MOĆNA ZVEZDA Crveno-bijeli razbili Asvel i poslali poruku Evropi (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde na fantastičan način otvorili su sezonu u Evroligi pošto su deklasirali Asvel (94:73) i poslali jaku poruku svim rivalima.

Jasno je da su crveno-bijeli formirali fantastičan tim ove sezone i da imaju ogromne ambicije, ali je bilo pod znakom pitanja koliko će Dušjku Ivanoviću trebati vremena da uigra tim. Na osnovu večerašnjeg meča, koji su propustili Dejan Davidovac, Džoel Bolomboj i Jago dos Santos, može se reći da je hemija itekako prisutna, te da će Zvezda biti opasan rival za sve ekipe. Kada se pogleda napad, prosto je nemoguće sačuvati sve opcije koje Beograđani imaju. Naročito kada je raspoloženje u šutu kao večeras.

Zvezda je meč otvorila sa šest od šest za tri poena, a do poluvremena nanizala 12 dalekometnih šuteva. Prednjačio je Rokas Giedraitis koji je postigao četiri od četiri bez promašaja.

Dovatila je Zvezda 25 poena prednosti na početku trećeg perioda, a onda je došlo i do malog opuštanja. Francuzi su počeli da pogađaju, pošto se Žofriju Lovernju prije svih priključio Nando de Kolo. Ipak, pobjeda nije dolazila u pitanje, meč je bio „jednosmjerna ulica“ praktično od prvog napada.

Šabaz Nejpir se na sjajan način predstavio navijačima kojih je bilo nešto manje od 20.000. Amerikanac je postigao 21 poen uz pet trojki iz sedam pokušaja. Na 17 se zaustavio Giedraitis, a 14 je postigao Simonović, a 12 Nemanja Nedović.

Kod Francuza je najbolji bio Lovernj sa 18, a Majk Skot dao 13 baš kao Nando de Kolo i Timoti Luvavu.

Tok meča: Crvena zvezda – Asvel 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18)

4/4

Kraj meča, sjajna partija košarkaša Zvezde!

38. minut Igra se u serijama u posljednjoj četvrtini, ali prednost Zvezde ne spada ispod 13, 14 poena.

36. minut Trojku postiže i Dalibor Ilić na asistenciju Teodosića. Sada je sve definitivno gotovo

35. minut Majk Skot postiže još jednu trojku, Asvel je na -14

33. minut Odgovorili su Francuzi preko Skota istom mjerom, ali je onda Nejpir postigao petu trojku

32. minut Serijom 5:0 Zvezda je vjerovatno i definitivno prelomila meč

3/4

30. minut Asvel je uspio da smanji na pristojnih 14 poena, ali je utisak da nije toliko do Francuza koliko su se domaći opustili.

26. minut Uspio je Nando de Kolo da poveže redove Asvela, pa su gosti smanjili na 19 poena zaostatka, a Duško Ivanović pozvao minut odmora

22. minut Giedraitis dvugi put na meču pravi faul pri šutu za tri poena, a bacanja koristi nekadašnji košarkaš Mege Timoti Luvavu. Ipak, dva slobodna bacanja, potom i četvrtu trojku postiže Šabaz Nejpir, da bi nakon toga zakucao Marko Simonović. Zvezda igra fantastično

21. minut Drugu četvrtinu trojkom otvara raspoloženi Lovernj

2/4

20. minut Fenomenalnih 20 minuta košarke je iza igrača Zvezde. Pogodili su čak 12 trojki iz 21 pokušaja – četiri Giedraitis, tri Nejpir, dvije Simonović, a po jednu Teodosić, Lazić i Hanga. Osim toga, crveno-bijeli su dobro izgledali u odbrani, naročito u drugoj četvrtini, pa Duško Ivanović sigurno može da bude zadovoljan

