ODLUKA U LISABONU Srbija ostala u borbi za prvo mjesto

Pobjedom nad Azerbejdžanom 3:1, Srbija je ostala u borbi za prvo mjesto u grupi, a meč odluke igraće u novembru na gostovanju protiv Portugalije.

Sjajnu partiju na ovom meču pružio je dvostruki strijelac Dušan Vlahović,a Srbija je svakako obezbijedila baraž u kojem bi bila nosilac.

Srbija je na ovom meču propustila šansu da ostvari i ubjedljiviju pobjedu, a čudesan je bio golman Azerbejdžana Šahrudin Magomedalijev koji je zaustavio domaće igrače u brojnim šansama.

Ekipa selektora Dragana Stojkovića je na otvaranju meča dva puta pogodila stativu (Vlahović), a zatim je udarac Darka Lazovića zaustavljen na gol liniji. U nastavku akcije Sergej Milinković Savić je pogodio stativu sa vanjske strane. Gosti su u tom periodu imali opasnu kontru preko Ozobića.

Pritisak domaćih urodio je plodom kada je Dušan Vlahović u 28.minuti izborio penal, koji je sam uspješno realizovao. Srbija je imala potpunu terensku inicijativu ali su gosti u sudijskoj nadoknadi došli do izjednačenja. Golman Predrag Rajković je loše reagovao na povratnu loptu Veljkovića a to je kaznio Mahmudov.

Na startu drugog dijela Srbija je došla do novog vođstva. Prvo je udarac Sergeja Milinkovića Savića zaustavila prečka. Nakon toga Darko Lazović je sjajno šutirao a odbijenu loptu Vlahović poslao u mrežu. Prosto je nevjerovatno šta je zatim odbranio Magomedalijev. Zaustavio je udarce Dušana Vlahovića i Aleksandra Mitrović iz izglednih pozicija.

U 82.minuti novi penal za Srbiju. Nakon kornera Tadića, Veljković je zahvatio loptu i šutirao glavom a Medvedev igrao rukom . Dušan Tadić je silovito izveo penal i pogodio za 3:1 te riješio meč.

KRAJ

88.min -Ovacije za Dušana Vlahovića. Dvostruka izmjena u timu Srbije. Umjesto Vlahovića i Lazovića ulaze Filip Mladenović i Nemanja Maksimović.

82.min -Penal za Srbiju. Veljković je šutirao glavom, a Memedov je igrao rukom. Odgovornost je preuzeo Dušan Tadić i pogodio silovito.

70.min Čudesna odbrana golmana Azerbejdžana. Ovaj put odbranio je udarac Mitrovića iz šesnaesterca.

65.min Izmjene u timu Srbije. Ulaze Dušan Tadić i Aleksandar Mitrović umjesto Marka Grujića i Luke Jovića.

63.min Vlahović je baš željan dokazivanja. Napadač Srbije sada je pokušao “makazicama” u šesnaestercu i malo je nedostajao da postigne novi gol za het trik. Sjajan je večeras Šahrudin Magomedalijev. Golman Azerbejdžana je zaustavio novi udarac napadača Srbije.

55.min Luka Jović se sjajno oslobodio čuvara, ušao u šesnaesterac, a zatim pogodio samo spoljni dio mreže. Na drugoj strani je i Azerbedžan zaprijetio Abdulajev.

52.min- GOLLL Pritisak Srbije se nastavlja i u drugom dijelu. Sergej Milinković Savić je pogodio prečku. Puno sreće su imali gosti .Ipak nakon kornera Lazović je sjajno šutirao, golman Azerbejdžana Magomedalijev kratko odbio, a Vlahović je bio na pravom mjestu i poslao u mrežu.

Nastavljen meč u Beogradu.

