(VIDEO, FOTO) HAUARD UTIŠAO ARENU Ivanovićeva Baskonija srušila Zvezdu u triler završnici

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u neizvjesnoj završnici od ekipe Baskonije u okviru 22. kola Evrolige.

Španci su slavili rezultatom 91:90.

Velika šteta za Zvezdu koja je odigrala odlično prvo poluvrijeme i nije ga uspjela materijalizovati, ali na drugoj strani je bio nezaustavljivi Markus Hauard.

Odlično je Zvezda ušla u prvu četvrtinu. Jago dos Santos je na odličan način zamijenio Miloša Teodosića te nakon prve četvrtine zabilježio 10 poena. Na krilima odlične atmosfere, razigrala se cijela ekipa Joanisa Sferopulosa, dok se Baskonija izgubila u odličnoj atmosferi. Novo pojačanje, Zvezde Džavonte Smart je na kraju prve četvrtine vezao 4 poena.

Baskonija je odlično ušla u drugu četvrtinu vezala nekoliko poena i smanjila prednost Zvezde. Međutim Sferopulos je tražio minut pauze, konsolidovao svoje igrače. Razigrao se Hanga sredinom četvrtine, održavao prednost, pogodio je Smart trojku, pokazao da se ne libi. Pred kraj četvrtine probudio se i Rokas Gedraitis, koji je vratio Zvezdu na sigurnu razliku na poluvremenu koja je glasila 52:43.

Treća četrvtina je prošla u znaku Markusa Hauarda koji je u njoj samo postigao 17 poena. Odlični Amerikanac je sipao iz svih pozicija i okrenuo meč u trećoj četvrtini. Zvezda je bila u potpunom kontra ritmu i dopustila preokret i da prepusti prednost Špancima u trećem kvartalu.

U posljednjoj četvrtini viđena je prava drama u kojoj su se gosti bolje snašli i odnijeli veliki brejk iz Beograda.

Najefikasniji u redovima Baskonije je bio Markus Hauard sa 32 poena i Vanja Marinković sa 18 poena, u Zvezdi su se istakli Jago dos Santos sa 26 poena, a pratio ga je Rokas Gedraiti sa 13 poena.

Zvezda je na skoru 9-13, dok je Baskonija na 12-10.

Zvezda u narednom kolu putuje u goste u Berlin ekipi Albe.

UOČI MEČA

TOK MEČA

Crvena zvezda-Baskonija 90:91

40. minut Baskonija nosi veliku pobjedu iz Beograda.

38. minut Odlični Gedraitis pogađa trojku ii sada je pola koša za Baskoniju. Tajm aut Ivanović.

37. minut Odlična košarka u Areni, Zvezda smanjuje prednost, ali tu je Hauard da održava plus Baskonije.

35. minut Zvezda je sada u seriji i smanjila je prednost, ubrzali su crveno-bijeli igru, ali Kostelo je to prekinuo polaganjem.

33. minut Prvo je Marinković pogodio za tri, ali onda je Jago pogodio trojku i iznudio dva bacanja koja je i realizovao, reaguje Ivanović tajm autom.

31. minut Kako je stao, tako je nastavio i u posljednjoj četvrtini Hauard. Pogodio je sedmu trojku na utakmici, te je Zvezda reagovala tajm-autom.

Kraj 3/4

30. minut Hauard je ubacio 17 poena u ovoj četvrtini i potpuno okrenuo meč. Trojkom Marinkovića je stavljena tačka na odličnu treću četvrtinu Baskonije.

28. minut Kako igra Hauard, doslovno sam igra u napadu Baskonije, iznuđuje bacanja, pogađa trojke.

26. minut Borba u ovim momentima. Dolazi se teško do poena, Zvezda nekako poentira sa bacanja i i ponovo održava prednost.

24. minut Odlični Markus Hauard se probudio vezao 9 poena i vratio Baskoniju apsolutno u meč, Sferopulos traži minut pauze.

23. minut Nervozan početak drugog poluvremena. Puna 2 minuta bez koša prekinuo je Markus Hauard sa dvije postignute trojke.

Kraj 2/4

20. minut Gedraitis na odličan način završava prvo poluvrijeme. Vezao je nekoliko odličnih poteza i vratio crveno-bijele u siguran plus.

18. minut Smart se zapalio i pogodio trojku, Zvezda na čelu sa Bolombojem pegla odličnu odbranu. Ali nakon nekoliko loših poteza u napadu Sferopulos traži tajm-aut.

16. minut Adam Hanga u ovim momentima poenima na polaganju drži prednost Zvezde, Baskonija griješi u serijama.

14. minut Šuterska klinika i sa jedne i sa druge strane. Baskonija i Zvezda imaju brutalne procente. Tu jurnjavu je Sferopulos preokreuno minutom pauze.

12. minut Baskonija je malo koncentrisanije krenula u drugu četvrtinu te povezala nekoliko poena, za Zvezdu je Davidovac dao trojku.

Kraj 1/4

10. minut Odlično Zvezda završava prvu četvrtinu, upisao se i Smart sa 4 poena.

8. minut Zvezda u odličnom momentu, služi ih odlično šut za 3 poena. Zvezdi odlično ide lopta u napadu. Baskonija se ne snalazi.

5. minut Odlično izgleda omaleni Brazilac na terenu, sada je i Mitrović pogodio trojku. Baskonija je pogodila neke lake poene iz reketa.

3. minut Igra se brzo, Hauvard na jednoj strani nezaustavljiva, u Zvezdi je Džoel Bolomboj odlično otvorio meč. Zvezda veže dvije trojke preko Jaga i Lazića, Ivanović je zatražio tajm-aut.

1. minut Krenula je Zvezda eksplozivno, pogodio je trojku Jago, ali na drugoj strani uzvraća Markus Hauvard.

Za Crvenu zvezdu bi trebalo da debituje i najnovije pojačanje Džavonte Smart. Što se tiče Baskonije, Duško Ivanović neće moći da računa na Krisa Čiozu.

Na tabeli je bolje plasirana Baskonija koja ima skor 11-10, dok je Zvezda na 9-12.

Nema sumnje da nas očekuje spektakl pred prepunom beogradskom Arenom koja će po prvi put nakon odlaska Duška Ivanovića u Baskoniju dočekati crnogorskog stručnjaka u glavnom gradu Srbije.

Janis Sferopulos u najavi meča istakao je koncentraciju i pristup kao ključ pozitivnog ishoda.

– Igramo protiv ekipe koja igra veoma dobro i ima odlične rezultate na gostovanjima. Moramo da budemo koncentrisani, ako ne pristupimo utakmici na pravi način onda ćemo imati problema. Želimo da budemo spremni za tešku utakmicu. Imaju igrače koji mogu da nam prave probleme, ne samo Hauarda. Igrači sa klupe mogu da im ponude rJešenja i sa njima moramo da se suočimo kao tim, a ne samo pojedinci – rekao je Sferopulos.

Duško Ivanović je pričao sa puno respekta o Zvezdi.

– Srećan sam što se vraćam u Beograd. Bio sam u odličnom timu, sa divnom publikom. Imam mnogo prijatelja u tom gradu, zaista sam srećan što se vraćam tamo, iako ćemo patiti tokom meča. Crvena zvezda ima najtalentovaniji tim u Evropi – zaključio je crnogorski stručnjak.