(VIDEO, FOTO) ZVEZDA HRABRO PALA Barselona u odličnoj utakmici srušila crveno-bijele

Košarkaši Crvene zvezde nakon velike borbe su poraženi od Barselone u okviru sedmog kola Evrolige .

Četa Janisa Sferopulosa je izgubila 86:81.

Crvena zvezda po formuli ove godine ulazi slabije u utakmicu, te su i ovdje nakon 5 minuta imali zaostatka od 9 poena, kada je Janis Sferopulos tražio tajm-aut. Nakon minuta pauze ulazi Miloš Teodosić koji je potpuno razigrao crveno-bijele. Po njegovim notama počeli su da plešu i Nemanja Nedović i Luka Mitrović. Jedan od problema prve četvrtine su bile i neiskorišćeni timski faulovi jer je Zvezda prvi tek napravila u posljednjem minutu četvrtine.

Barselona je furiozno krenula u drugu četvrtinu stekla ogromnu zalihu od 17 poena, ali se Zvezda junačkom igrom na krilima ponovo Luke Mitrovića i Nemanje Nedovića vratila na pristojan minus od 4 poena na kraju prvog poluvremena.

Treća četvrtina je donijela i veću raznovrsnost napadu Zvezdine ekipe jer su se uključili i Davidovac i Gedraitis i već pomenuti Nedović.

Četvrta četvrtina je bila klackalica kroz cijelih 10 minuta, Zvezda je prilazila na poen zaostatka. Ali nije uspjela da okrene meč.

Najefikasniji kod domaćih je bio sjajni Džabari Parker sa 20 poena, te Vili Ernangomez sa 18 poena koji je mučio sve visoke igrače Zvezde i Jan Veseli sa 14 poena. Kod crveno-bijelih je Luka Mitrović imao 22 poena i odlični Miloš Teodosić sa 13 poena i 9 asistencija.

Zvezdi je bila ovo velika prilika da skine veliki skalp i uključi se u borbu za plej of, ali sezona je itekako duga, pred nama je veliki broj utakmia, ukoliko Sferopulos i njegovi izabranici misle doći do plej ofa moraće da pobijede i neke od najvećih ekipa.

Sljedeće sedmice slijedi popularno”duplo” kolo u kojem Zvezda u utorak dočekuje Fenerbahče, pa zatim dva dana kasnije gostuje Olimpijakosu u Pireju.

Tok meča

Barselona-Crvena zvezda 86:81

40. minut Kraj! Barselona je pobijedila.

39. minut Kakva košarka se igra! Mitrović na odličnu asistenciju Nejpira zakucava i izvlači koš uz faul, da bi na drugoj strani Veseli spušta loptu u koš, takođe uz faul. Griješi Teodosić u vođenju lopte, a na drugoj strani Parker pogađa nevjerovatan šut.

38. minut Barsa se muči u napadu, Zvezda previše griješi, ali je Kalinić istrčao kontru nakon što je Satoranski isčupao loptu Nedoviću. Tajm aut Sferopulos.

36. minut Zvezda sada igra preko Luke Mitrovića koji je fantastičan večeras sa 19 pogođenih poena. Pogodio je i Davidovac trojku Zvezda je tu.

34. minut Ponovo Teodosić za Zvezdu se pojavljuje kao slamka spasa sa pogođenom trojkom, ali na drugoj strani Rokas Jokubaitis pogađa flouter, i iz jedne situacije ubacuje koš uz faul.

32. minut Ponovo Teodosić, sada nalazi raspoloženog Gedraitisa. Barsa nastavlja po starom, spušta loptu Ernanomezu za kojeg crveno-bijeli nemaju rješenje.

Treća četvrtina

30. minut Zvezda na krilima Rokasa Gedraitisa koji je vezao pet poena, vraća utakmicu u egal. Parker za kraj četvrtine.

28. minut Ogromni problemi za Zvezdu nastaju kada se lopta spusti za Ernangomeza, jer su crveno-bijeli ispunili bonus te tako odmah Katalonci budu na liniji za slobodna bacanja. Barselona je ušla u napadačku krizu, ne mogu ništa da pogode. Zvezdu u utakmicu vraćaju Mitrović, Tobi i Dalibor Ilić koji je na parketu. Tajm aut Barsa

26 minut Ponovo je Teodosić u igri, što je značilo i reakciju i ostatka ekipe prije svega Nedovića koji je odmah pogodio šut za tri. Ali na drugoj strani uzvraća raspoloženi Parker, kao i Laprovitola. Teodosićev promašaj za tri je uhvatio Kalinić i faulira ga Mitrović. Uslijedio je TV tajm aut. Biće 2 bacanja za Ernangomeza.

