SRBIJA BEZ FINALA Amerikanke slavile i u košarci

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u finale Olimpijskih igara. SAD su bile sigurne i slavile su u Tokiju 79:59, pa će se ekipa Marine Maljković boriti za bronzu, protiv poraženog iz duela Japan-Francuska.

Već od starta reprezentacija SAD je pokazala svoju snagu. Srbija je bila loša u šutu gdje su previše promašivale a to su Amerikanke koristile da odmah steknu dvocifrenu prednost. Nastavile su u istom ritmu u drugoj četvrtini pa su otišle na plus 20.

Srbija nije imala rješenje za Griner koja je dominirala u skoku. Samo je na kratko ekipa Marine Maljković zaprijetila u trećoj četvrtini kada je prišla na 39:53. Međutim uslijedila je serija SAD 5:0 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

U timu Srbije Ivon Anderson je bila najefikasnija sa 15 poena, dok je Griner u pobjedničkom imala 15, a Grej poen manje.

Tok meča:

Grej novom trojkom diže prednost na 63:39.

Na kraju treće četvrtine Amerikanke dižu odbranu i sa pet poena opet dižu prednost na 58:39.

Ivon Anderson pogađa trojku a zatim Butulija smanjuje na 39:53 u finišu treće četvrtine.

Amerikanke nastavljaju da čuvaju prednost. U trećoj četvrtini imaju i dalje prednost od 20 poena, a Srbija ne uspijeva da zaprijeti.

Kraj poluvremena, u kojem su srpske košarkašice šutirale tek sa 29% uspješnosti iz igre, u kojem su Srpkinje tek 23 sekunde prije kraja druge dionice prvi put izvodile slobodna bacanja (9/9 su imale Amerikanke). I ne čudi što selekcija SAD, apsolutni favorit, vodi sa 41:23, ali ako nešto može da bude utjeha – to je da su srpske košarkašice daleko, daleko bolje u odbrani nego u napadi.

Bird sa 8, te Vilson sa sedam, odnosno Stjuartova sa šest poena bile su najzapaženije kod Amerikanki, a kod Srbije se istakla Ivon Anderson sa 10 poena, dok je Vasićeva, uz šut 2/8, došla do četiri i druga je po efikasnosti.

Kraj prve četvrtine, Amerikanke su je dobile sa 25:12, uz koš Ivone Anderson pred posljednji zvuk sirene. Nema šta, aktuelne olimpijske šampionke su klasa za sebe, sve im polazi za rukom, ne toliko u odbrani koliko su loše šutirale srpske košarkašice 6/14 za dva, 0/5 za tri, dok su Amerikanke na 9/15, odnosno 1/3, uz dobijenu bitku pod koševima (13:8 u skokovima, a 7:3 u asistencijama)