Drama pripala Oliju: Partizan poklekao u Pireju u odličnoj košarkaškoj predstavi (VIDEO, FOTO)

Košarkaši Partizana su doživjeli poraz nakon dramatične završnice u okviru četvrtog kola Evrolige od ekipe Olimpijakosa u dvorani Mira i Prijateljstva.

Crveno- bijeli iz Pireja su slavili rezultatom 98:94.

Izabranici Željka Obradovića su loše krenuli u utakmicu i primili velikih 28 poena. Od početka su bili evidentni problemi u reketu gdje su Milutinov i Fol pravili velike probleme Kaminskom, Smailagiću i Koprivici. U drugom kvartalu Partizan je bolje zaigrao, počeo je nešto da pogađa i da smanji na 6 razlike na poluvremenu 49:43.

Treća četvrtina je bila najbolja dionica koju je Partizan odigrao ove sezone sve je počelo da ulazi, Smailagič je počeo da pogađa, pridružio mu se i Anđušić i tu je Partizan išao i do maksimalnih 14 razlike.

U posljednju dionicu je Olimpijakos ušao dominatno počeo je da topi prednost crno-bijelih i na kraju su uspjeli i da preokrenu, ali je Partizan u život počeo da vraća kapiten Kevin Panter.

Olimpijakos je na kraju bio i blizu pobjede u regularnom dijelu, gdje im je skoro pobjedu poklonio već pomenuti Panter, ali se pojavio Partizanov tihi heroj Džejms Naneli koji je utakmicu odveo u produžetak.

U dodatnih pet minuta se Partizan nekako i držao ali su mu evidentno u rotaciji falili isključeni Kaminski koji je ispao u trećoj četvrtini sa 5 faulova, Doužer i Smailagić su svoje pete faulove dobili u produžetku te je Partizan ćitav produžetak igrao sa Ledejem na centru.

Ponovo je Panter izgubio loptu na prenosu kada se utakmica gubila, ušlo se u egal završnicu gdje se bolje snašao domaćin.

Najefikasniji u Olimpijakosu su bili Larencakis sa 19 poena, pratili su ga Milutinov sa 16 poena, te Peters sa 15 poena, a u Partizanu je Ledej bio najistaknutiji sa 18 poena, Panter sa 17 poena i Smailagić sa 16 poena.

Crno-bijeli imaju za čim da žale jer su mogli da skinu veliki skalp u Pireju i napumpaju samopouzdanje pred vječiti derbi koji je na programu 26. oktobra, u kojem će inicijalni domaćin biti Partizan.

Rezultat: 98:94 (28:21,21:22,10:26,26:16)

Tok meča:

45.minut Partizan je izgubio.

45. minut Olimpijakos je napravio faul, Avramović je oba realizovao, sada na drugoj strani Larencakis na bacanjima nakon faula Anđušića.

45. minut Ponovo Panter gubi loptu kada se lomi utakmica, Vokap odličan u odbrani, Gos poentira ta plus 3. Obradović je uzeo tajm aut za novi produžetak.

44. minut U ovom momentu sveopšta je borba na terenu ni jedni ni drugi ne mogu do poena, sudije svako malo gledaju snimak na monitorima. Pogađa Panter napokon. Egal je.

43.minut Tvrdo je u produžetku, Olimpijakos spušta sve u reket na Milutinova, koji poene zarađuje sa slobodnih bacanja, Partizan bez rješenja u ovom trenutku.

42. minut Partizan ostaje i bez Doužera koji je zaradio 5 faul, Avramović je na terenu.

41. minut Pogađa Doužer na početku, ali Milutinov na drugoj strani sa slobodnih bacanja.

40. minut Pogađa Naneli za produžetak. Ludnica u Pireju.

40. minut Panter je pogriješio na prenosu lopte i izgubio je. Lopta za Olimpijakos.

40.minut Panter je promašio prvo trojku u mis meču sa Milutinovom, pa zatim i dugu dvojku loptu je uhvatio Larencakis i iznudio dva bacanja, koja je i pogodio. Vodi Olimpijakos, Obradović je zatražio tajm aut da nacrta akciju.

39. minut Smailagić ponovo pogađa trojku preko Fola,te poslije njega pravi peti faul u borbi za loptu, Problemi za Partizan

38. minut Larencakis pogađa trojku, dok sa druge strane je Panter preuzeo sve u svoje ruke, on je jedini u stanju da poentira. Doužer pravi faul za 3 bacanja nad Larencakisem koja je i pogodio.

36. minut U ovim momentima baš se teško stiže do poena, Partizan ima problema na prenosu lopte, Avramović je izgubio, ukrao je Papanikolau i zakucao. Tajm aut Obradović.

35. minut Domaći se vraćaju, Partizan teško pronalazi rješenja u napadu.

33. minut Olimpijakos se vraća u igru, preko Vokapa i Papanikolaua, Smailagić i Panter održavaju Partizan.

31.minut Olimpijakos veže 4 poena na startu posljednjeg kvartala, Obradović reaguje tajm autom.

Kraj 3/4

30. minut Partizan je odigrao odličnu treću četvrtinu i izdigao se nakon slabijeg prvog poluvremena, Smailagić, Anđušić i Ledej odigrali brutalnu četvrtinu. Partizan je u deficitu na centru, jer je ostao bez Frenka Kaminskog koji ima pet ličnih grešaka.

29. minut Ukrao je Ledej loptu, a Peters napravio nesportsku grešku. Amerikanac je realizovao oba bacanja.

