OD GOTOVOG VERESIJA Fudbaleri Srbije se ispromašivali, pa zatresli svoju mrežu i poklonili bod Irskoj

U 5. kolu grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Republika Irska i Srbija su odigrali neriješeno - 1.1.

“Orlovi” su se ovim remijem udaljili od prvog mjesta. Imali su izabranici Dragana stojkovića Piksija sve u svojim rukama do finiša meča, ali su olako „prosuli“ dva boda i dozvolili Portugalu da se osami na vrhu tabele.

Plasman na tabeli sada izgleda ovako:

KRAJ – Republika Irska – Srbija 1.1.

90+ – Rajković je u finišu dva puta spasao Srbiju.

89’ – Srećo, gdje si? Gudelj je uputio loptu iz prekida u želji da uposli nekog od napadača, ona je pogodila rogalj, golman domaćih je bio savladan, međutim sreća je okrenula leđa Srbiji.

AUTOGOL SRBIJE 87’ – Milinković-Savić je u želji da izbaci loptu pogodio Milenkovića, a lopta se odbila u mrežu.

84’ – Kontranapad Srbije, ovog puta se Kostić praktično zabio u golmana Irske. Samo da se promašaji ne osvete.

83’ – Nova izmjena – teren je napustio Tadić, a ušao je Nemanja Maksimović.

82’ – Jović je spustio loptu Mitroviću koji ju je i udario Dafija, te napravio prekršaj.

77’ – Neće, pa neće! Radonjić je uspio da prođe istrčalog Bazunua, ali se u posljednjem trenutku pojavio Meklin i izbio loptu u korner. Nedugo zatim Milinković-Savić je glavom poslao loptu daleko od gola.

74’ – Kontranapad Srbije, kombinovali su Radonjić i Mitrović koji je vratio rezervisti, ali je Bazunu zaustavio dva njegova pokušaja.

70’ – Mijenja selektor Dragan Stojković Piksi, izašli su Đuričić i Vlahović, a na terenu su Nemanja Radonjić i Luka Jović.

69’ – Poigravali su se igrači zadnje linije “Orlova” nekoliko puta, na sreću bez posljedica. Poslije prilika Mitrovića nije bilo većih prijetnji, mada su nekoliko puta bili pred golom domaćih.

59’ – Opet je golman Irske odbranio šut Mitrovića, ovaj put asistirao je Tadić.

57’ – Odlična akcija Srbije, Đuričić je sjajno proigrao Mitrovića, ali je Bazunu nogom zaustavio njegov pokušaj.

48’ – Krenuli su domaći ofanzivno, a Srbija ne djeluje kao u prvom dijelu, mnogo grešaka i nesigurnosti je vidljivo u gostujućem timu.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme.

45+ Završeno je prvo poluvrijeme vođstvom “Orlova”, koji su prikazali veoma dobru igru.

42’ – Pokušao je i Kostić iz daljine, lopta je išla pravo u čuvara mreže domaćih.

39’ – Dušan Vlahović je odlično spustio loptu za Aleksandra Mitrovića koji je topovski šutirao, ali je Bazunu uspio da izbije loptu u korner.

33’ – Novi korner za Srbiju, slično je Tadić izveo centaršut, ali su Irci uspjeli da izbace loptu u polje.

29’ – Vrlo brzo odgovorili su “Orlovi” poslije ubačaja Kostića lopta je prošla buket igrača i došla do Nikole Milenkovića, koji je raspalio po njoj, ali nje bio precizan.

27’ – Domaćini prijete ponovo, ali je Rajković reagovao ispred Adama Ajde. Možda je bio i ofsajd.

26’ – Hendrik je iz slobodnog udarca šutirao pravo u Predraga Rajkovića koji je sigurno uhvatio loptu. Prethodno je Filip Đuričić napravio prekršaj.

GOOOOOOL 20’ – Kapiten Dušan Tadić je odlično izveo korner, a još bolje je reagovao Sergej Milinović-Savić i glavom poslao loptu u mrežu.

16’ – Nemanja Gudelj je uzeo loptu na sredini terena, povukao je i šutirao sa 20-ak metara, ali pravo u golmana domaćih.

11’ – Zaprijetili su Irci, na sreću, bez uspjeha.

5’ – Imali su izabranici Srbije dva kornera, a onda i veliku šansu preko Dušana Vlahovića koji je uzeo loptu poslije greške odbrane domaćih, ali je golman Gevin bazunu zaustavio njegov šut.

1’ – Počela je utakmica u Dablinu.

Irska: Bazunu, Doerti, Dafi, Ign, Kalen, Braun, Ajda, Mekalen, Hendrik, Mekgrat, Omomabidele.

Srbija: Rajković – Pavlović, Veljković, Milenković – Kostić, Milinković-Savić, Gudelj, Tadić, Đuričić – Mitrović i Vlahović.