KRAJ: ĐOKOVIĆ - NADAL 1:3 Rafa slavio u klasiku protiv Novaka, Srbin od gotovog napravio veresiju (FOTO, VIDEO)

Novak Đoković je završio svoj nastup na ovogodišnjem Rolan Garosu i neće odbraniti titulu u Parizu.

Srpski teniser je poražen od Raafela Nadala, a Španac je poslije četiri sata i 16 minuta velike borbe dobio meč sa 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7:4) i u polufinalu će da igra protiv Nijemca Aleksandra Zvereva.

Ovo je bio njihov 59. međusobni susret, a Rafa je uspio da smanji na 30:29. Nole je od gotovog napravio veresiju, jer je u četvrtom setu propustio dvije set lopte.

Hvala što ste bili uz portal Srpskainfo.com.

Tok meča:

Đoković – Nadal 1:3

Spasio je Nole na svoj servis dvije meč lopte protivnika, a zatim i treću na servis Španca, međutim nije uspio i četvrtu.

Nije prošao drop-šot Srbina, sada je 6:1 za Rafaela koji ima pet vezanih meč lopti.

Sada je 5:1 za Nadala, Novak mu je poklonio novi mini brejk, a zatim promašio u posljednjem poenu prije promjene strana.

Krenulo je mini-brejkom Španca koji je zatim bio siguran na svoja dva servisa i vodi sa 3:0.

6:6 – I dobra igra Nadala i greške Đokovića. Igraće se taj-brejk u četvrtom setu.

6:5 – Sada je Đoković bio veoma siguran i sa samo jednim poenom koji je prepustio rivalu stigao do vođstva. Rafa opet servira za ostanak u setu.

5:5 – Silan je bio Španac u ovom gemu, napravio je samo jednu grešku i ostao u setu.

5:4 – Pokazao je Nadal zube, igrao agresivno jer mu je ovo bila posljednja šansa da vrati brejk, odbranio je dvije Novakove set lopte, a onda iskoristio drugu brejk šansu.

5:3 – Uspio je Nadal da ostane u setu, Novak servira za četvrti set.

5:2 – Nije dopustio Srbin priliku nadalu za brejk. Novaku je potreban gem za osvajanje četvrtog perioda igre, Rafa servira za ostanak u setu.

4:2 – Prilično lako i sa nulom dobio je Španac gem, Novak opet brani brejk prednosti.

4:1 – Kockao se najbolji teniser svijeta, poslije 40:0 dozvolio je rivalu dva poena, ali je onda Španac poslao loptu u aut.

3:1 – Dobija Nadal prvi gem u setu, Đoković mu je greškama dosta pomogao u tome.

3:0 – Sada je Đoković u naletu, došao je brzo do tri gem lopte i već prvu vinerom pretvorio u gem.

2:0 – Pravi Novak brejk. Na 30:40 Rafa je posalo loptu van terena, bio je to mali aut, ali sudija je potvrdio da su poen i gem pripali Srbinu.

Sada zvižduci za Srbina koji je bio ljut na sebe zbog poklonjenog poena rivalu.

1:0 – Prvi put Novak dobija početni gem u setu i svoj prvi servis na ovom meču.

Đoković – Nadal 1:2

2:6 – Došao je Rafa do dvije set lopte i iskoristio drugu zahvaljujući aut lopti Đokovića, a to mu je bila čak 16 neiznuđena greška u trećem setu.

2:5 – Dobija srpski teniser svoj servis bez izgubljenog poena, ali je i dalje u velikom zaostatku. Španac servira za osvajanje trećeg seta.

1:5 – Potpun pad Đokovića, Nadal je lako potvrdio i drugi brejk i nalazi se na gem od drugog vođstva u setovima.

1:4 – Nevjerovatno, Novak je poveo sa 30:0, a onda greškama dozvolio Nadalu da veže četiri poena i napravi brejk.

1:3 – Šteta, imao je Novak svoje šanse u četvrtom gemu, ispustio je brejk loptu, a na kraju je greškom dozvolio rivalu da osvoji gem.

1:2 – Evo i prvog gema za Novaka u trećem periodu, prilično sigurno dolazi do njega, sa jednim poenom na kontu rivala. Za vraćanje brejka potrebno mu je najbolje izdanje.

0:2 – Sedam uzastopnih poena dobio je Nadal u trećem setu, uslijedila su dva auta, a kada se činilo da bi Nole mogao da se vrati uslijedio je viner Španca za potvrdu brejka.

0:1 – Start trećeg seta nije obećavajući za Noleta, izgubio je svoj servis bez osvojenog poena.

Đoković – Nadal 1:1

6:4 – Evo ga izjednačenje. Iskoristio je Nole drugu set loptu, tačnije Rafa je napravio neiznuđenu grešku i poslao lopticu u aut.

5:4 – Prilično lako Nole dobija svoj servis, ispustio je samo jedan poen, Nadal servira za ostanak u setu. Srbin ide po brejk koji mu donosi izjednačenje u setovima.

4:4 – Velika borba u osmom gemu, preživio je Nadal i prekinuo Novakovu seriju.

4:3 – Potpuni preokret. Dobio je Nole četvrti uzastopni gem i ima prednost. Spasio je Srbin jednu brejk loptu.

3:3 – Sada je Novak dominantniji, vratio je i drugi brejk i to u gemu koji je trajao 18 minuta. Iskoristio je Đoković petu brejk loptu.

Između petog i šestog gema u drugom setu španski teniser je imao malih problema sa sočivom, ali je nastavio meč.

2:3 – Prvi put na meču srpski teniser veže dva gema. Čini se da Rafa pomalo posustaje.

1:3 – Konačno brejk. Novak koristi prvu brejk loptu i to neiznuđenom greškom Nadala.

0:3 – Imao je Đoković 40:15, a onda je to prosuo, Španac je sa četiri uzastopna poena napravio novi brejk.

0:2 – Ne staje Nadal, Novak bez odgovora na njegovu igru.

0:1 – Poveo je Nadal u drugom setu! Đoković je spasio čak šest brejk lopti, ali nije sedmu. Gem je trajao 13 minuta.

Đoković – Nadal 0:1

2:6 – Siguran je Španac na svom servisu i vodi u setovima.

2:5 – Produžio je Srbin prvi set, ali još uvijek ima dva brejka zaostatka.

1:5 – Španac siguran na svoj servis, prvom igraču svijeta nije prepustio nijedan poen. Nole servira za ostanak u setu.

1:4 – Ovo nikako nije dobro. Olako je Novak pravio neiznuđene greške i dozvolio rivalu da dođe do dva brejka prednosti, Rafael je iskoristio prvu brejk loptu.

1:3 – Šteta! Imao je Đoković dvije brejk šanse, ali ih nije iskoristio, Španac opet ima dva gema prednosti.

1:2 – Kombinacijom sjajnih servisa i vinera Nole dobija svoj prvi gem u meču. Ovo je pravi recept.

0:2 – Udvostručio je Španac prednost, na 40:30 za nejga Novak je odigrao drop-šot, ali je Rafa stigao i poentirao.

0:1 – Brejk odmah na startu, Nadal je poveo iskoristivši treću brejk loptu. Prvi gem nagovještava da će ovo biti uzbudljiv duel, igralo se na prednost, a bilo je nekoliko dugih poena.

POČEO JE MEČ U PARIZU! Srpski teniser ima prvi servis.