VALJAK U 6. BRZINI Partizan u velikom stilu stigao do prve pobjede u Evroligi (VIDEO)

Košarkaši Partizana zaboravili su evroligašku premijeru u Tel Avivu i kao potpuno drugačija ekipa odigrali u Vilerbanu gdje su razbili Asvel.

Zek Ledej

Nakon što je Crvena zvezda lako savladala tim Tonija Parkera to su učinili i crno-bijeli koji su slavili sa 88:62.

Od početka do kraja meča pitali su se momci Željka Obradovića koji su mnogo koncentrisanije, odlučnije i čvršće ušli u ovaj meč. Iako ih šut sa distance nije najbolje služio, uspjeli su da pronalaze laka i brza rješenja u bušnoj odbrani najlošijeg tima prošle sezone koji bi i ove godine po svemu sudeći mogao da bude pri dnu tabele. Partizan je tokom prvog dijela igrao dobro u odbrani, te lakim poenima koristio sedam „prodatih“ lopti domaćih za solidnih 43:29 na poluvremenu.

U nastavku meča bilo je još bolje i ubjedljivije. Tamo gdje su Danilo Anđušić i Frenk Kaminski stali nastavili su Alen Smailagić, Zek Ledej i Džejms Naneli, a prednost crno-bijelih rasla je iz napada u napad. U jednom trenutku bila je i cijelih 30 poena, a Francuzi su ipak uspjeli malo da poprave utisak.

Sve osim šuta za tri poena bilo je na vrhunskom nivou, pa će Obradović sigurno biti mnogo zanimljiviji nego nakon premijere sa Makabijem.

Strijelce je predvodio Naneli, koji je postigao dvije od četiri trojke Partizana. Amerikanac se zaustavio na 17 poena, uz pet skokova i šest asistencija, a najbolje ga je pratio Ledej sa 13 i šest uhvaćenih lopti. Dvocifreni su još bili Smailagić sa 12 i Panter sa 11 poena.

Kod domaćih je jedina svijetla tačka bio Frenk Džekson sa 16, a Timoti Luvavu dao je 10.

Tok meča:

Asvel – Partizan 62:88

4/4

40. minut KRAJ! Sjajna igra i velika pobjeda crno-bijelih

37. minut Prve poene na meču postiže Žofri Lovernj, nekadašnji as Partizana. Iskusnom košarkašu kao ni većini njegovih saigrača ništa nije išlo od ruke

36. minut Naneli se raspucao i pogodio drugu trojku u kratkom razmaku. Asvel se bukvalno raspao, a razlika je opet 30 poena poslije zakucavanja Balše Koprivice. Peris Li potom krade loptu i polaže iz kontranapada

23. minut “Prišli” su Francuzi u jednom trenutku na -20 poena, ali je Džejms Naneli postigao tek treću trojku za crno-bijele. Potom je Asvel izgubio još jendu loptu, a Ponitka lagano položio.

3/4

30. minut Iako je u nekoliko navrata prednost Partizana bila 30 poena, Asvel je u finišu trećeg perioda malo popravio utisak, ali je pobjeda crno-bijjelih više nego izvijesna

27. minut Nevjerovatno lako košarkaši Partizana dolaze do poena. Domaći košarkaši su potpuno dekoncentrisani, predaju lopte u ruke crno-bijelima koji atraktivnim potezima ponižavaju tim Tonija Parkera

25. minut Džeksonu je ekspresno odgovorio Ledej koji je zakucao nakon skoka u napad, a potom postigao poene iz teške pozicije. Igra se dosta brže i efikasnije u nastavku, a Smailagić je već stigao do osam poena u manje od pet minuta igre

23. minut Fenomenalnu akciju odigrali su Panter i Smailagić, a popularni Smajli je i u sljedećem napadu zakucao. Na drugoj strani raspucao se Džekson koji je postigao dvije trojke u niziu, a drugu uz faul Pantera, dakle sedam poena postigao je iz dva posjeda

22. minut Ne ide šut za tri poena ni jedne n idruge, Asvel ima 1-13, a Partizan 2-14, što ipak za sada mnogo manje škodi crno-bijelima. Mali problem za Obradovića je treći faul Frenka Kaminskog, ali raduje povratak Pantera koji je iskoristio sva tri penala

2/4

20. minut Košarkaši Partizana opravdali su ulogu favorita u prvom dijelu večerašnjeg meča. Sjanom odbranom zaustavili su Asvel na malom broju poena i ekspoatisali to na najbolji način jer su postigli dosta lakih poena. U jednom trenutku navijače je zabrinula povreda Kevina Pantera koji se uhvatio za ložu i otišao na klupu, ali se u posljednjem minutu prvog dijela vratio na teren. Anđušić i Kaminski postigli su po osam poena, a po šest imaju Doužer, Panter i Ledej.

