(VIDEO, FOTO) KRAJ KOŠMARNE JESENI Zvezda kasno upalila motore protiv aktuelnog šampiona Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde završili su košmarno izdanje u Ligi šampiona. U posljednjem kolu grupne faze bolji od crveno-bijelih bili su igrači Mančester sitija rezultatom 3:2.

Ovim porazom Zvezda je završila takmičenje u evropi na posljednjem mjestu grupe G sa samo jednim bodom iz šest kola.

Crveno-bijeli su pred punom Marakanom imali priliku da se časno oproste od učešća u Evropi, ali su Sitijeva djeca pokazala da je to neki drugi univerzum, iako su fudbaleri Zvezde imali priliku da neporaženi završe ovo takmičenje, ali su kasno “upalili motore”.Izašli su visoko izabranici Baraka Bahara na startu meča, i pritiskom na posljednju liniju Građana pokušali da dođu do lopte.

Ipak, nisu igrači Mančestera imali problema da iz faze odbrane prenesu loptu na protivničku polovinu, pa je dosta rupa ostajalo u centralnom bloku Zvezde. Iako je imao posjed, u prvih 15 minuta Siti nije napravio nijednu priliku, a onda momenat inspiracije debitanta, Mike Hamiltona u 19. minutu kada je fantastičnim udarcem sa desne strane matirao nemoćnog Glazera smjestivši loptu pod prečku.

U nastavku je Zvezda pokušavala iz kontri i polu-kontri, dok je Siti držao loptu i u par navrata preko Mateusa Nunjesa mogao da ugozi crveno-bijele, ali je izostala završnica.

Najbolja i jedina prilika u prvih 45 minuta za Zvezdu djelo je crveno-bijelog vunderkinda, Koste Nedeljkovića koji se sjajno priključio napadu u 27. minutu, zalomio Griliša, gađao lijevom nogom dalji ugao golmana Ortege, ali je lopta otišla tik pored gola, a do poluvremena nije bilo promjene rezultata. U nastavku Siti je ponovo držao konce u svojim rukama. Ipak preko Pitera Olajinke Zvezda je došla u priliku za izjednačenje, ali je golman Ortega fenomenalno reagovao u dva navrata.

Ipak, smušenost u odbrani Zvezde iskoristio je Oskar Bob koji je u 62. minutu ponovo matirao Glazera, nakin sjajne asistencije Riko Luisa, mladi napadač Sitija pogodio je suprotni ugao za slavlje Engleza.

Nisu se predavali crveno-bijeli. Pokušavali su od golmana da grade igru igrači Mančester sitija, ali im se to obilo o glavu. Pokušao je Oretga riskentnim pasom da nađe Boba, ali je taj pas presječen. Oduzeta lopta na sredini terena, pas ka brzonogom Bukariju koji je poslao loptu za Hvanga koji je matirao pomenutog Ortegu u 76. minutu, za erupciju na prepunoj Marakani.

Ipak sve nade da Zvezda može do pozitivnog rezultata ugasio je Kalvin FIlips koji je pogodio iz penala, nakon što je Naser Điga užasno reagovao i srušio Boba u jedanaestercu u 85. minutu. Glazer u jednu, lopta u drugu stranu za ponovnu prednost od dva gola razlike.

Mogli su i ranije do gola igrači Zvezde, kada je talentovani napadač Jovan Mijatović pogodio stativu poslije sjajne akcije. Ponovo je Mijatović bio u šansi nedugo zatim, ali je sudija svirao ofsajd.

Nisu se predavali Baharovi puleni. U prvom minutu sudijske nadoknade nakon kornera koji je izveo Bukari, Aleksandar Katai pogađa glavom i donosi tračak nade Zvezdi da može da izbjegne poraz, ali se čini da su se prekasno upalili motori crveno-bijelih, do kraja meča Zvezdi nije ostalo previše vremena, a sudija Agajev odsvirao je kraj.

