(VIDEO, FOTO) Real Madrid i Bajern su polufinalisti Lige šampiona: Kraljevskom klubu pripala penal lutrija, Arsenal poklekao u Minhenu

Fudbaleri Real Madrida i Bajern Minhena plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Madriđani su nakon penala bili bolji od Mančester sitija 1:1 (4:3), dok je Bajern u 90 minuta bio bolji od Arsenala na domaćem terenu sa 1:0.

Nije bilo pobjednika u prvim mečevima koji su igrani prije sedam dana, Mančester siti i Real Madrid odigrali su neriješeno 3:3, a na meču Arsenala i Bajerna bilo je 2:2, a sve se rješavalo u revanš utakmicama.

Mnogo lakše do polufinala stigao je Bajern, s obzirom da je Real Madrid morao da igra 120 minuta, a nakon toga i penale.

MANČESTER SITI – REAL MADRID 1:1(3:4)

Činilo se da je Mančester siti ekipa koja će nametnuti ritam i imati posjed lopte. Real Madrid došao je sa jasnim taktičkim planom, a izabranici Karla Anćelotija bazirali su se na kontra napade. Jedan takav sijevnuo je u 12. minutu kada je Vinisijus proigrao Rodriga, a ovaj iz drugog puta matirao Edersona.Pokušao je Siti da ekspresno odgovori, ali je odbrana Real Madrida uvijek bila na visini zadatka. Imali su Građani šanse preko De Brujnea i Griliša prilike da dođu do izjednačenja, ali se sa minimalnom prednošću Real Madrida otišlo na poluvrijeme.

Logično je bilo da Mančester siti baci sve karte u napad. Stezali su obruč izabranici Pepa Gvardiole, ali je Lunin bio više nego siguran na golu Real Madrida. Igrao se 76. minut kada je Doku uputio udarac, a lopta se odbila do De Brujnea koji se sjajno snalazi i donosi izjednačenje Građanima. Pritiskao je Siti i dalje, ali je nakon 90 minuta rezultat bio 1:1, pa se otišlo u produžetke.

Pritiskao je Siti u dodatnih pola sata, ali nije bilo vajde, pa se otišlo na penale. I nije dobro počelo za Real pošto je u prvoj seriji Alvarez bio siguran za Siti, da bi Luki Modriću penal odbranio Ederson. Ipak, u naredne dvije runde Real dolazi do preokreta. Prvo je Bernardo Silva promašio za Građane, a Lunin je odbranio udarac i Mateu Kovačiću. Sa druge strane sigurni su bili Belngem i Vaskez. Foden i Ederson pogađali su za Siti, ali su morali da se nadaju da će neko od igrača Real Madrida da promaši. Ipak, sigurni su bili Naćo, a zatim i Ridiger i Real sa 4:3 u penalima ide u polufinale.

KRAJ: BAJERN MINHEN – ARSENAL 1:0

Bajern Minhen je u polufinalu Lige šampiona! Bavarci su trijumfovali nad Arsenalom i tako, nakon što je prvi meč u Londonu završen neriješenim rezultatom 2:2, njemački gigant je trijumfom na domaćem terenu otišao u polufinale.

Oprezno su u utakmicu ušli i jedni i drugi. Prije svega bilo im je bitno da ne prime gol, a tako je sve izgledalo na terenu. Bajern je imao blagu inicijativu, a najbolju šansu u prvih 45 minuta imao je Gabriel Martineli u 32. minutu, ali je Nojer dobro reagovao. Tako se na poluvrijeme otišlo bez golova.Ipak mnogo ofanzivnije izašao je Bajern u drugom poluvremenu, a to se isplatilo u 64. minutu. Ostao je sam Jozua Kimih u šesnaestercu rivala i glavom zakucao loptu u mrežu nakon izvanrednog centaršuta Gereira sa lijevog boka! Uspio je Bajern da sačuva prednost do kraja meča i ostvari trijumf.

TOK MEČA: MANČESTER SITI – REAL MADRID 1:1

3:4 RIDIGER POGAĐA! Real Madrid je u polufinalu Lige Šampiona!

3:3 Ederson siguran!

2:3 Naćo bez greške, Real u prednosti

2:2 Foden siguran.

1:2 Vaskez donosi prednost Real Madridu

1:1 LUNIN BRANI PENAL KOVAČIĆU! Još jedan promašaj MAnčester Sitija, Real ima priliku da dođe do prednosti.

1:1 Belingem siguran.

1:0 LUNIN HVATA ŽIVU LOPTU SILVI Ležerno je opucao Bernardo Silva, opalio po sredini a golman Reala ga je pročitao!

1:0 – MODRIĆ NESIGURAN! Edersno odbranio penal vezisti Real Madrida, Siti u prednosti.

1:0 Hulijan Alvarez siguran!

113’ Siti i dalje dominira! Ima terensku inicijativu Mančester siti, ali bez prave prilike za sada, čini se da igrači Reala čekaju penale.

Kraj prvog produžetka.

107’ Velika šansa za Real Madrid. Uputio je Brahim Diaz loptu u šesntaesterac, a ona je došla do Ridigera. Ipak nije je dobro zahvatio štoper kraljevskog kluba.

100’ Ima li Real snage? Njegovi igrači da ne mogu da se trgnu, kao da čekaju penale… Siti ih ne želi.

96’ Smirila se igra u produžetku, jasno je da su i jedni i drugi ostali bez snage, ali jasno je i da i jedni i drugi žele da prije svega sačuvaju svoju mrežu.