Kod Asvela koji je izgubio sedam lopti istakli su se Džekson i Skot sa po devet poena.

19. minut Nove lake poene postiže Frenk Kaminski nakon dobre odbrane crno-bijelih

17. minut Proklizao je kapiten Partizana Levin Panter u napadu i izašao na klupu držeći se za zadnju ložu. Crno-bijeli i bez njega čuvaju dvocifrenu prednost, a razigrao se u ovim trenucima Danilo Anđušić koji je postigao osam poena

16. minut Raste prednost Partizana na 13 razlike, asistirao je Kaminski, a trojku iz kornera “spakovao” Trifunović

13. minut Asvel djeluje totalno raštimano, promašio je trojku Luvalu-Kabaro ali je poslije toga ofanzivni skok i poene uz faul zabilježio Skot

11. minut Precizan je Doužer sa poludistance, uz dobru odbranu crno-bijeli su u narednom napadu izborili i bacanja, polovičan je bio Ledej

1/4

10. minut Kaudi pogađa prvu trojku za domaće i smanjuje prednost tima iz Beograda

9. minut Seriju promašaja na obje strane prekinuo je Doužer s penala i tako uvećao prednost crno-bijelih na 7 poena

8. minut Promašio je Panter još jednom iz daljine, ali Kaminski popravlja to i vraća loptu u koš za svoj 4 poen

7. minut Na prvom TV tajm-autu crno-bijeli ulaze sa pola koša prednosti

6. minut Precizan je Panter sa penala oba puta, novo vodstvo za Partizan

3. minut Razigran je Naneli na startu meča, pronašao je Lideja u korneru koji je pogodio prvu trojku na meču, ali je Majk Skot uzvratio lakim poenima na drugoj strani.

1. minut Obje ekipe su meč započele sa pokušajima za 3 ali bezuspješno, a prve poene na meču upisao je Naneli laganim polaganjem.

Prije meča

Bez visokih ambicija nema ni velikih rezultata, rekao je u više navrata Željko Obradović od povratka na klupu crno-bijelih.

Tim takvog mentaliteta jednostavno mora da ide na pobjedu protiv ekipe koja je prošlu sezonu završila na posljednjem mjestu Evrolige, pa iako su između ostalih stigli Žofri Lovernj i Timoti Luvavu, utisak je da je Partizan favorit.

– Druga utakmica na strani u Evroligi. Sigurno da očekujemo reakciju, da igramo mnogo agresivnije i u odbrani i napadački, u odnosu na ono kako smo izgledali u Tel Avivu. Mnogo je bilo negativnih i loših stvari na toj utakmici, reagovali smo treningom. Igramo protiv tima, koji bez obzira što su izgubili prvu utakmicu, bolji je nego prošle godine. Sigurno će i oni očekivati reakciju posle tog prvog poraza u Evroligi. Moramo da budemo koncentrisani i da promenimo način na koji smo igrali protiv Makabija – rekao je Obradović.

Posebno emotivan biće meč za Žofrija Lovernja koji je stasao u Partizanu čiji grb ima istetoviran na ruci.

– Igrati protiv Partizana je nešto posebno. To je klub koji je promijenio pravac moje karijere. Onaj koji me je obilježio za života. Imam veliko poštovanje za taj klub – rekao je Lovernj.

Francuz na startu sezone u prvenstvu Francuske ima prosjek od 15 poena, dok je protiv Crvene zvezde u Evroligi postigao 18. Kaže da je time prijatno iznenađen.

– Iznenadio sam sebe na startu sezone. Da mi je prije početka rečeno da će biti ovako, smjesta bih potpisao da se to desi – priznao je Lovernj koji će sa ekipom pokušati da anulira seriju od 14 uzastopnih poraza u Evroligi.