28. minut Problem sada za Partizan, Kaminski dobija brza 2 faula što je bio i njegov 5 te je utakmica za njega večeras završena.

27. minut Partizan je u dobrom momentu, igraju dosta bolju odbranu i poentriaju većinom iz reketa preko Anđušića i Nanelija. Stigli su i do dvocifrene prednosti.

25. minut Partizan je odlično ušao u drugo poluvrijeme, Anđušić pogađa trojku, za njim iz ukradene lopte u kontra napadu poentira i Panter. Tajm aut Barcokas.

24. minut Smailagić sa svojim momentumom drži Partizan u vođstvu, ali evo i problema pravi četvrti faul nad Milutinovim, koji je ponovo preuzeo primat u reketu.

22. minut Počelo je drugo poluvrijeme. Smailagić sa dvije trojke otvara drugo poluvrijeme i vraća Partizan u egal, poslije toga je izborio dva bacanja gdje je samo jedno realizovao. Smailagić zakucava nakon toga još jednom, Partizan vodi.

Kraj prvog poluvremena

20. minut Partizan se opasno muči, dosta rade za poene, ali su nakon tajm auta dobro reagovali te preko Anđušića i Kaminskog poentirali. Olimpijako promašuje šut na kraju prvog poluvremena

18. minut Dobra 2 poteza Kaminskog, pogodio je trojku i spustio rampu, spolnji igrači Partizana igraju lošu odbranu na bekovima Olija. Avramović je izgubio loptu na prenosu, a Kenan to kaznio polaganje. Obradović ponovo traži minut pauze.

16. minut Kaminski je u problemu već ima 3 faula, ali sa druge strane u napadu on sa pogotkom iz reketa i dodatnim bacanjem i Ledejem, drže kakav takav priključak. Milutinov gospodari reketom i stvara ogromne probleme svom bivšem klubu

13.minut Ledej drži Partizan kako u napadu tako u odbrani, pogađa svoje standarne šuteve, ali Olimpijakos preko Gosa, koji pogađa trojku i Vokapa koji krade loptu Anđušiću odlazi na 10 poena razlike.

12. minut Partizan kako pogodi, tako Kenan anulira trojkom. Tajm aut Obradović.

11.minut Olimpijakos puno borbenije ulazi u drugi kvartal, pogađa Ajzea Kenan trojku, sa druge strane izuzetno je raspoložen Zek Ledej koji je iznudio tri bacanja od Papanikolau i pretvorio ih u poene.

Kraj 1/4

10.minut Pi Džej Doužer je unio energiju Partizanu, ali Partizan nikako da zagradi obruč. Larencakis kažnjava trojkom koje domaći zasada promašuju. Partizan “rudari” za poenima, Obradović izuzetno ljut na svoje centre.

7. minut: Brze dvije trojke Olimpijakosa preko Petersa i Kenana, Partizan se muči. Obradović traži tajm aut.

Dobra reakcija nakon tajm auta, Naneli i Ledej pogađaju za tri, ali muka je u reketu, crno-bijeli ne mogu ništa da zagrade.

6. minut Domaći spuštaju sve u reket Papanikolau je spustio loptu u koš, a na drugoj strani Panter sa bacanja i Kaminnski pogađa za 3 poena.

3.minut Tvrd početak meča, Olimpijakos spušta loptu na Fola, promašili su nekoliko otvorenik trojki, za Olimpijakos je Papanikolau pogodio trojku, dok je Panter sa druge strane pogodio dvojku uz faul.

Olimpijakos kreće u petorci: Vokap, Peters, Papanikolau, Kenan i Fol, a Partizanovih startnih pet su: Avramović, Panter, Naneli, Smailagić i Kaminski.

Uoči meča:

Ekipa je u odnosu na prošlu godinu ostala bez MVP prošlogodišnje Evrolige, Saše Vezenkova koji je otišao u NBA u Sakramento Kinge i Kostasa Slukasa, koji je u najkontroverznijem transferu ljeta prešao redove najljućeg rivala, ekipe Panatinaikosa. U Pirej su došla dobro poznata imena Najdžel Vilijams-Gos i Nikola Milutinov, koji se vratio u Pirej i Evroligu iz moskovskog CSKA, dok je zamjena u CSKA došla u liku Luka Sikme, koji je došao kao zamjena za Bugarina.

Olimpijakos je takođe u utorak poražen u Milanu od ekipe Olimpije rezultatom- 65:53.

Partizan će u ovaj meč ući bez Mateuša Ponjitke, koji je obnovio povredu ramena koju vuče od starta sezone i ABA Superkupa, tako da će Partizan nastupiti u identičnom sastavu kao protiv Katalonaca.

Dok je Partizan bez Poljaka, domaći su značajno oslabljeni pred ovaj meč jer će kako zadnje informacije kažu biti bez Ignasa Brazdeikisa i Lukasa Sikme, dok je već od ranije odsutan Šekil Mekisik.

Crno-bijeli će u ovom takozvanom “duplom” kolu probati ostvariti pobjedu protiv velikog protivnika, koja bi im puno značila na polju samopouzdanja u sedmici koja je pred nama koja će donijeti dva vječita derbija (jedan u Evroligi 26. oktobra, a drugi u regionalnom takmičenju 30.oktobra).

Tekstualni prenos utakmice iz Pireja iz dvorane Mira i Prijateljstva pratite na našem portalu.