NEMA POBJEDNIKA NAKON 90 MINUTA! Gledaćemo produžetke na Etihadu, nakon što su Mančester siti i Real Madrid odigrali neriješeno 1:1

82’ Veliki promašaj De Brujnea. Nismo navikli na ovo od Belgijanca, da sa desetak metara potpuno neometan prebaci gol. Prije toga su odlično kombinovali Doku i Akanđi.

76’ GOOOLLL! Mančester siti dolazi do izjednačenja. Bacio je sve karte u napad Gvardiola, a to mu se isplatilo. Doku je pokušao udarcem, lopta se odbila do De Brujnea koji šalje loptu u mrežu Lunina.

65’ – Sreća uz Tobdžije! Odmah nakon gola imao je Bajern dobru situaciju da možda i nokautira Arsenal, ali je Sane sa desetak metara loše zahvatio loptu nakon odličnog proigravanja Gereira!

64’ GOOOOLLLL! Bajern Minhen dolazi do prednosti protiv Arsenala! Jozua Kimih je strijelac! Ostao je sam Kimih u šesnaestercu rivala i glavom zakucao loptu u mrežu nakon izvanrednog centaršuta Gereira sa lijevog boka!

54’ Siti sve jače napada, Lunjin opet brani. Foden je pokušao, ali nedovoljno jako za golmana Reala.

47’ – Dva puta stativa spašava Arsenal! Najprije je nakon centaršuta Kimiha odlično skočio Gorecka i glavom pogodio stativu, a potom je odbitak dolazi Gereiro čiji je pokušaj takođe završio na okviru gola!

46’ Počelo je drugo poluvrijeme.

POLUVRIJEME

36’ Fantastična prilika za Siti. Griliš je vukao loptu po lijevoj strani i bio je već spreman da uputi udarac prema golu Lunina, ali je Ridiger još jednom sjajno reagovao i spasio gol Reala.

32’ – Martineli je morao mnogo bolje! Edegard je sa desnog boka poslao odličan pas ka Brazilcu u ravni penaltika, a ovaj šutira pravo u Nojera!

24’ Gvardiol spasao Siti. Vinisijus je navukao na sebe trojicu fudbalera Sitija, vidio usamljenog Karvahala, ali je Hrvat izblokirao njegov udarac u opasnoj zoni.

23’ – Velika opasnost pred golom Arsenala! Gereiro je pravovremeno izbacio u prostor Mazrauia i stvorio izglednu šansu za Bajern, ali je udarac Markokanca završio malo pored dalje stative!

16’ – Prijetnja pred golom Arsenala! Mazraui je dijagonalom pronašao Sanea na desnom boku, a reprezentativac Njemačke je kao od šale iza sebe ostavio Tomijasua i ušao u kazneni prostor gostiju. Ipak, u posljednjem momentu intervenisao je Gabrijel i izbacio loptu u korner.

12’ GOOOLLLL! Real Madrid vodi protiv Mančester sitija. Vinisijus je probio po desnoj strani. uposlio u kaznenom udarcu Rodriga koji iz prve pogađa Edersona, ali se ponovo lopta odbija Rodrigu i Brazilac pogađa praznu mrežu.

10’ – Prilično oprezan početak utakmice sa obje strane u minhenu, bez previše zaletanja ka protivničkom golu. Ali nema sumnje da bi jedan pogodak sve promijenio i rasplamsao borbu na “Alijanc Areni”.

1’ – Paklena atmosfera dočekala je Asrenal u Minhenu, gdje smo vidjeli i bakljadu na tribini na kojoj su smješteni najvatreniji navijači Bajerna. Ne tako uobičajene scene za Njemačku.

1’ Utakmice su počele

Bajern za spas sezone

Bajern Minhen igra za spas sezone, s obzirom da su već izgubili u trci za titulu u Bundesligi, a ispali su i iz domaćeg Kupa, pa im je Liga šampiona sada jedini način da dođu do nekog trofeja ove sezone. Sve je otvoreno na Alijanc Areni, pošto je prvi meč u Londonu između Bajerna i Arsenala završen 2:2.

Arsenal je i dalje u trci za titulu u Premijer ligi, ali sada zaostaje 2 boda za liderom Mančester sitijem, nakon što su u prošlom kolu poraženi od Aston Vile. U prvom duelu Bajerna i Arsenala vidjeli smo izuzetno dopadljiv fudbal, prštalo je na sve strane, a čini se da je i najrealnije da odluka o putniku u polufinale padne u Minhenu.

Mogu li Mančester siti i Real Madrid ponoviti spektakl iz prvog meča?

Šta tek reći za utakmicu koju su odigrali Real Madrid i Mančester siti prije 14 dana? U vjerovatno najboljoj utakmici sezone nismo dobili pobjednika, pošto je na Santiago Bernabeu meč završen 3:3.

U meču punom preokreta i fantastičnih golova najviše su uživali oni neutralni ljubitelji fudbala. Taktičko nadmudrivanje velikana kao što su Pep Gvardiola i Karlo Anćeloti nije izostalo ni ovaj put. I jedni i drugi bili su u situaciji i da brane, ali i da jure rezultat, a čini se da je podjela plijena bila najrealniji rezultat u ovom spektaklu.

Tako je i ovdje sve otvoreno, a svi jedva čekamo da počne ovaj susret i nadamo se da će nam fudbalski velemajstori prirediti još jednu spektakularnu noć i utakmicu o kojoj će se dugo pričati.

Trofej brani Mančester siti koji je prošle sezone u finalu bio bolji od Intera.