Zvezda je završila na posljednjem mjestu na tabeli sa samo jednim bodom, dok je Mančester siti imao maksimalan učinak pa će sa prvog mjesta grupe G u nokaut fazu. Zajedno sa njim ide i Lajpcig, dok će Jang Bojs u Ligu Evrope.

Zvezdi ostaje borba za lidersku poziciju u domaćem prvenstvu gdje su izjednačeni sa ljutim rivalom Partizanom, na dva kola prije kraja jesenjeg dijela šampionata.

TOK MEČA: CRVENA ZVEZDA – MANČESTER SITI 2:3

KRAJ

91. minut gooolll! Aleksandar Katai! Sjajno je korner izveo Bukari, Katai je sjajno skočio i pogodio za tračak nade da može da se izbjegne poraz.

90. minut Mijatović je sjajno proigrao Bukarija koji je pokušao lukavo u suprotni ugao, ali je lopta od Akanjija otišla u korner.

85. minut Mančester siti rješava vjerovatno ovaj meč. Kalvin Filips pogađa iz penala, nakon gluposti Nasera Đige.

82. minut Sjajna atmosfera nakon gola Hvana na Marakani. Gvardiola poseže za izmjenama.

76. minut GOOOLLL! Hvang pogađa za Zvezdu! Korejac je sjajno ragovao kada je primio loptu u šesnaestercu, nakon što su je oduzeli na sredini terena. Smjestio je loptu pored Ortega koji je bio nemoćan. Proključala je Marakana!

70. minut Ponovo je Mijatović bio u sjajnoj prilici, ali je stativa mladog vunderkinda spriječila da postigne gol.

68. minut Aplauzi za rezervistu Jovana Mijatovića koji se osili pokušao iz daljine, ali lopta odlazi pored gola.

62. minut Oskar Bob kaznio je crveno-bijele za promašaje. Previše prostora ostavljeno je mladom napadaču Sitija koji je lijepo unutrašnjom pogodio mrežu Glazera.

57. minut Odlučio je Bahar da mijenja. Na terenu Su Aleksandar Katai, Jovan Mijatović i Vladimir Lučić, dok su na klupi Endijaj, Olajinka i Kanga

51. minut Auh šta je sada odbranio golman Ortega. Fenomenalno je Piter Olajinka uhvatio volej na centaršut Bukarija, a samo refleks golmana Sitija sačuvao je prednost Građana. Nakon toga i Kanga je poslao projektil, ali je ponovo na visini zadatka bio golman Sitija.

47. minut Siti je u prvih 60 sekundi prvog poluvremena konstantno držao loptu. ponovo je opasan bio Hamilton koji je lako došao u priliku za udarac sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola.

46. minut Gvardiola je odlučio da mijenja, umjesto Džeka Griliša na terenu je Fil FOden.

45. minut Ponovo je Nunes sjajno povukao kroz sredinu, lopta je došla do Kovačića koji je odložio za Filipsa koji je šutirao iz prve, ali lopta odlazi preko gola, sudija Agajev svirao je kraj prvog poluvremena.

41. minut Ukrali su igrači Zvezde loptu na oko 40 metara od gola Sitija, lopta je otišla na lijevu stranu kod Olajinke koji je šutirao direktno u golmana Ortegu.

38. minut Mateus Nunes je sjajno istrčao kontru, vukao je loptu skoro 50 metara, lako prevario Dragovića, ali je onda loše uposlio Boba, pa je lopta otišla u ruke Glazera.

36. minut Kontroliše Siti utakmicu, pokušao je Endiaj da uposli Bukarija, ovaj tandem za sada djeluje raspoložen kada su napadi Zvezde u pitanju, ali bez prilike za sada.

30. minut Pokušavaju i dalje iz kontre igrači Zvezde, Bukari se našao u jednoj prilici da pošalje za Šerifa Endijaja, ali je dobro reagovao Ortega na golu Sitija

27. minut SJAJNA PRILIKA ZA ZVEZDU Nije sada mladi Zvezdin talenat Kosta Nedeljković imao sreće. Sjajno se uključio po desnoj strani, a onda zalomio Griliša, pokušao lijevom nogom, ali je lopta otišla za dlaku pored gola.

