U LAGANOM RITMU Zvezda osvojila Laktaše za deset minuta, Teodosić i Tobi biće strašan tandem (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu na startu sezone u ABA ligi sa 81:63, a do trijumfa u Laktašima došli su prilično rutinski iako nisu briljirali.

Majk Tobi

Beograđani su nastupili bez četvorice igrača i bilo je evidentno da još nisu ni blizu uigrani kako bi to Duško Ivanović želio, ali je ipak preusdio individualni kvalitet koji je nedvosmisleno na strani Zvezde.

Sam finiš prvog dijela, a naročito otvaranje treće četvrtine bili su presudni kada je ishod u pitanju. Prvo je trojkom zatvorio Rokas Giedraitis, a na početku drugog razigrao se Majk Tobi, tačnije razigrao ga je Miloš Teodosić. Američki Slovenac je za kratrko vrijeme stigao do 16 poena i prelomio utakmicu uz pomoć Branka Lazća koji je postigao dvije trojke.

Pokušavali su domaći da se vrate, Marko Jeremić je bio prilično raspoložen, Nikola Tanasković takođe, ali su crveno-bijeli pokazali da su jednostavno nivo više čak i kada su daleko od maksimuma. Probudio se i Brazilac Jago Dos Santos koji je ostao dužan u prvom poluvremenu, Luka Mitrović je realizovao nekoliko napada i meč je otišao u jednosmjernu ulicu…

Jednostavno su Beograđani pokazali da raspolažu sa ogromnim arsenalom i da su tim pravljen za mnogo većev domete nego što je vrh ABA lige.

Sigurno je da će i Igokea u nastavku sezone izgledati bolje, jer Vladimir Jovanović tek u posljednjih nekoliko dana ima sve igrače na raspolaganju i potrebno je vrijeme da stvari legnu na svoje mjesto.

Strijelce je predvodio Tobi sa 19 poena, a Giedraitis je dodao 12, od kojih je 11 dao u prvom dijelu, a 10 je postigao Luka Mitrović. Savim solidan meč odigrao je nekadašnji košarkaš Igokee Dalibor Ilić sa 11 i šest skokova. Teodosić je postigao četiri bez forsiranja šuta, ali je podijelio sedam asistencija, uglavnom pronalazeći Tobija.

Kod Igokee je Jeremić dao 15, sve iza linije za tri poena, a 16 je postigao Nikola Tanasković.

Tok meča: Igokea – Crvena zvezda 63:81 (17:20, 14:20, 13:26, 16:17)

4/4

39. minut Zvezda lagano privodi meč kraju

37. minut Jeremić je postigao i petu trojku, ali Zvezda bez problema čuva prednost

34. minut Marko Jeremić postiže četvrtu trojku na meču, ali Zvezda i dalje ima komotno vođstvo

31. minut Posljednja četvrtina počela je poenima Dragana Milosavljevića, ali i sjajnom blokadom Džoela Bolomboja koji je zaustavio najvišeg čovjeka na parketu Zorana Nikolića

3/4

30. minut Trojku je pogodio i Jago koji je do ovog trenutka prilično ostao dužan, a potom je i Luka Mitrović realizopvao dva napada za 66:45 poslije 30 minuta igre

25. minut Zvezda je pobjegla na velikih 16 poena razlike zahvaljujući Tobiju i Laziću koji je postigao dvije trojke. Ipak, centar Zvezde je donio prevagu jer je znalački koristio asistencije Miloša Teodosića

21. minut Baš kao što je to uradio na početku meča, Majk Tobi je i drugi dio otvorio trojkom. Reprezentativac Slovenije j epokazao da ima mekanu ruku, a potom je poslije asistencije Miloša Teodosića položio loptu i donio Zvezdi +13

2/4

20. minut Punih sat vremena trajalo je prvo poluvrijeme meča u Laktašima koje je bilo bez mnogo ritma i sa dosat prekida. Zvezda se u takvoj igri nešto bolje snašla i na odmor otišla sa osam poena prednopsti 37:32. Kod domaćih je najbolji bio Tanasković, ali na drugoj strani Giedraitis koji je sa trojkom uz zvuk sirene obezbijedio Zvezdi maksimalnu prednost. Litvanac je postigao 11 poena uz tri trojke bez promašaja

18. minut Sjanu utakmicu igra Igokein Nikola Tanaksović koji je pokrenuo novu mini seriju domaćih i sa četiri uzastopna poena doveo svoj tim na -1 (31:32). Zvezda ne može da pronađe napadački ritam u ovoj četvrtini

16. minut Zvezda je brzo odgovorila domaćima, pa je poslije poena Jaga i zakucavanja Giedraitisa Vladimir Jovanvić bio prinuđen da reaguje i pozove minut odmora