19. minut Kakvu utakmicu igra Giedraitis. Litvanac je postigao treću trojku, a četvrta mu je preinačena u dva poena jer je nagazio liniju. Odmah potom je dao i četvrtu, pa ima 14 poena bez promašaja. Giedraitis je napravio i faul na De Kolou pri šutu za tri poena

16. minut Dva puta su crveno-bijeli ispali u odbrani, pa Džon Egbunu dva puta zakucao. Ipak, na drugoj strani je Nejpir stigao do 10 poena, a Rokas Giedraitis postigao drugu trojku za maksimalnih +15

14. minut Prvu trojku postigao je Miloš Teodosić i dobio ovacije publike, a potom je dva slobodna bacanja pogodio Nemanja Nedović za potpuno kontrolu meča Beograđana

13. minut Spor početak druge četvrtine oba tima, jer su prošla dva minuta bez poena, a onda je Nando de Kolo postigao daleku dvojku za tajm-aut Duška Ivanovića

1/4

10. minut Gotovo savršenih deset minuta odigrali su košarkaši Zvezde. Postigli su sedam od devet trojki i ubacili čak 29 poena.

9. minut Sedmu trojku iz osam pokušaja postigli su igrači Zvezde, a sada je precizan bio Adam Hanga. Nevjerovatno je kako Beograđane ide šut na startu meča

7. minut Aplauz je dobio Miloš Teodosić koji je na parketu

6. minut Nastavlja Zvezda kanonadu, a Giedraitis je sada postigao trojku, šestu za Zverzdu iz isto toliko pokušaja. Na drugoj strani probleme Zvezdi pravi Lovernj koji je stigao do osam poena

5. minut Sjajno Zvezdu služi šut za tri poena – pogodili su Beograđani svih pet šuteva. Poslije Lazića dvije je dao Marko Simonović, dvije Šabaz Nejpir, a iako su upisali trojku i Rokasu Giedraitisu, kasnije je prepravljena na dvojku.

1. minut Prve poene na meču postiže nekadašnji as Partizana Žofri Lovernj, a uzvratio je Branko Lazić

Prije meča

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović kaže da je meč protiv Asvela na startu Evrolige najteži.

– Idemo meč po meč. Napravili smo skup dobrih igrača koji tek treba da budu dobri. Naša očekivanja su najveća. Ali, za nas je ovo najopasnija i najteža utakmica, jer je prva. Igrači jedva čekaju da počne. Sve to treba da se uskladi, da ne izgorimo. Nadam se da smo dovoljno iskusni da možemo da odigramo na 40 minuta. Mislim da nije bilo sakrivanja na pripremnom meču. Ali niti smo mi, niti oni bili kompletni. Njima nisu igrali dva igrača Nando de Kolo i Žofri Lovernj i vidjeli smo da se sve vrti oko njih. Sa njim i bez njih to su dvije potpuno nove ekipe – rekao je Ivanović.

Asvel je proteklu sezonu završio kao jedini tim koji nije uspio da ostvari deset pobjeda tokom sezone. Pa, projekcije ne izgledaju mnogo bolje ni ove godine za francuski klub.

Tim Ti Džeja Parkera je napravio nekoliko zanimljivih potpisa u Paris Lija, Timotija Luvavua i Majka Skota, ali do sada nisu ubijedili košarkaške analitičare za bilo šta više od 17. mjesta.

Nando De Kolo je tu kao “alfa i omega” tima, Žofri Lovernj se oporavio od povrede i vratio se u ulozi prvog centra, dok je NBA pojačanje Frenk Džekson neko ko bi potajno mogao da bude jedno od najprijatnijih iznenađenja u Evroligi ove sezone.

Ipak, kao ni prošle godine, Asvel nema velike ambicije i upravo u tom pravcu treba i gledati ovu ekipu – simpatična imena, ali kvalitet je definitivno tanak. Stoga, ni ne čudi što su analitičari ovaj tim u projekcijama stavili na nisko 17. mesto, a ispod njih je jedino berlinska Alba.