25. minut Za sada nakon postignutog gola Siti ima apsolutnu kontrolu nad mečpm. Sjajna atmosfera na Marakani, uprokos nepovoljnom rezultatom Delije na visini zadatka.

19. minut Kakav gol je sada postigao Hamilton, dijete ovog kluba na debitantskom nastupu u Ligi šampiona. Mika Hamilton, iz prve prilike za Mančester siti pogađa. Igrao je krilni napadač 1 na 1 sa Dragovićem, a ondasa desne strane poslao projektil pod prečku i Glazer je bio nemoćan-

15. minut Bez bilo kakve šanse za sada i na jednoj i na drugoj strani. Siti je u posjedu, Zvezda vreba iz kontri.

9. minut Ovaj kombinovani tim Pepa Gvardiole pokušava kroz pas igru da dođe do gola Zvezde, ali sada bez prilika.

5. minut I dalje je lopta kod igrača Mančester sitija koji imaju posjed lopte, ali su crveno-bijeli za sasda dobro postavljeni.

1. minut Crveno-bijeli su izašli u visoki presing. Mogli su Baharovi puleni da oduzmu loptu na rizičnom dijelu terena za Siti, ali su uspjeli Građani da iznesu loptu i umalo došli do prilike za gol.

Najskuplji tim u istoriji Zvezde pod palicom Izraelca daleko je od sjajne forme, one sa početka sezone, kada su crveno-bijeli mljeli sve pred sobom. Očekivalo se da beogradski velikan dođe bar do treće pzicije na tabeli u Ligi Šampiona, ali ipak Zvezda je razočarala i ostala zakucana za dno tabele.

Poznati su i sastavi.

Crvena zvezda (3-4-1-2): Glazer – Điga, Spajić, Dragović – Nedeljković, Mijailović, Kanga, Olajinka – Hvang – Bukari, Endijaje.

Mančester Siti (4-3-3): Ortega – Riko Luis, Stons, Akanđi, Gomes – Filips, Mateus Nunes, Kovačić – Bob, Hamilton, Griliš.

Kako je tekao evropski krah

Na premijeri u Ligi šampiona ove sezone crveno-bijeli gostovali su upravo u Mančesteru i pokazali da se mogu nadigravati sa znatno jačim protivnikom, posebno u prvom poluvremenu kada su golom Osmana Bukarija došli do prednosti. Ipak u drugom poluveremenu možda i najbolja ekipa na svijetu iskoristila je svoje brzonoge igrače i stigla do preokreta.

U drugom meču na Marakanu je došla ekipa Jang Bojsa, gdje je pobjeda bila prioritet, ali ni tu se nisu istakli izabranici Baraka Bahara koji su na kraju morali da jure rezultat i jedva stignu do boda.

Barak Bahar

Uslijedio je i dvomeč sa Lajpcigum, a mnogi su se nadali da bi Nijemci mogli da se okliznu protiv Zvezde, pa da se utisak protiv Švajcaraca popravi, ali predvođeni fantastičnim Ćavijem Simonsom, Nijemci su lako nanijeli dva poraza Zvezdi i upisali maksimalnih šest bodova što je značilo da su Beograđani izgubili sve šanse za plasman u narednu fazu Lige šampiona, ali pobjedom u Bernu Zvezda bi prošla u 1/16 finala Lige Evrope.

I nadanjima je ubrzo došao kraj, smušenost u odbrani Zvezde i loša realizacija u napadu koštali su crveno-bijele bilo kakvog učinka u ovoj sezoni, tako da je Jang Bojs slavio sa 2:0 i Zvezdi ostavio samo priliku da se takmiči u domaćem prvenstu i servirao evropski krah.

Tako je za čast timu iz Ljutice Bogdana ostala utakmica sa Mančesterom, gdje se očekuje puna Marakana, a meč počinje od 19.45.