(VIDEO, FOTO) ZVEZDA UBJEDLJIVA NA DERBIJU Teo plesao po terenu i srušio nemoćni Partizan

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana u 19. kolu Evrolige.

Crveno-bijeli su bili bolji rezultatom 88:72.

Kakvu utakmicu su odigrali Miloš Teodosić i drugovi večeras. Bukvalno su rasturili crno-bijele koji nisu imali rješenja za večeras odlično pripremljenu Crvenu zvezdu koja je na krilima pune Arene stigla do veoma važne pobjede u borbi za plej-of.

Početak derbija prošao je u totalnoj anemiji i sa jedne i druge strane. Međutim, Zvezda se ubrzo konsolidovala i povezala sa publikom i dizala prednost. Dok je Partizan bio u velikim problemima. Crno-bijele je Doužer nekako održavao, a Zvezda je na leđima sjajnog Fredija Gilespija koji je imao 8 poena predvodio Zvezdu u prvom kvartalu.

I u drugom kvartalu je Zvezda terorisala Partizan koji ništa nije mogao da odbrani. Bez ikakve greške prvo poluvrijeme je obilježio trio Gedraitis, Gilespi i svemoćni Teodosić koji je zadavao ogromne probleme crno-bijelima. Na veoma lagane načine je pronalazio put do koša sebi i svojim saigračima i na najljepši mogući način začinio prvo poluvrijeme trojkom uz zvuk sirene. Partizan je ruku na srce odigrao najlošije prvo poluvrijeme ove sezone i primio čak 50 poena uz samo 29 postignutih poena. Pokušavao je kapiten, Kevin Panter ali nije imao podršku ostatka ekipe.

Drugo poluvrijeme je krenulo u lošem ritmu prva 2 minuta se uopšte nije poentiralo. Partizan je sredinom kvartala preko Kabokla se vraćao u meč, ali ponovo su imali ogromne probleme u skoku jer nisu uopšte mogli da zagrade ništa. Ponovo je Teodosić pred kraj četvrtine preuzeo sve u svoje ruke i održavao Zvezdinu prednost pred zadnjih 10 minuta.

Partizan je u posljednjoj četvrtini imao odličnu seriju i bio veoma blizu da se vrati, ali nisu uspjeli da se vratae. Zvezda je preko Gedratisa, Nedovića i Teodosića uspjela da riješi utakmicu.

Najefikasniji u redovima Zvezde su bili Nemanja Nedović sa 16 poenai Fredi Gilespi sa 14 poena, a Partizan je predvodio Kevin Panter sa 17 poena.

Zvezda je sada na učinku od 8 pobjeda i 11 poraza, a Partizan ostaje na 10 pobjeda i 9 poraza.

TOK MEČA

Crvena zvezda – Partizan 84:70

40. minut Zvezda je slavila u derbiju

38. minut Vraća Gedraitis sada Zvezdu na dvocifren plus. Obradović traži tajm-aut.

36. minut Traži Obradović petorku ne bi li uspio smanjiti prednost Zvezde. Pogodio je Panter trojku uz faul, Zvezda i dalje u ogromnoj prednošću.Partizan se vraća na krilima odličnog Kaminskog sada u meč, na jednocifrenom su zaostatku.

34. minut Kakva trojka Nedovića, Partizan i dalje ne brani ništa.

32. minut Počelo je trojkama sa jedne strane Hange, i Doužera sa druge strane.

Kraj 3/4

30. minut Teodosić je i dalje nejgovim odličnim asistencijama održavao prednost Zvezde.

28. minut I dalje se poentira iz reketa, Zvezda i dalje održava prednost i igra uglavnom kako njoj odgovara.

26. minut Partizan uglavnom spušta loptu u reket na Kabokla i nekako dolazi do poena, ali i dalje u odbrani ništa ne mogu odbraniti.Uspio je Partizan u ovim trenucima da spusti prednost, te Sferopulos reaguje tajm-autom.

24. minut Sporo i sa jedne i druge strane pokušava Partizan da se vrati, Zvezda je malo pala u ovim momentima

22. minut Sporiji početak drugog poluvremena, Zvezda poentirala bacanjima Nedovića, Partizan preko Nanelija i Kabokla.

Kraj 2/4

20. minut Nedović je pogodio trojku poslije tajm-auta Sferopulosa, pa Partizan izgubio loptu. I na kraju je Teodosić postigao trojku na isteku napada.

