GAUČOSI NADIGRALI LALE Penal lutrija odvela Argentince na megdan Hrvatima

Fudbaleri Argentine plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru pošto su savladali Holandiju poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca - 4:3 (2:2, 2:2).

Gaučosi će u borbi za finale Mundijala igrati protiv Hrvatske, koja je nešto ranije, takođe, u penal seriji srušila Brazil.

5 – Argentina. Odlučujući penal izvešće Lautaro Martinez. Ako pogodi gotovo je. Lautaro šutira i pogađa, Argentina je u polufinalu.

5 – Holandija. Luk De Jong pogađa za 3:3.

4 – Argentina. Enco Fernandez je promašio cijeli okvir gola i ostavlja nadu Holanđanima. 2:3

4 – Holandija. Veghorst dvostruki strijelac danas sjajno pogađa, lopta u jednu Martinez u drugu stranu. 2:3.

3 – Argentina. Montijel siguran. 1:3 za Argentinu.

3 – Holandija. Kopmajners siguran, smanjuje na 1:2.

2 – Argentina. Paredes pogađa, neodbranjivo za Noperta. 0:2.

2 – Holandija. Opet brani Martinez, Berguis maši penal. Ostaje 0:1 za Argentinu.

1 – Argentina. Mesi pogađa za 0:1.

1 – Holandija. Martinez brani penal Van Dajku.

121. min – Kraj utakmice, gledaćemo penale.

120. min – Enco Fernandez pogađa stativu u 120-oj minuti.

114. min – Kakva šansa za Argentinu. Lautaro Martinez je sjajno šutirao, ali je to blokirao Van Dajk, biće korner za Gaučose.

105. min – Počinje drugi produžetak.

105. min – Kraj prvog produžetka.

104. min – Mesi ubacuje iz slobodnjaka, ali kasni Otamendi na tu loptu.

100. min – Slobodan udarac za Holandiju. Probao je ubačajem Berguis, ali izbijaju to Argentinci.

90. min – Počinje prvi produžetak.

90+13. min – Kraj utakmice, gledaćemo produžetke.

90+11. POGODAAAK. Holandija dolazi do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi. Uigrana akcija iz slobodnog udarca Kopmajners je podvalio loptu do Veghorsta koji ponovo pogađa i vraća utakmicu u egal. Rezultat je 2:2.

92. min – Slobodan udarac u opasnoj zoni, sa nekih 23-24 metara. No Berguis šutira pravo u živi zid.

90. min – 10 minuta nadoknade je pokazao Lahoz.

83. min – GOOOOL. Veghorst je sjajno pobjegao čuvaru i glavom matirao Martineza. Holandija se vraća u utakmicu, imaju li snage za izjednačenje?

74. min – Deseti pogodak za Lea na Mundijalima, čime je izjednačio argentinski rekord koji je držao Gabrijel Batistuta.

73. min – GOOOL. Lionel Mesi sjajno pogađa iz penala. Argentina – Holandija 2:0.

72. min – Kakav naivan potez Damfrisa. Zakačio je na samom rubu šesnaesterca Akunju i Lahoz je pokazao na bijelu tačku. Biće penal za Argentinu, loptu je uzeo Mesi.

63. min – Slobodan udarac za Argentinu. Mesi sjajno šutira, ali lopta odlazi tik preko prečke. Ostaje 1:0 za Argentinu.

51. min – Dobar napad Argentine, ali je Mesiju pobjegla lopta, što je iskoristio Nopert i pokupio je.

46. min – Počinje drugo poluvrijeme.

45+5. min – Kraj prvog poluvremena. Argentinci opasniji, blijeda partija izabranika Van Gala.

45. min – Igraće se još 5 minuta nadoknade.

40. min – Mesi nakon solo akcije pokušava iz okreta, ali slabo je to bilo da bi ugrozilo gol Holandije.

35. min – GOL. Kakav pas Lionela Mesija. Asistencija magika iz Argentine za Molinu i Argentina vodi 1:0.

31. min – Jako loših pola sata. Apsolutno bez uzbuđenja, ovakvi timovi mogu i moraju bolje.

24. min – Kombinovali su napadači Holandije pred šesnaestercom Argentine, na kraju je Bergvajn iz prve šutirao i lopta je otišla pored stative.

21. min – Mesi sjajno prolazi kroz sredinu i šutira sa ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi visoko preko prečke.

11. min –  Za sada bez šuta u okvir gola. Samo jedan pokušaj Argentinaca.

1. min – Lahoz je označio početak utakmice.

Holandija i Argentina sastaju se u drugom četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru.

Duel sa Lusail stadiona od 20 časova pratite uživo uz naš sajt. Pobjednik će u polufinalu igrati protiv Hrvatske, koja je načinila veliko iznenađenje i izbacila Brazil.

Glavni arbitar ovog meča biće Antonio Lahoz iz Španije sa pomoćnicima.

Sastavi

HOLANDIJA (3-4-3): Nopert – Timber, Van Dajk, Ake – Damfris, De Ron, De Jong, Blind – Bergvajn, Gakpo, Depaj.

ARGENTINA (5-3-2): E. Martines – Molina, Romero, Otamendi, L. Martines, Akunja – De Paul, E. Fernandez, Mekalister – Mesi, Alvares.

Još jedno epsko četvrtfinale gledaćemo u Dohi, više zbog imena reprezentacija nego po fudbalerima, ali da nas svakako očekuje vrhunski fudbal – tu nema greške.

Nije još mnogo dana ostalo do kraja Mundijala, a svi uveliko pričaju o tome kako bi mogla da izgleda završnica ovog takmičenja. Do sada smo bili svjedoci da su favoriti poput Belgije, Španije, Njemačke, Danske završili 22. Svjetsko prvenstvo, a ovoga puta će još jedna reprezentacija morati da ode ranije kući.

I to poslije duela Holandije i Argentine.

Krcate tribine na svakom meču su bile samo motiv više da konačno Argentina ide ka ostvarenju snova koje nisu proživjeli na javi još od 1986. godine kada ih je nevjerovatni Dijego Armando Maradona, poslije Božije ruke, odveo do trona i podigao Boginju. Ono što je takođe važno jeste i da Lionel Mesi ima možda i posljednju šansu da se domogne svjetskog trona i tako donese odgovor na to ko je najbolji fudbaler ikada.

Ono što možda nije najjasnije jeste kako igraju Holanđani. Zapravo, znamo kako igraju. Vrlo taktički potkovana reprezentacija koja u svakom trenutku zna gdje treba da stoji, znaju da postižu golove, razmontirali su Ameriku u osmini finala iako je početak meča bio za jedan lagani dremež. Nisu imali pravu provjeru i to je možda njihov najveći problem pred Argentince.