minut Puna tri minuta Partizan nije postigao poene, ali je sreća što su i Bavarci do sada dali šest. Obradović zove tajm-aut jer je prednost Bajerna već osam poena

2. četvrtina

20. minut Kako je izgledao Partizan u prvoj, tako je Bajern odigrao drugu četvrtinu. Sve su pogodili momci koje vodi Pablo Laso, pa su uspjeli da stignu i prestignu crno-bijele. Obradović je uzalud podvlačio da je odbrana ključ, ona nije postojala u drugoj dionici. Edvards je postigao 13 poena, a Buker sedam, dok su Trifunović i Kaminski ostali na 10 i 9 iz prvog perioda, a Naneli je u drugoj postigao dva i stigao do 9. Domaći su postigli čak devet trojki iz 15 pokušaja

19. minut Smailagić je sa pet uzastopnih poena vratio blagu prednost na stranu Partizana koji je ipak olako prokockao dvocifrenu prednost. Kratko je trajalo slavlje gostiju jer je Edvards postigao trojku uz faul Avramovića

17. minut Obradović je bio spreman d apozove tajm-aut, ali je Naneli nekako iskoprcao loptu i zakucao za 44:44 i prekid serije Bajerna

16. minut Prvi veliki problemi za Partizan. Osim što su prokockali prednost, Pi Džej Doužer napravio je treći faul i sigurno će imati ograničenu minutažu. Serija Bajerna u ovom trenutku je 14:3 nakon što je trojku postigao Vimberg

14. minut Vajler-Beb koristi to što je Kaboklo ostao daleko, kažnjava trojkom. Ovo ne smije da se dešava crno-bijelima, moraju da vode računa o njihovim šuterima. Na drugoj strani igraju dug napad Obradovićevi izabranici, nisu imali ideju kako će, ali Dožer spasava stvar! Sa velike udaljenosti cijepa mrežicu. Ipak, Bajern odgovara serijom 6:0 i dolazi na -4

11. minut Tek što je ušao u igru Kaboklo je upisao prve evroligaške poene

1. četvrtina

10. minut Sjanu četvrgtinu odigrao je Uroš Trifunović koji je već dvocifren, poen manje ima Frenk Kaminski, a do sedam je stigao Džejms Naneli. Razloge prednosti Beograđana osim fantastične izvedbe u napadu treba tražiti i u izgubljenim loptama Bajerna koji su “prodali” šest lopti

8. minut Mini seriju od 4:0 Partizan oravi nakon TV tajm-auta, a pogodili su Trifunović i Ledej. Prekida je Buker

7. minut Vrlo brzo se igra u ovim trenucima, a Francisko pravi probleme odbrani Partizana. Nakon njega i Edvards pogađa trojku, ali Uroš Trifunović vraća. Ipak, teško je i stići sve zapisati… Ibaka precizan iza linije za tri poena, a onda ga je u odbrani nadmusrio Kaminski koji pogađa za 2+1

5. minut Kaminski je postigaoi prvu trojku za Partizan, ali je odmah uzvratio Fransisko

3. minut Buker postiže prvu trojku za domaće, ali Kaminski u novom napadu Partizana pogađa za dva sa poludistance, da bi crno-bijeli opet brzo oduzeli loptu, a Ledej sa linije penala povisio na 8:3

2. minut Prve poene na meču postiže Jaramaz koji je u jednom dijelu karijere nosio dres Bajerna. Odmah zatim pogađa i Trifunović, a Bavarci su opet izgubili loptu

Rasprodata dvorana

Beograđani imaju veliku podršku navijača iako se meč igra u srcu Bavarske. Kao i prošle godine, put Minhena krenulo je dosta navijača crno-bijelih, a tu su naravno i srpski iseljenici na privremenom radu u Njemačkoj. Svi oni napravili su atmosferu pred start meča kao da se igra u Beogradskoj areni.

– Naša hala je protiv Partizana rasprodata! Neće biti dodatnih karata na blagajni pre utakmice. Stoga vas molimo da ne dolazite bez važeće karte. Radi pojačane kontrole na ulazu u halu, mole se svi navijači da, što je ranije moguće, gradskim prevozom dođu u BMW Park. Ulazak u Halu je moguć 90 minuta prije početka utakmice – objavili su Bavarci.

I jedni drugi suočeni sa problemima.

Pablo Laso raspoređuje minutažu u svom timu, ali se uloge i dalje traže. Ova ekipa je sačinjena od iskusnih domaćih igrača i odličnih stranaca, dobro poznatih crno-bijelima, koji još uvijek nisu pronašli svoju igru.

Serž Ibaka je do sada bio taj koji ispunjava ono što se od njega očekuje, dok su drugi nestalni. Silven Francisko se tek privikava na evropsku košarku i nije još čovjek koji ih izdvaja po kvalitetu. Karsen Edvarsds je počeo da se razigrava i na njega treba obratiti pažnju, ali do sada nije uspio da donese prevagu jer nije imao pravu podršku od saigrača, jer su zakazali mnogi od Leandra Bolmara, pa dalje.

Bajern u ovaj meč neće ući kompletan. Osim srpskog reprezentativca Vladimira Lučića, koji je duže odsutan, ne računaju na Jana Vimberga, a veliki hendikep će biti odsustvo povrijeđenih Isaka Bonge i Andresa Obsta, što je zvanično potvrđeno neposredno pred meč.

Parni valjak je takođe u problem. Oni su posljednje dvije sedmice osuđeni da igraju bez kapitena Kevina Pantera, dok će biti dodatno oslabljeni jer je Balša Koprivica bolestan i nije otputovao sa njima. Ipak, očekuje se debi posljednjeg pojačanja Bruna Kabokla koji bi trebalo da donese čvrstinu u reketu.

Obradović: Slično igraju kao Fener

Željko Obradović je istakao da znaju šta ih čeka i da je ekipa slična Fenerbahčeovoj, koju su pobijedili u prošlom kolu poslije preokreta.

– Nova utakmica u Evroligi, znamo ih veoma dobro, napravili smo skauting. Tim koji igra na sličan način kao Fenerbahče s dosta šuteva za tri poena i najbolji su tim kad se priča o ofanzivnom skoku, to je bitno, da zaustavimo šut za tri poena i da zagradimo koš poslije toga. Druge stvari koje su bitne, to je da igraju promjenljive odbrane i da će probati da nas iznenade, lično mislim da će posle svakog tajmauta da menjaju odbrane – rekao je Obradović.

Oba susreta prošle sezone pripala su crno-bijelima, u Beogradu je bilo 83:77, a u Minhenu sa 82:71.