PREOKRET NA MARAKANI Zvezda briljantna u nastavku protiv Olimpijakosa, upisani prvi bodovi

U drugom kolu Lige šampiona fudbaleri Crvene zvezde su večeras, kao domaćini, savladali Olimpijakos sa 3:1 (0:1).

Fudbaleri Olimpijakosa su došli u vođstvo u 37. minutu, a gol za Olimpijakos postigao je Domedo. Ubačena je lopta u šesnaesterac, Somedo je bio na lijevoj strani, pokušao je loptu da ubaci u sredinu ali je Borjan katastrofalno reagovao i loptu poslao u svoju mrežu. Ovo je bio konačan rezultat prvog poluvremena, a u nastavku su izabranici Vladana Milojevića krenuli mnogo ofanzivnije prema golu Olimpijakosa.

Od 58. minuta imali su i igrača više. Zbog drugog žutog kartona Jasin Benzia je morao van igre. U 62. minutu Vulić pogađa za 1:1, nakon gužve u šesnaestercu, lopta dolazi do mladog fudbalera Zvezde, a ovaj donosi izjednačenje.

Igrao se 87. minut kada su crveno-beloi došli do vođstva. Marin je izveo korner s lijeve strane, najviši u skoku bio je Milunović koji je pogodio mrežu glavom. Samo tri minuta kasnije novi gol za Zvezdu. Ponovo je Marin izveo korner, ovaj put najviši u skoku bio je je Boaći, koji je donio konačnih 3:1.

Tok utakmice:

90’ GOOOOOOOOOL Pogađa Boaći, ponovo nakon prekida, Zvezda vodi 3:1

88’ – Reaguje Martins, Kamara ide van terena u igru ulazi napadač  El Arabi

87’ – GOOOOOOOOOOL 2:1, VODI ZVEZDAAAA, Milunović pogađa glavom. Marin je odlično izveo korner, dobro je skočio Milunović i pogodio za 2:1. Veliko slavlje na marakani.

86’ – U prilici je i Merijah, ali šutira pored gola iz odlične prilike

85’ – Prijeti Kamara, Borjan dobro interveniše, ostaje 1:1

81’ – Benoa Bastijan traži asistenciju iz VAR sobe, nema penala za Zvezdu

80’ – Novi žuti karton u Zvezdi, Boaći kažnjen zbog prigovora

80’ – Olimpijakos zatvara prilaze golu, druga izmjena, izlazi Masura u igri  Elabelaui

78’ –  Poslije duge akcije zvezde Vulić šutira u okvir gola, ali nedovoljno jako. Rezultat ostaje nepromijenjen

75’ – Boaći centrira sa lijeve strane, Boaći šutira glavom pored gola. Dobra prilika je propuštena.

73’ – I treća izmjena u Zvezdi. Hoze Kanjas van terena u igri Njegoš Petrović.

69’ – Crvena zvezda ima inicijativu, igrača više, dobar ritam, nedostaje samo pogodak

62’ –  GOOOOOOOOOL Vulić donosi izjednačenje. Poslije ubacivanja sa Tomanea sa lijeve strane, Merijah je loše intervenisao, na loptu je natrčao Vulić i poslao je u mrežu.

61’ –  Mijenja i Martins Podense na terenu umjesto Lovere

61’ –  Zvezda igra sa dva špica, Boaći zamijenio van La Paru

58’ – Olimpijakos odtao sa igračem manje, Jasin Benzia dobio drugi žuti karton. Crvena zvezda više od pola sata sa igračem više

54’ – Prvi za izmjenom poseže Vladan Milojevič, Dušan Jovančić ide iz igre, mijenja ga Miloš Vulić

53’ –  Jovančić u prilici, šutira nakon gužve u šesnaestercu ali pored gola

51’ – Napad Olimpijakosa, Torocidis centrira sa desne strane, Milunović interveniše

49’ – Pokušao je Jovančić sa dvadesetak metara. Šutirao jako i neprecizno. Lopta odlazi visoko iznad gola.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, Olimpijakos je krenuo sa centra, Aleksa Vukanović se zagrijava, mogao bi uskoro da uđe u igru.