15. minut Sa dvije brze kontre i uz poene Mudija i Tanaskovića Igokea je stigla na -4 i natjerala Duška Ivanovića da zatraži tajm aut

14. minut Spor ritam razbio je Ilić koji je na sjajan način izblokirao Tanaskovića

13. minut Zakuvalo se na parketu. Luka Mitrovič je prilikom pokušaja da poentira udario Nemanju Gordića po licu, a iskusni plejmejker je ostao da leži. Kada se pridigao počeo je da protestuje, a sudije su poslije gledanja snimka ocijenile da je Mitrović napravio namjeran faul nakon što je prekršaj nad njim napravio Gordić. Potom je dio publiek koj anavija za Zvezdu neprimjeno skandirala Gordiću, inače bivšem košarkašu Partizana

11. minut Prve poene u drugoj četvrtini postigao je Dalibor Ilić koji je stigao do četiri poena. Igokea je propustila da realizuje dva napada, a na 24:17 povisio Nedović, pa je Vladimir Jovanović zatražio minut odmora

1/4

10. minut Marko Jeremić je postigao drugu trojku za domaće, a u posljednjem napadu je poentirao i Nemanja Gordić, tako da na prvi odmor odlazimo sa vođstvom 20:17 za Zvezdu.

7. minut Poslije serije promašaja na obje strane trojku od tablu u posljednjoj sekundi napad apostigao je Rokas Giedraitis, a potom je iz kontre poentirao Majk Tobi za 14:8. Ipak, na drugoj strani je uzvratio najbolji šuter Igokee marko Jeremić za 14:11

6. minut Na parket je ušao nekadašnji član Igokee Dalibor Ilić koga je publika u Laktašima dočekala aplauzom. U istom trenutku na teren je zakoračio i Miloš Teodosić čiji je prvi kontakt sa loptom takođe pozdravljen ovacijama

5. minut Dosta lopti u uvodnim minutama izašlo je iz obruča košarkašima Igokee, ali ne briljiraju ni Beograđani kojji imaju problema da iskontrolišu defanzivni skok. Nikola Tanasković je poslije trećeg napada u jednom zakucao i smanjio na 8:9

3. minut Velike probleme na startu meča ima Zvezdin plejmejker Jago koji je u samo nekoliko napada već izgubio dvije lopte. Drugu trojku za Zvezdu postiže Giedraitis

Izlazak košarkaša Zvezde.

Posted by Srpskainfo Sport on Saturday, September 30, 2023

1. minut Utakmica je počela, a domaći nisu iskoristili prvi napad. Prve poene na meču postiže Tobi i to za tri poena, a potom odgovara Edin Atić

Prije meča

-15 Veliki aplauz dobio je strateg Zvezde Duško Ivanović

-30 Košarkaši Crvene zvezde aplauzom su dočekani prilikom izlaska na parket

Trener Igokee Vladimir Jovanović prepustio je ulogu favorita Zvezdi, ali je podvukao da njegov tim ima šansu.

– Uželjeli smo se zvanične košarke, a čeka nas jedan od najtežih mogućih protivnika koji je pravljen ne samo za vrh ABA lige nego da u Evropi napravi rezultat. Ne treba trošiti reči u individualnim i timskim kvalitetima Zvezde, ali i mi imamo neke ambicije, adute, daćemo sve od sebe da pobijedimo. Generalni ciljevi su da budemo bolji nego prošle sezone, ali želimo da budemo prvi. To je sportski i normalno. Imamo bar dvije podjednake petorke, ali i Ligu šampiona pored ABA, te kasnije i prvenstvo. Biće puno putovanja, umora. Povrede su nas malo omele tokom priprema pa smo kompletni tek nekoliko dana, poslije Superkupa u Podgorici. Da nismo imali veći fond igrača ne bismo mogli ni da obavljamo trenažni proces kako treba. Potrebno je malo vremena da sve legne na svoje mjesto – istakao je Jovanović.

Ovo će biti 28. duel dva kluba u regionalnom takmičenju, a trenutno je 19:8 za Crvenu zvezdu. Međutim, domaćin koji se izuzetno pojačao tokom prelaznog roka, je i u prethodnim sezonama bio vrlo neugodan domaćin crveno-bijelima na svom terenu, pa trener crveno-bijelih Duško Ivanović pristupa ovoj utakmici sa velikim oprezom.

– Gostovanje Igokei je težak početak sezone u ABA ligi protiv ekipe koja je odlično formirana sa iskusnim i dobrim igračima. Tim koji je popunjen na svim pozicijama, sa odličnim spot ap šuterima. Uostalom, pokazali su u utakmicama tokom priprema da se radi o vrlo ozbiljnoj ekipi, i čeka nas težak posao. Znam da u Republici Srpskoj ima mnogo navijača Crvene zvezde i pozivam ih da dođu i pruže nam podršku u ovoj utakmici – rekao je Ivanović.