HAOS, PREKID, PREOKRET Zvezda odbila da se preda i srušila Partizan za novo finale Kupa Koraća (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde braniće trofej Kupa Radivoja Koraća jer su u polufinalu savladali najvećeg rivala Partizan poslije velikog preokreta - 83:75.

Fakundo Kampaco

Nevjerovatno je kako su se stvari u prepunom „Čairu“ okrenule u samo dvadesetak minuta, u meču koji je trajao nešto više od dva i po sata.

Partizan je sjajno počeo meč, pred kraj druge četvrtine imao maksimalnih 18 poena prednosti, a onda – stao. Zvezda je do poluvremena smanjila na -10 uprkos očajnom šutu za tri poena.

Konce Zvezdine igre u drugom poluvremenu prezeo je Fakundo Kampaco koji je pokrenuo tim i uz pomoć zemljaka Luke Vildose vratio svoj tim u igru. Zatim je na scenu stupio Filip Petrušev koji je serijom poena krajem trećeg perioda doveo Zvezdu u vođstvo – 59:58. Poenima je otvorio i posljednju dionicu, a potom je Nemanja Neodvić sa dvije trojke povisio na 69:60. Partizan nije uspijevao da pronađe rješenje, pa je u tom trenutku Zvezdina serija iznosila 43:16! Uslijedio je prekid jer su sudije odlučile da se povuku u svlačionicu zbog prevelikog broja ubačenih predmeta na terenu. Kapiteni Branko Lazić i Danilo Anđušić upozorili su navijače da će meč biti prekinut ukoliko bilo šta završi na parketu, pa je utakmica nastavljena poslije skoro pola časa pauze.

Na igrače Zvezde to nije ostavilo traga, pa su priveli meč kraju iako je Partizann zaprijetio i stigli do prvog trofeja u sezoni. Treba reči da su do njega došli bez pomoći Duška Ivanovića koji je zbog dvije tehničke greške isključen u 12. minutu, a da su u jednom trenutku imali šut za tri poena 1/14.

Finale je u subotu od 21 čas, a „crveno-bijeli“ će do novog pehara pokušati doći preko Mege.

Tok meča pratite ovdje:

Četvrta četvrtina:

40. minut Živce je izgubio Lesor, dobio isključenje, a u toku je novi prekid

39. minut Grešku košarkaša Partizana materijalizuje Bentil za devet razlike

39. minut Vildosa pogađa sva tri penala nakon što je iznudio faul u samom finišu napada (80:73)

38. minut Poslije trojke Pantera Ppartizan je prišao na -4

37. minut Ledej pogađa trojku i vraća svoj tim na jednocifrenu razlilku, ali Vildosa krade loptu i vraća na +10

36. minut Zvezda održava solidnu zalihu, Partizan nije iskoristio dva napada da se približi (73:64), a uz to je i u bonusu

34. minut Poslije dvadesetak minuta pauze meč je nastavljen.

34. minut Sudije su napustile teren zbog previše ubačenih predmeta na teren. Prekid je u toku, vidjećemo kome će više prijati, a svi se nadamo da će trajati kratko.

33. minut Nedović postiže drugu trojku u posljednjem periodu za 69:60.

32. minut Petrušev dvojkom, pa Nedović trojkom odvode Zvezdu na +4, Anđušić poslije dobrog poteza pravi faul u napadu. Petrušev zatim postiže nove poene za 66:60. Partizan u sve većim problemima

Treća četvrtina:

30. minut Petrušev je uhvatio ritam i serijom sjajnih poena preokrenuo situaciju u korist svog tima. Zvezda poslije 30 minuta vodi sa 59:58. Utz to Ledej i Eksum imaju po četiri faula

28. minut Naneli kompletira 2+1 i vraća Partizan na +8. Košarkaš Partizana večeras je ubacio 15 poena

27. minut Ledej dobija četvrtu ličnu, Petrušev pogađa jedno slobodno za 55:51

25. minut Partizanu je u potpunosti stao šut, a kako je rano ušao u bonus Kampaco sa linije penala dovodi Zvezdu na – 4

24. minut Dvojku pa trojku pogađa Vildosa za -5 Zvezde. Partizan se muči u napadu i sve osim minijature Pantera bilo je mučenje. Obradović primoran da traži tajm-aut

23. minut Kampaco je postigao šest poena u nizu, Zvezda na jednocifrenom zaostatku – 47:40

Druga četvrtina:

20. minut Bentil i Martin doveli Zvezdu na -10 na kraju poluvremena – 44:34

18. minut Panter je pogodio za maksimalnih +18, uzvratio je Vildosa, a potom i Bentil za četiri laka poena Zvezde

17. minut Trojku postiže i Naneli za 40:25

17. minut Lesor dva puta kompletira 2+1 za maksimalnih 37:23

16. minut Zvezda na 1/10 u ššutu za tri, Partizan na 5/10

15. minut Trojkom Nanelija Partizan odlazi na +10, klupa Zvezde traži tajm aut

12. minut Trener Zvezde Duško Ivanović zaradio je dvije tehničke greške, pa su ga sudije udaljile sa klupe

11. minut Petrušev zakucavanjem otvara drugu dionicu, raspoloženi Ledej odgovara

Prva četvrtina:

10. minut Avramović je trojkom kaznio četiri promašaja Zvezde u jednom napadu, a prednjačio je Vildosa. Poslije prvih 10 minuta “crno-bijeli” imaju prednost 21:15 uz osam poena Ledeja

8. minut Nedović je realizovao dva uzastopna napada, a potom Panter odgovorio na drugoj strani i sačuvao prednost Partizanu – 16:13

6. minut Poslije nekoliko promašaja na obje strane Lesor pogađa za 9:7, a potom Ledej postiže drugu trojku

2. minut Trojka Lazića, odmah odgovor Ledeja 5:5

1. minut Počeo je meč u “Čairu”, obje ekipe su propustile nekoliko uvodnih napada

Zvezda – Partizan

Partizan: Vukčević, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Eksum, Mikić, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić. Trener: Željko Obradović.

Zvezda: Vildosa, Lazarević, Kampaco, Mitrović, Lazić, Martin, Dobrić, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil. Trener: Duško Ivanović.