22. minut Barsa nastavlja odlično da šutira, pogocima preko Parkera i Satoranskog koji su odlični večeras za tri poena. Zvezda se muči, Davidovac je postigao trojku, nakon prethodno promašena 2 šuta Nedovića.

2. četvrtina

20. minut Na kraju poluvremena Satoranski je pogodio trojku preko Teodosića, ali iskusni plej mu je vratio na isti nač. Nedović sada pogađa trojku na kraju isteka prvog poluvremena. Crveno-bijeli prišli Barsi na 4 poena. Kraj prvog poluvremena.

18. minut Nakon nekoliko promašenih šuteva sa obje strane. Mitrović ispod Barsinog koša pravi nesportski faul, Satoranski je realizovao oba bacanja. Teodosić je ponovo na parketu za Zvezdu i odmah je materijalizovao dva bacanja.

17. minut Sada je tu i Nedović na parketu. Prvo je Mitrović pogodio iz reketa, pa Nedović za tri poena. Zvezda je smanjila na 10 razlike. Barsa je tražila tajm aut.

15. minut Prvi put večeras na parketu je i Ognjen Kuzmić. Velike probleme Zvezdi nastavljaju da prave Ernangomez, kako sa linije za tri poena tako i iz reketa,i Parker koji je neumoljiv van linije 6,75. Zvezda se muči sa organizacijom napada, uglavnom su to neka individualna rješenja, koja rijetko prolaze.

12. minut Razigrali su se na u Barsi Ernangomez i Parker, Zvezda bez rješenja na početku drugog kvartala. Reaguje Sferopulos sa tajm-autom. Barsa ima deset poena prednosti.

Prva četvrtina

10.minut Na kraju prve četvrtine ušao je i Jago na parket. Zvezda na leđima Teodosića i njegove magije se drži u meču. Kraj prve četvrtine.

8.minut Barsa nakon pauze pogađa dva šuta za tri preko Vilija Ernangomeza i Džabari Parkera, dok Zvezda rudari poene iz reketa.

6. minut Nakon minuta pauze na teren je ušao Miloš Teodosić koji je pokrenuo Zvezdu. Podijelio je dvije asisencije za Dejana Davidovca i smanjio zaostatak. Barsa je tražila minutu pauze.

4. minut Igra se u reketu, odakle se uglavnom i poentira. Veseli sa distance, pa Kalinić sa 5 vezanih poena. Mitrović ponovo na drugoj strani. Nakon novog koša Veselog, Sferopulos poziva tajm-aut.

1.minut Zvezda na početku nije iskoristila 2 napada, dok je Barselona poentirala preko Oskara da Silve i Jana Veselog. Prvi poeni na meču za Zvezdu stižu preko Luke Mitrovića sa slobodnih bacanja.

Uoči meča

Grčki strateg, Janis Sferopulos je uoči meča najavio da njegova ekipa mora da bude oprezna i da pazi na odličnu šutersku ekipu Barse.

– Uvijek se trudimo da pobijedimo. Znamo da nas čeka veliki protivnik, sa samo jednim porazom u Evroligi. Igraju kod kuće, dobijali su dobre ekipe, ali imamo naš plan i idemo tamo da se borimo. Ključ će biti da kontrolišemo ritam i loptu. Jedino tako možemo da nametnemo svoj stil igre. Oni dobro šutiraju, trče, imaju odličnu igru u napadu, postižu skoro 87 poena kod kuće. Moramo da igramo dobru odbranu, dobru defanzivnu tranziciju i da ne dozvolimo otvorene šuteve sa distance – rekao je Grk.

Trener Barselone, Rodžer Grimauu je ukazao na individualni kvalitet Zvezde kao glavni faktor Crvene zvezde.

– Nejpir i Dos Santos su ubojiti u situacijama jedan na jedan i cijeli tim će morati da bude veoma pažljiv u vezi toga. Teodosića svi znamo, on je u stanju da stavi loptu gdje god želi i da pogađa teške šuteve. Onda postoje igrači koji ih dopunjuju. Gedraitis je veoma dobar u šutu i igranju bez lopte. Imaju četvorku koja je pola petice i unutrašnjost koja je u stanju da radi različite stvari – zaključio je Španac.