18. minut Zvezda je išla i do maksmimalnih 21 razlike, Partizan i dalje djeluje pogubljeno u napadu. Partizan održava Panter.

16. minut Partizan se malo konsolidovao u napadu, ali malo šta mogu da odbrane. Zvezda nastavlja po svom i lagano dolazi do poena.

14. minut Zvezda igra vrhunski u ovim momentima sve im polazi za rukom, Partizan ništa ne uspijeva da odbrani. Partizan nekako na improvizovane poene dolazi do poena.

12. minut Počelo je furiozno u drugom kvartalu, Teodosić je postigao trojku pa nacrato nove poene Gilespiju, dok je Smit pogodio prvu trojku za crno-bijele. Partizan se ponovo muči da zagradi skok.

Kraj 1/4

10. minut Zvezda samo povećava prednost, dok Partizan ima probleme uopšte u organizaciji napada. Zvezda profitira šutem sa distance i bacanja, na kraju je Gilespi postigao 8poena iz reketa i napravio velike probleme Zvezdi.

7. minut Zvezda je nadskakala Partizan u potpunosti i na taj način stvara predno. Obradović se čudi lošim potezima, Hanga veže 2 trojke

5. minut Odlično je ušao mladi Topić u meč odlično raspoređuje saigrače, dok se Partizan baš muči u napadu da sebi nešto iskreira.

3. minut Tvrd početak i za jedne i za druge, lopta ne ide fluidno. Poene za Partizan je postigao Doužer i Panter, pa je uzvratio Nedović.

1. minut Početak meča je prošao sa greškama na obje strane, prve poene je zabilježio mladi Nikola Topić pogotkom uz faul.

UOČI MEČA

U prvom odmjeravanju snaga u najelitnijem rangu takmičenja u Evropi, slavio je Partizan (88:86), dok je nekoliko dana kasnije u ABA ligi takođe pred svojim navijačima odnio pobjedu (98:87). Podsjećanja radi, to su bile prve utakmice grčkog stručnjaka, Janisa Sferopulosa na klupi ekipe sa Malog Kalemegdana.

Partizan je nakon tog meča krenuo uzlaznom putanjom, imao seriju pobjeda i učvrstio se na pozicijama koje vode u plej-of, dok je Zvezda gubila neke mečeve u neizvjesnim završnicama. Nema sumnje da nas čeka spektakularan meč, puna Arena sada samo Zvezdinih navijača jer je vrh Evrolige kaznio Partizan zabranom dolaska njegovih navijača na gostovanja zbog nereda u Valensiji.

U odnosu na prošle derbije Sferopulos je jači za Nikolu Topića koji se vratio sa pozajmice iz Mege, dok je iz Bajerna stigao Fredi Gilespi, dok je Željko Obradović takođe uradio dodatnu doselekciju na plejmerskoj poziciji u vidu Džejlina Smita i na centarskoj poziciji u vidu Bruna Kabokla.

Što se tiče zdravstvenog biltena večerašnjeg domaćina, Crvene zvezde ona prema posljednjim informacijama neće ipak moći da računa na svoh najboljeg igrača, Luku Mitrovića koji nije uspio da se oporavi. Partizan je u težoj situaciji, jer se na listu povrijeđenih košarkaša Urošu Trifunoviću i Aleksi Avramoviću pridružio izuzetno važan igrač u sistemu Obradvoića, krilni centar Zek Ledej.

Janis Sferopulos ističe da je derbi jedinstvena utakmica.

– Derbi je uvijek derbi. Veoma važna utakmica za nas, igramo pred našim navijačima. Očekujemo tešku utakmicu, nezavisno od toga kako ste igrali prije, nezavisno u kakvom stanju dolaze timovi, ovo su jedinstvene utakmice. Imamo igrače koji znaju da igraju ovakve utakmice i moramo da budemo spremni fizički i psihički da se borimo za pobjedu – rekao je grčki stručnjak.

Željko Obradović je naglasio dobar momenat u oba tabora u najavi utakmice.

– Utakmica više u Evroligi protiv našeg najvećeg rivala Crvene zvezde, koja dolazi u dobrom momentu i za nas i za njih. Oni su odigrali jako dobru utakmicu protiv Fenerbahčea, a mi protiv Asvela, tako da se nadamo da će biti dobra utakmica – rekao je trofejni strateg.