(VIDEO, FOTO) OVO JE POBJEDA NAVIJAČA Partizan nekako srušio Fenerbahče iako je imao 15 poena zaostatka

Košarkaši Partizana uspjeli su da iščupaju pobjedu u 7. kolu Evrolige pošto su u neizvjesnoj završnici sa 85:84.

Pi Džej Doužer

Velika je ovo, ogromna pobjeda crno-bijelih! Posebno ako se uzme da su u najvećem dijelu meča gledali gostima u leđa, ali su na krilima velike podrške navijača uspjeli da se vrate i prestignu ekipu koja je do večeras imala skor 5-1.

Ogromna energija sa tribina pokrenula je crno-bijele koji su limitirali Turke u nastavku meča na 28 poena, dok su uprkos mučenju u napadu, uspjeli da se izvuku i stignu do trećeg trijumfa u sezoni.

Kada se sve podvuče, domaći su imali dobijen meč na sedam sekundi do kraja, ali su izguibili loptu prilikom ubacivanja u igru. Tajler Dorsi je šutirao za tri iz teške pozicije, ali je lopta završila na obruču i počelo je veliko slavlje domaćih.

Na kraju zasluženo, slatko, ali vrlo teško. Teško je reći ko je najzaslužniji osim 20.000 navijača sa tribina, jer su Danilo Anđušić, Frenk Kaminski, Alens Smailagić, pa i oporavljeni Mateuš Ponitka imali svoje role.

Crno-bijeli su očajno odigrali prvih 20 minuta, jer su primili čak 56 poena, a „unakazio“ ga je Najdžel Hejs Dejvis koji je brojao do 21 bez promašaja iz igre. Dosta izgubljenih lopti i dozvoljenih skokova u napadu donijelik su prevagu na račun turske ekipe koja je u Beogradu nastupila bez četiri standardna igrača.

Alen Smailagić
Džejms Naneli
Aleksa Avramović

U nastavku se situacija polako počela mijenjati, lopta je brže krenula u napadu i zaostatak je počeo da se topi. Feneru je stao šut, a očigledno nije imao plan B pa su crno-bijeli na energiju i borbu uspjeli da stignu do izuzetno bitne pobjede.

Hejs je u nastavku postigao samo dva poena i zaustavio se na 23, a Tajler Dorsi je dao 18. U Partizanu su strijelci bili ravnomjernije raspoređeni, pa je Kaminski dao 15, Džejms Naneli i Alen Smailagić po 13, a Anđušić 9.

KRAJ Partizan – Fenerbahče 85:84 (23:27, 24:29, 16:13, 22:15)

4. četvrtina

40. minut Drama na vrhuncu, Kaminski smanjuje na -1. Madar gubi loptu, a Smailagić donosi prednost Partizanu na 35 sekundi do kraja. Izgubio je Partizan loptu na sedam sekundi do kraja, ali je Dorsi promašio šut za tri poena uz zvuk sirene. Veliki trijumf Partizana, a sve ostalo će Željko Obradović željeti što prije da zaboravi.

39. minut Au, kakav promašaj Ponitke. Zicer je propustio Poljak koji se vratio nakon povrede. Ubrzo je stigla kazna preko Dorsija koji donosi minimalno vođstvo gostima. Doužer promašuje trojku, a Vilbekin dovodi goste na +3

37. minut Dorsi pogađa novu trojku, ali se razigrao Kaminski koji sa četiri poena u nizu donosi prvo vođstvo Partizanu

35. minut Kaminski poslije dugo vremena donosi izjednačenje Partizanu, a Motli uzvraća. Ipak, centar Fenera je u idućem napadu napravio peti faul, a Kaminski sa linije penala donio novi egal

34. minut Motli na jednoj strani postiže lagane poene, a onda Anđušić iz prodora nastavlja dobru sekvencu

33. minut Čim je ušao na teren Mateuš Ponitka je postigao poene i sada je samo -2

31. minut Partizan je samo na -3 nakon trojke Doužera!

3. četvrtina

30. minut Anđušić je sa pet poena u nizu udahnuo život Partizanu, ali posljednje poene u trećem periodu postiže Hejd Sejvis, pa Fener ima šest poena viška pred posljednjih deset minuta

27. minut Džejms Naneli postiže poene za -9 i on je prvi dvocifreni igrač u Partizanu. Na drugoj strani, Biberović je takođe dvocifren

26. minut Nakon tehničke za Itudisa Partizan je smanjio na -9 i imao šansu da dodatno umanji zaostatak iz tri napada ujednom, ali… Nevjerovatno je šta su crno-bijeli sve ispromašivali

25. minut Nakon ofanzivnog skoka Ledeja Partizan je na -10. Može li ovo da bude injekcija samopouzdanja za Beograđane

21. minut Nastavljaju Turci sa kanonadom i u drugom poluvremenu, a trojku postiže Dorsi. Zatim Motli pogađa za dva – Partizan u velikom problemu

