GOTOVO JE! Đoković - Hurkač 2:1: Novak obezbijedio finale Pariza i rekord!

Novak Đoković se plasirao u finale mastersa u Parizu, savladavši Huberta Hurkača sa 2:1.

Srpski teniser je na taj način osigurao još jedan rekord s obzirom da će sedmi put godinu da završi na prvom mjestu ATP liste.

Tako je prestigao Pita Samprasa koji je šest puta bio na vrhu na kraju godine.

Nole će sutra u finalu da igra protiv boljeg iz duela Aleksandar Zverev – Danil Medvedev.

Tok meča:

Đoković – Hurkač 2:1 (3:6, 6:0, 7:5).

7:5 – Gotovo je! Novak je u finalu Pariza, a stigao je i do rekorda!

6:5 – Pogriješio je Hurkač, prvu meč loptu imaće Đoković.

5:4 – Uslijedila su tri poena u kojima su igrači sigurni na svoj servis!

3:3 – Uzvratio je Srbin, idemo Noleee!

2:3 – Nije dobro! Poljak je prvi došao do mini brejka i to na Novakov pokušaj loba.

6:6 – Pobjednika i učesnika finala odlučiće taj brejk! Siguran je bio Hurkač na svoj servis.

6:5 – Bez većih problema dobija Đoković svoj servis gem, Hubert opet servira za ostanak u meču.

5:5 – Šteta! Imao je Novak priliku da završi meč, ali se Hurkač spasio. U ovom gemu odigran je i najduži poen!

5:4 – Dobro je! Vratio se Nole poslije dva izgubljena gema u nizu, sada je pritisak na Hurkaču koji servira za ostanak u meču!

4:4 – Izjednačio je Hurkač. Tokom ovog gema publika je skandirala “Hubert, Hubert”, a Novaku se to i nije baš svidjelo. Ironično je aplaudirao!

4:3 – Nije dobro. promašao je Poljak defanzivu, dobro je odigrao sedmi gem trećeg seta i vratio brejk.

4:2 – Ne predaje se Hubert, na svoj servis dobio je drugi gem, ali još ima brejk zaostatka.

4:1 – Siguran je Novak na svoj servis i sve je bliži plasmanu u finale. Ukoliko to uradi sedmi put će godinu da završi na prvom mjestu ATP liste i postavi rekord.

3:1 – Pravi Novak četvrti brejk. Bilo je svega u najdužem gemu od početka meča, Srbin je iskoristio četvrtu brejk šansu.

2:1 – Na 40:30 uslijedila je duga razmjena, Hurkač je pogodio mrežu i Novak opet vodi!

1:1 – Opet se igralo na razliku, Nole je propustio brejk šansu!

1:0 – Igralo se na razliku, spasio je Đoković brejk loptu, a zatim je sigurno servirao i onda natjerao Poljaka na grešku.

Đoković – Hurkač 1:1 (3:6, 6:0)

6:0 – Gotov je drugi set, Novak je bio silovit, dobio ga je sa 6:0 za svega 28 minuta igre.

5:0 – Prvi reket svijeta je odličan u drugom setu, potvrdio je i drugi brejk, sada ime pet gemova viška. Hurkač servira za ostanak u setu.

4:0 – Imao je Đoković dvije brejk lopte, Hurkač je stigao do 40:40, a zatim Nole stiže do treće šanse da oduzme brejk rivalu koji je poslao loptu van terena.

3:0 – Srpski teniser je potvrdio brejk i ima tri gema prednosti u drugom setu.

2:0 – Tako je! Prvi teniser svijeta je iskoristio prvu brejk loptu u drugom setu, Poljak je poslao loptu u aut.

1:0 – Novak je siguran na svoj servis i poveo je u drugom setu!

Đoković – Hurkač 0:1 (3:6)

3:6 – Gotov je prvi set. Propustio je Novak šansu za ribrejk, a onda spasio set loptu koju je imao rival. Međutim, uslijedio je as, pa greška Srbina i Poljak vodi sa 1:0.

3:5 – Uspio je Hurkač da iskoristi prvu brejk loptu u meču i sada ima priliku da na svoj servis osvoji prvi set.

3:4 – I dalje bez brejka, Hubert je dobio i četvrti gem na svoj servis.

3:3 – Novak uzima gem sa nulom i treći put izjednačuje rezultat.

2:3 – Imao je Nole 30:0 na servis Poljaka koji je, ipak, došao do trećeg gema.

2:2 – Srbin je miks udarcima “razvukao” rivala, izjednačeno je u prvom setu.

1:2 – Đoković je vodio sa 30:15, ali je Hurkač odservirao as, a zatim stigao do gema skraćenom loptom.

1:1 – Uzvratio je Srbin istom mjerom, rezultat je izjednačen.

0:1 – Hurkač je bio siguran na svoj servis i pokazao da mu je to jača strana, prepustio je Novaku samo jedan poen.