(VIDEO, FOTO) TO JE PRAVI NOVAK Đoković dominantno do 3. kola Rolan Garosa, Španac prelak zalogaj

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Rolan Garosa, nakon što je u 3 seta bio bolji od Španca Roberta Karbaljesa Baene.

Đoković je tako nastavio pohod na odbranu titule u Parizu, a po setovima je bilo 6:4, 6:1, 6:2, poslije dva sata i šest minuta igre.

Na početku nije djelovalo da će Đoković doći do lakog trijumfa. Španac je prvi došao do prednosti, pošto je odmah na startu meča oduzeo servis Novaku, ali je Srbin ekspresno uzvratio. Uspjeli su obojica da sačuvaju svoje servise do samog finiša prvog seta, kada Đoković pravi odlučujući brejk u 10. gemu i dolazi do prvog seta, 6:4.

Potpuno drugačiju sliku vidjeli smo u drugom setu. novak je probudio zvijer u sebi, a perfektno su funkcionisali i forhend i bekhend.

Novak Đoković

Napravio je seriju Nole od 4 uzastopna gema sa dva brejka i bilo je jasno da juriša ka 2:0 u setovima. Ipak uspio je Baena da napravi brejk u 5. gemu, ali je to bilo sve od njega u 2. setu, pošto je Novak ponovo povezao 2 osvojena gema i došao do 2:0 u setovima.

Gdje je stao u prvom, Đoković je nastavio u drugom. Srbin je igrao perfektan tenis, servis ga je služio baš onako kako treba, a na prvi brejk u posljednjem setu nismo dugo čekali.

Đoković već u prvom gemu oduzima servis rivalu, a nakon potvrde brejka bilo je jasno kako će se stvari odvijati do kraja. Dupli brejk Đoković pravi u 5. gemu kada je na semaforu pisalo 4:1 i servis za Srbina. Sačuvao je lagano svoj servis Novak i došao do ubjedljive pobjede.

Branilac titule u narednom kolu sastaće se sa boljim iz duela Gael Monfis – Lorenco Museti.

Đoković – Baena 3:0 (6:4, 6:1, 6:2 u toku je treći set)

3. set

6:2 NOVAK SE PLASIRAO U 3. KOLO ROLAN GAROSA!

5:2 Uspio je Baena još malo da ostane u igri.

5:1 Đoković potvrđuje brejk, nadomak je plasmana u 3. kolo

4:1 NOVI BREJK ĐOKOVIĆA! Gazi protivnika u ovim trenucima Srbin, bez problema. Ne zna Baena šta ga je snašlo, a ovaj rezultat to i pokazuje. ovo je onaj pravi Novak koga smo dugo čekali.

3:1 – Ništa Novak ne prepušta slučaju. Ovo je Đoković kog smo željeli da vidimo u Parizu, još tri gema do pobjede i prolaska u treće kolo.

2:1 – Konačno je Baena osvojio gem na svoj servis! Nakon pet vezanih brejkova koje je Novak napravio, Španac uspijeva da smanji prednost i ostane u trećem setu.

2:0 Potvrda brejka! Đoković vrlo siguran. Juriša ka 3. kolu.

1:0 NASTAVLJA NOVAK GDJE JE STAO! Odmah brejk na stratu 3. seta.

2. set

6:1 ĐOKOVIĆ OSVAJA 2. SET! Pregazio je Španca Novak u ovom setu.

5:1 NOVAK PRAVI NOVI BREJK! Ne zna Španac šta ga je snašlo ud rugom setu. Novak je nadomak 2:0, gdje otvara vrata trijumfu i plasmanu u 3. kolo.

4:1 – Vraća Baena jedan brejk! Loš gem za Novaka, koji je dozvolio Špancu da se vrati. Forhendom je stigao do dvije brejk prilike, jednu je Nole spasao, ali nije i drugu.

4:0 – Dupli brejk pravi Novak! Očigledno je kraj prvog seta uticao na Baenu, koji sada mnogo više greši. Sa druge strane, Noletova igra obećava pred nastavak turnira.

3:0 Srbin sigurno čuva svoj servis. Sjajno izdanje srpskog tenisera, pogodio je vinere iz forhenda i servisa, pa je posle desetak minuta igre stigao do velike prednosti.

2:0 IDE BREJK! Novak je nastavio sa sjajnim udarcima iz finiša prvog seta i sada ima veliku prednost.

1:0. Novak lagano osvaja prvi gem u 2. setu.

Prvi set

6:4 IDE BREJK I SET! Đoković u pravom trenutku pravi brejk i dolazi do prvog seta. Nole je ušao u raspravu sa jednim navijačem, posle toga i sa sudijom, što ga je očigledno probudilo, pa je sa nekoliko vezanih poena stigao do prednosti.

5:4 – Nije bilo lako, ali je Nole na korak do seta! Uspio je Baena ritern vinerom da stigne do 40:40, ali dobar servis Đokovića donosi 5:4 prvom teniseru svijeta.

4:4 – Nije uspio Novak da pripreti u ovom gemu. Dobra predstava Karbaljes Baene, koji je bez izgubljenog poena izjednačio na 4:4.

novak djoković

4:3: Nole je ponovo sačuvao svoj servis. Za raziliku od prošlog gema na Đokovićev servis Španac je sada osvojio dva poena, ali je bio daleko od brejka.

3:3: Baene nakon dosta borbe osvaja gem na svoj servis.

3:2: Ekspresno je Nole osvojio gem na svoj servis. Baene nije uzeo niti jedan poen.

2:2: Imao je Nole 4 brejk lopte, ali ih nije iskoristio.

2:1: Lagan gem za Đokovića koji je izgubio samo jedan poen na svoj servis.

1:1: TAKO JE Nole se odmah vraća. Srpski teniser je odigrao sjajno na servis protivnika i vratio je brejk.