2. četvrtina

20. minut Trifunović je sa šest poena u nizu vratio Partizan na -9, ali je ond anapravio faul za dva slobodna bacanja pa je Tajler Dorsi sa linije penala stigao do 12 poena. Ipak, prvo ime susreta je Najdžel Hejs Dejvis koji je postigao 21 poen bez promašaja iz igre. Crno-bijeli su imali mnogo problema protiv oslabljenog rivala, pa je jasno da će morati mnogo bolje ukoliko žele da stignu do trećeg trijumfa u sezoni

18. minut Čak i kada crno-bijeli pronađu poziciju u napadu kao što je to bio nekoliko uzastopnih napada, Turci su neumoljivi na drugij strani. Nedostaje energije domaćima koji su već sada u teškoj situaciji

14. minut Vilbekin pogađa novu trojku za Fener, ali uzvraća Vukčević. Ipak, na drugoj strani precizan je Biberović. Loše crno-bijeli igraju u odbrani, za nepnunih 15 minuta primili su već 42 poena. Na sreću, imaju raspoloženog Vukčevića koji je postigao već osam poena i on za sada drži Partizan u igri

13. minut Vukčević hvata odbijanac i postiže prve poene na meču, a potom poslije dobre odbrane pogađa i Smailagić, pa Itudis traži minut odmora. Poslije dugo vremena Partizan je uspio da veže poene

12. minut Tri trojke primio je Partizan za manje od minut i po u drugoj letvrini, dvbij eje postigao Hejs-Dejvis, a jednu Papajnis, pa je Obradović primoran da pozove tajm-aut

1. četvrtina

10. minut Smailagić je postigao poene uz zvuk sirene i smanjio na 23:27 što je odličan rezultat za crno-bijele uzimajući u obzir kako su igrali u prvoj dionici

9. minut Avramović trojkom prekida seriju Fenerbahčea, vraća Papajanis, ali je Smailagić postigao šut za tri poena, četvrti Partoizana iz pest pokušaja

8. minut Sada je već ozbiljna serija Turaka koji su postigli deset poena u nizu

6. minut Naneli i Hejs-Dejvis su razmijenili poene, ali je bek Partizana onda ubacio i trojku nakon ofanzivnog skoka. Međutim, Dorsi je odmah bio spreman na drugoj strani za 12:12. Jaramaz se nadovezao trojkom, ali je Hejs-Dejvis uzvratio istom merom nakon tajm-auta. Ledeju je šut izašao iz koša, a Sestina je to kaznio u kontri

4. minut Doužer siguran sa poludistance, ali Dorsi pogađa drugu trojku zaredom

3. minut Motli postiže prve poene za Fenerbahče, a na drugoj strani Naneli pravi grešku, pa potom domaći opet griješe u kontri nakon što su dobro odigrali u odbrani. Dorsi pogađa trojku za 5:5

1. minut Kaminski pogađa za dva, a potom i Naneli pogađa za 2+1 za sjajan početak crno-bijelih

Prije meča

Košarkaš Partizana Danilo Anđušić smatra da će biti vrlo teška utakmica za njegov tim, ali je optimista po pitanju rezultata.

– Očekuje nas veoma bitna utakmica pred našim navijačima. Dočekujemo jednu od najboljih ekipa u dosadašnjem delu Evrolige. Igraju dobru košarku, pa nas čeka ozbiljna, kvalitetna i zahtijevna utakmica. Vjerujem da smo se dobro spremili i da ćemo pokazati pravo lice. Vrijeme je da pobijedimo kod kuće i odbranimo domaći teren. Stalno pričamo koliko je važno da pobjeđujemo na našem terenu, što znači nama, kao i navijačima, a na kraju krajeva i za poziciju na tabeli. Potrudićemo se da promijenimo statistiku – rekao je Anđušić.

Trener Fenerbahčea Dimitris Itudis, koji je veliki prijatelj, učenik i kum, Željka Obradovića najavljuje veliku borbu protiv Partizana. Ovaj stručnjak je pekao zanat uz najtrofejnijeg trenera Evrope i ima veliki respekt prema njemu i ekipama koje trenira. Tajne ne postoje između njih dvojice.

– Igramo protiv ekipe koja ima sjajanu okosnicu tima i vrlo dobrog trenera, kao i stručni štab. Partizan, kao i svi timovi koje je vodio Željko Obadović, ne prestaju da se bore do samog kraja. I uvijek imaju sjajnu atmosferu u Beogradu. Agresivni su i defanzivno i u napadu. Ključna stvar po nas je da ostanemo u igri do samog kraja i da nastavimo da “rastemo” kroz principe na kojima radimo i treniramo. Naravno, za nas će ovo prije svega borba kojom ćemo testirati sebe koliko smo spremni u periodu kada moramo da se nosimo sa povredama igrača. Teška borba je pred nama – rekao je Itudis.