Nevjerovatan meč u Beogradu! Srbija je bila potpuno dominantna u prvih 45 minuta a na kraju nema prednosti na odlasku na odmor. Iako su imali nekoliko sjajnih šansi i u potpunosti kontrolisali igru, “orlovi” su samo jednom zatresli mrežu rivala i to preko Dušana Vlahovića iz penala, a onda je u sudijskoj nadoknadi veliku grešku golmana Predraga Rajovića kaznio Mahmudov za izjednačenje.

45+2 Izjednačenje! Velika greška golmana Srbije Predraga Rajkovića koji je loše reagovao na povratnu loptu a Mehmud je kaznio poigravanje.

44.min -Još jedan odličan napad Srbije. velike probleme gostima pravi Darko Lazović po desnoj strani a napad je prekinut zbog prekršaja Jovića u napadu.

41.min. Poništen gol! Sergej Milinković-Savić je zatresao mrežu Azerbedžana, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nevjerovatno kako sjajna igra domaćeg tima nije krunisana ubjedljivim vođstvom

38.min -Srbija nastavlja da vrši pritisak na goste. Sjajno je prošao Lazović, ali je dobro intervenisala odbarana Azerbejdžana. Nakon toga udarac Kostića je odbranio Magomedalijev.

28.min Penal za Srbiju. Raspoložen je Dušan Vlahović , pobjegao je čuvaru koji ga je oborio. Napadač Fiorentine je preuzeo odgovornost i pogodio za vođstvo.

Podršku reprezentaciji Srbije na ovom meču daje i “srpski zet” Bastijan Švajnštajger. On je naime na društvenim mrežama okačio čestitku selekciji Njemačke na plasmanu u Katar, a zatim istakao kako sad podržava i Srbiju.

22.min Jović u dobrom naletu odigrao je loptu za Sergeja Milinkovića Savića koji je “odložio” za Marka Grujića. Njegov pokušaj ide preko gola.

19.min Umalo šok u Beogradu. U jeku napada domaćeg tima, sjajnu kontru izveo je Azerbejdžan. Mahmudov je uposlio Ozubića koji je šutirao pored gola.

14.min Opet stativa! Sjajan kontranapad Srbije, Kostić je pobjegao čuvarima, intervenisali su gosti a lopta se odbila u stativu i propala je još jedna dobra šansa. Odmah zatim velika šansa za Lazovića a odbijenu loptu Milinković Savić šalje uz stativu.

11.min Stativa! Odlično je šutirao Dušan Vlahović ali je pogodio stativu. Inače Portugal već vodi 3:0 protiv Luksemburga a sudije su svirale dva penala za domaće.

8.min Srbija upropastila šansu da opasnije zaprijeti iz kontranapada. Loše dodavanje prema Lazoviću.

Počeo meč na stadionu Rajko Mitić. Srbija krenula agresivnije i prva zaprijetila preko Darka Lazovića.

Na tribinama oko 6.000 navijača.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su veliki favorit i nikako ne smiju da dopuste kiks pred odlučujući meč sa Portugalcima.

Selektor je promiješao sastav jer želi da sačuva igrače od kartona (Mitrović, Tadić), a šansu će u veznom redu dobiti Marko Grujić, dok je društvo Vlahoviću u napadu Luka Jović. U odbrani je prednost dobio Stefan Mitrović.

Sastavi:

Srbija: Rajković, Nastasić, S. Mitrović, Veljković, Grujić, Lukić, Lazović, Milinković-Savić, Kostić, Jović,Vlahović

Azerbejdžan: Magomedaljev, Medvedev, Hagverdi, Krivotsjuk, Husejnov, Garajev, Mahmudov, Salahli, Abdulajev, Dadasov, Ozobić.

“Orlovi” su trenutno prvi u grupi A kvalifikacija za Mundijal sa 14 bodova, ali i utakmicom više od Portugala koji ih ima 13. Luksemburg je treći sa šest, Irska četvrta sa pet i Azerbejdžan peti sa jednim bodom osvojenim u susretu sa Ircima.