45 +1 ‘ – Završeno je prvo poluvrijeme. Olimpijakos u Beogradu vodi sa 1:0 golom Robensa Semeda u 37. minutu. Zvekda bez ideje, Milunović 29 tačnih dodavanja, najviše u domaćem timu što jasno pokazuje da su crveno-bijeli držali loptu u zadnjoj liniji i da su bili bezopasni po gol olimpijakosa

45’ – Šansa za Zvezdu, Marin je loptu ubacio u šesnaesterac iz kornera, Jovančić pokušava sa šesnaesterca ali Žoze Sa je siguran.

42’ – Jasin Benzia dobio žuti karton, prvi upisani igrač grčkog tima

37’ – 0:1 VODI OLIMPIJAKOS U BEOGRADU, Masouras je poslao loptu u šesnaesterac, Semedo je bio na lijevoj strani, poslao loptu u sredinu, a onda je Borjan loše reagovao i praktično sam ubacio loptu u mrežu.

35’ – Novi žuti karton za Zvezdu, Van la Para u sudijskoj bilježnici.

30’ – Rodić šutirao glavom nakon kornera, lopta odazi pored gola

27’- Žuti Karton za Milana Rodića, neoprezan u skoku fudbaler Crvene zvezde

23’ – Olimpijakos prijeti, Gerero odlično šutira, lopta za trenutak pored gola. Samo minut kasnije šutira i glavom ali opet nema promjene rezultata

20’ – I dalje i jedan i drugi tim izuzetno oprezni. Zvezda malo ofanzivnija, više na polovini Olimpijakosa, ali još uvijek bez izrazitih prilika.

14’ – Kombinacija Garsije i Marina, Marin ubacuje u šesnaesterac ali lako odbrana Olimpijakosa izlazi na kraj sa ovim centaršutom

14’ –  Prilika za Zvezdu, fauliran je Marin na rubu šesnaesterca, ovo je prilika i za direktan šut

12’ –  Pokušali su i fudbaleri Olimpijakosa, Lovera je šutirao ali pored gola

11’ – Ponovo prijeti Zvezda. Rodić ubacuje sa lijeve strane, međutim, prejako centrira. Crveno-bijeli za nijansu opasniji

6’ – Prekršaj za Crvenu zvezdu, Marin ubacuje u šesnaesterac prema Tomaneu ali domaću ne usopijevaju da zaprijete

4’ – Zvezda preti, lopta ide ka Tomaneu, ali fudbaleri Olimpijakosa intervenišu

1’ – Počela je utakmica, sjajna atmosfera na stadionu “Rajko Mitić”

Igrači su na zagrijavanju, a trener Vladan Milojević mnoge je iznenadio sastavima.

Odbojkaši Srbije podigli su publiku na noge. Zlatni momci prodefilovali su atletskom stazom i preselili se na tribine odakle će bodriti Crvenu zvezdu u Ligi šampiona.

U napadu nema ni Pavkova, ni Boaćija, jedini špic je – Tomane, a Zvezda će u standardnoj formaciji 4-2-3-1, baš kao i gosti, pokušati da dođe do bodova.

U ofanzivnom dijelu veznog reda su uz neprikosnovenog Marina još i Argentinac Garsija i Holanđanin Van la Para, iza njih tandem Jovančić – Kanjas, a pred Borjanom je sada već uobičajeni defanzivni kvartet.

Evo i grafičkog prikaza:

Za FK Crvena zvezda nastupaju: Borjan, Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić, Jovančić, Kanjas, Van la Para, Marin, Garsija, Tomane. Za Olimpijakos igraju:  Žoze Sa, Torosidis, Merija, Ruben Semedo, Cimikas, Kamara, Bukalakis, Masuras, Benzia, Lovera, Gerero

Milana Pavkova nema ni na Zvezdinoj klupi za rezerve, a tamo šansu čekaju golman Popović, te Pankov, Vulić, Žander, Petrović, Vukanović i Boaći. Olimpijakosove rezerve su Alan, Giljerme, Podens, El Arabi, Elabdalui, Valbuena i Papadopulos.