(VIDEO, FOTO) ODBRANJEN DOMAĆI TEREN Partizan ponovo slavio u vječitom derbiju

Košarkaši Partizana u okviru petog kola regionalne ABA lige savladali su ekipu Crvene zvezde.

Šabaz Nejpir

Crno bijeli su slavili rezultatom 98:87.

Partizan je ponovo savladao Crvenu zvezdu. Drugi put u četiri dana, samo ovaj pu u regionalnom derbiju.

Utakmica nije počela dobro za crno-bijele. Loše su izgledali na startu meča, mučili su se u napadu. Gosti su meč otvorili serijom 11:4. Dominirali su Bolomboj i Gedraitis. Ali početkom druge dionice Partizan je zategao odbranu, Zvezda je počela da pada. Frenk Kaminski je počeo da opravdava nadimak Frenk d Tenk gdje je stvarno u reketu radio šta je htio, te je Partizan dao čak 30 poena za četvrtinu.

Partizan je i u drugo poluvrijeme krenuo furioozno i otišao na maksimalnih 19 poena. Ali se probudio nekadašnji NBA as, Šabaz Nejpir koji je razbudio Zvezdu i spustio je ponovo na jednocifren minus.

Kada je Teodosić pogodio trojku početkom zadnjeg kvartala nastao je muk u Areni. Ali se onda pojavio Partizanov heroh iz evroligaškog derbija, Aleksa Avramović koji je svojim ukradenim loptama i prodorima na obruču donio veliku ponjedu Partizanu.

Najefiaksniji kod Partizana je bio Frenk Kaminski sa 22 poena, Aleksa Avramovića sa 15 i Zek Ledej sa 13 poena, dok su Zvezdu predvodili Šabaz Nejpir sa 23 poena te Rokas Gedraitis sa 13 i Miloš Teodosić sa 10 poena.

Partizan- Crvena zvezda 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:24)

Tok meča:

40. minut Kraj Partizan je pobijedio

39. minut Pogodio je Ledej trojku iz ćoška i donio dvocifrenu prednost Partizanu.

38. minut Avramović igra odlično u odbranai u ovom momentu i iz svoje energije drži Partizan, Nejpir pokušava da održi Zvezdi glavu iznad vode.

36. minut Partizan uglavnom poentira sa bacanja, Zvezda na leđima Nejpira. Tajm aut je zvao Obradović da smiri situaciju.

35. minut Zvezda igra dobru košarku u napadu, dok Partizan sve spušta u reket na Kaminskog koji dominira u reketu.

33. minut Igra se jako na obje strane, ali se i poentira. Davidovac odlično otvorio zadnji kvartal za Zvezdu, dok Kaminski lagano poentira u reketu i sa bacanja.

Kraj 3/4

30. minut Zvezda se vraća na krilima dobre odbrane i Partizanovih grešaka, Majk Tobi ima svoj momentum. Problemi za Partizan Ledej je napravio 4. faul. Zvezda na kraju trećeg kvartala je spuštala u reket i tako topila prednost crno-bijelih.

28. minut Pojavio se Šabaz Nejpir sada za Zvezdu. Obradović zove minut pauze.

26. minut Potpuna dominacija Partizana, izabranici Joanisa Sferopulosa ne znaju šta ih je snašlo. Pojavio se i Džejms Naneli sa 5 vezanih poena.

23. minut Nakon nekoliko izgubljenih lopti na otvaranju poluvremena Anđušić je pogodio trojku. Sa druge strane Gedraitis vraća. U Zvezdi Bolomboj ima 3 faula. Ali Alen Smailagić pogađa van linije 6.75, za njim odmah isto radi Aleksa Avramović, Sferopulos traži tajm aut.

Kraj prvog poluvremena

20. minut Partizan poslije tajm auta napada preko Avramovića koji je iznudio bacanja za svoj tim, pretvorio ih u poene, pa još jednom polaže. Sa druge strane Jago pogađa 2 bacanja. Doužer pogađa iz druiblinga za kraj prvog poluvremena.

18. minut Problemi za Partizan, Kaminski je napravio treći faul, mijenja ga Smailagić koji ima 2. Gedraitis je realizovao oba bacanja. Partizan u ovim trenucima nose Doužer i Avramović

17. minut Odlično je kreirao Nejpir za Bolomboja koji zakucava, Kaminski na drugoj strani pravi probleme u reketu gdje je iznudio dva bacanja koja je i iskoristio. Sada je i Kuzmić na terenu koji će pokušati neutrališe Kaminskog, ali bezuspješno koji zakucava i reketa. Mitrović je isfintirao Ledeja i položio. Ali Avramović kao brzi voz ide do kraja. Tajm aut Zvezda.

14. minut Mitrović je bio polovičan sa bacanja, dok Kaminski pogađa za tri poena. Na drugoj strani Lazarević faul u napadu. Zvezda se već nalazi u bonusu. Prvo vođstvo za Partizan.

12. minut Pogriješio je Simonović u reketu i napravio faul u napadu. Doužer se našao u nezgodnoj poziciji, ali je nekako doturio loptu do Ledeja koji pogađa za 3 poena. Tajm aut Zvezda

11. minut Odlična reakcija Partizana na startu druge četvrtine. Pogodio je Doužer za 2, pa ukradena lopta Smailagića na centru igrališta.

KRAJ 1/4

10. minut Dobio je Jago dos Santos dva bacanja nakon kontakta sa Smailagićem, koja je i reailzovao. Avramović je u napadu za Partizan sam prenio loptu i riješio sa šutem za 3 poena. Zvezda u zadnjim sekundama je promašila zicer preko Tobija. Kraj prvog kvartala.

8. minut Sada je došlo do nekoliko grešaka i sa jedne i sa drige strane. Lazzarević i Simonović sa jedne, dok su Avramoviić na drugoj se našli prvi put na terenu. Teodosić komanduje na terenu u Zvezdi.

7. minut Teodosić po ulasku u igru odmah diže ritam pogađa trojku, pa fenomenalo asistira Gedraitisu. Vraća Smailagić na drugoj strani

6 minut Odlična reakcija Partizana odlično do kraja ide Anđušić, pa Kaminski zakucava. Pa bek Partizana pogađa za tri. Nejpir na drugoj strani pogađa za 2 pa baca asistenciju Bolomboju diže se intenzitet meča.

3. minut Zvezda odlična na početku meča, Partizan se muči u građenju reketa. Gedraitis je pogodio trojku, Jaramaz promašio težak šut, pa Davidovac asistira Mitroviću. Reaguje sa tajmautom Obradović.

1. minut Zvezda je imala prvi napad i poentriala preko Rokasa Gedraitisa, na drugoj strani Partizan je reagovao preko Ledeja. Bolomboj na drugoj strani strani poentira. Igra se u reketu.

Prije meča:

Crno-bijeli su ipak nakon poraza uspjeli da se saberu i skupe tako što su u Evroligi savladali crveno-bijele na krilima Alekse Avramovića. Partizanu je itekako bitna ova utakmica zbog već pomenutog poraza od Mege, jer bi ih još jedan poraz u ABA ligi udaljio od prvog mjesta u regularnom dijelu koji se kroz istoriju pokazao kao ključni faktor za osvajanje ABA prstena. Sigurno će se u utakmici pitati i Crvena zvezda jer će pokušati da se revanšira za poraz u najelitnijem takmičenju, takođe će igrači crveno-bijelih imati dodatni motiv da se dokažu Janisu Sferopulosu da zaslužuju da budu tu.