(VIDEO, FOTO) Nole najopasniji KAD GA NALJUTE: Đoković sa 6:0 u 5. setu izborio osminu finala Rolan Garosa

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković u Parizu nastavlja put ka odbrani šampionske titule u Rolan Garosu, savladavši Italijana Lorenca Musetija sa 3:2, po setovima 7:5, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:0.

Novak Đoković

Njihov meč trećeg kola, koji je trajao 4 sata i 29 minuta, mogli ste da pratite uživo na Srpskainfo.

Novak Đoković – Lorenco Museti 7:5, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:0

6:0 Kraj! Novak Đoković je u osmini finala!

5:0 Novaka nije poremetio ni sudija koji mu je na startu gema oduzeo prvi servis zbog prekoračenja vremena, već ga je to samo dodatno motivisalo da ostavi rivala na nuli u odlučujućem setu.

4:0 Novi brejk Đokovića! Novak je sve bliži plasmanu u osminu finala.

3:0 Potvrdio je Nole brejk, četvrtim uzastopnim gemom u kom je izgubio samo jedan poen.

2:0 Brejk! Đoković je raširio krila! Osvaja Srbin gem na servis protivnika i sada krupnim koracima grabi ka četvrtom kolu.

1:0 Prvi reket sveta je siguran na startu odlučujućeg seta.

Najkasniji meč ikada na Rolan Garosu

Rafael Nadal i Janik Siner su prethodno bili vlasnici meča koji se najkasnije igrao na Rolan Garosu, pošto je trajao do 1.26 iza ponoći, a ovaj duel je sada već “debelo” premašio to vrijeme.

Novak Đoković je izborio odlučujući set, pošto je u četvrtom slavio sa 6:3!

6:3 Konačno kraj seta! Ono što nije uspio na svoj servis, Đoković je učinio na Musetijev.

5:3 Vraća Museti jedan brejk! Nevjerovatno, propustio je Novak šansu da na svoj servis privede set kraju, a sve je krenulo naopako kada je amaterskim smečevima na 15:15 izgubio poen.

5:2 Novi brejk! Srbin još jednom oduzima servis Italijanu i sada je na korak od toga da izbori peti set.

4:2 Potvrdio je Novak brejk sigurnim gemom na svoj servis, u kom je Lorencu pripao samo jedan poen.

3:2 Brejk! Bravo, Nole! Đoković se konačno razgoropadio i sada ima značajnu prednost u četvrtom setu.

2:2 Konačno smo mogli da vidimo jedan lagan gem za najboljeg tenisera planete.

1:2 Lorenco ponovo uzima gem na svoj servis sa samo jednim izgubljenim poenom.

1:1 Mučio se Nole u ovom gemu, ali je na kraju uspio da ga osvoji na razliku.

0:1 Italijan rutinskim servis gemom, u kom je izgubio samo jedan poen, otvara četvrti set.

Lorenco Museti je sa 6:2 osvojio treći set!

2:6 Museti osvaja treći set novim brejkom bez izgubljenog poena. Đoković je djelovao kao da što prije želi da okonča set.

2:5 Imao je Novak prednost od 15:30, uspio je potom da dođe i do đusa, ali nije mogao da vrati brejk.

2:4 Uspijeva Đoković da prekine seriju svog rivala i da osvoji servis gem sa dva izgubljena poena.

1:4 Potvrđuje Italijan brejk servis gemom u kojem je Noletu prepustio dva poena.

1:3 Brejk! Museti bez izgubljenog poena osvaja gem na Đokovićev servis.

1:2 Šteta. Propustio je Nole brejk loptu kada je vodio 30:40, poslije čega je Museti priveo gem kraju sa tri uzastopno osvojena poena.

1:1 Novak bez izgubljenog poena uzima prvi servis gem na meču.

0:1 Sigurnim servis gemom Museti otvara treći set.

Lorenco Museti je uzeo drugi set rezultatom 7:6.

6:7 Lorenco Museti dolazi do izjednačenja. Imao je Novak set loptu na 6:5, ali je od gotovog napravio veresiju.

6:6 Igraće se taj-brejk, pošto Museti ovog puta nije poklekao u 12. gemu seta, kao što je to bio slučaj prije nešto više od sat vremena.

6:5 Dobro je. Gubio je Nole 15:30 u ovom gemu, ali je onda vezao tri poena, kojima je osigurao bar taj-brejk.

5:5 Italijan je uzeo još jedan gem na svoj servis bez većih problema. Drugi set je definitivno ušao u neizvjesnu završnicu.

5:4 Muči se Novak. Đoković je gubio 0:15 i 15:30, da bi na kraju, poslije đusa, uspio da prekine mini-seriju Musetija.

4:4 Museti osvaja servis gem sa dva izgubljena poena i na taj način dolazi do izjednačenja.

4:3 Brejk! Museti vraća brejk. Italijan je oduzeo servis srpskom asu, koji je uzeo svega jedan poen.

4:2 Siguran servis gem za Italijana, koji je je prepustio samo jedan poen protivniku.

4:1 Izgledalo je da će rutinskim servis gemom Đoković potvrditi brejk, pošto je poveo 30:0, ali se Italijan ekspresno vratio na 30:30. Prvi reket sveta je zatim došao do gem lopte, koju je prokockao lošim volej udarcem na mreži, pa se stiglo do đusa. Ipak, na kraju je poslije drugog izjednačenja osvojio gem.

3:1 Brejk! Novak je furiozno ušao u ovaj gem, pošto je vrlo brzo poveo 0:40. Na kraju, iskoristio je tek treću brejk loptu.

2:1 Igralo se poen za poen na startu trećeg gema, a onda je Nole pri vođstvu od 40:30 uzeo još jedan i ponovo je poveo u drugom setu.

Lorenco Museti

1:1 Imao je Novak prednost od 15:30, ali od tog trenutka nije osvojio nijedan poen do kraja gema, pa je Museti stigao do izjednačenja.

1:0 Srbin osvaja gem sa jednim izgubljenim poenom na startu drugog seta.

Novak Đoković je osvojio prvi set rezultatom 7:5!