(VIDEO, FOTO) SPEKTAKL U LIGI ŠAMPIONA Barselona se raspala sa igračem manje, "Milioneri" pregazili Madriđane, PSŽ i Borusija Dortmund su prvi polufinalisti

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund prvi su polufinalisti Lige Šampiona.

Parižani su sa 4:1 bili bolji na gostovanju od Barselone, dok je Dortmund sa 4:2 savladao ekipu Atletiko Madrida na domaćem terenu.

PSŽ je u Barselonu stigao sa golom zaostatka pošto je u prvom meču poražen sa 2:3, a gol zaostatka imala je i Borusija Dortmund pošto je u prvom meču izgubila od Atletiko Madrida sa 1:2. Ipak oni su večerašnjim pobjedama uspjeli da se plasiraju u polufinale.

Barselona je povela već u 12. minutu golom Rafinje, a onda je veliku glupost napravio Arauho koji je u 29. minutu dobio direktan crveni karton i ostavio saigrače na cjedilu.

Tada je PSŽ namirisao krv i počeo da napada. Izjednačenje je stiglo u 40. minutu golom Dembelea. Potpun preokret režirao je Vitinja golom u 64. minutu, da bi Mbape iz penala sedam minuta kasnije povisio na 3:1. Tačku na i stavio je isti igrač golom u 90. minutu.

Kakav meč su odigrali Borsuija Dortmund i Atletiko Madrid.

Ofanzivno su krenuli Milioneri, a to se isplatilo kada je Brandt pogodio u 34. minutu. Samo 5 minuta kasnije na 2:0 povisio je Matsen.

Nije se predavala četa Čola Simeonea, a Atletiko u drugom poluvremenu dolazi do izjednačenja. Prvo je Mats Humels postigao autogol u 49. minutu, da bi izjednačenje donio Anhel Korea u 64.

Ipak Borusja blickrigom ponovo dolazi do dvostruke prednosti. Fulkrig pogađa u 71., a samo 3 minuta kasnije Marcel Sabicer povisio je na 4:2. Mogao je Atletiko do kraja da dođe do izjednačenja, ali nije bilo promjene rezultata.

Tako su se PSŽ i Borusija Dortmund plasirali u polufinale. Ove dvije ekipe sastaće se u narednoj rundi.

TOK MEČA: BARSELONA – PSŽ: 1:4

90’ gooll! PSŽ dolazi do 4. gola Mbape stavlja tačku na ovu utakmicu.

TOK MEČA: BORUSIJA DORTMUND – ATLETIKO MADRID 4:2

81’ Fulkrug je mogao sve da riješi, ali sa 10 metara gađa direktno u Oblaka.

73’ – Donaruma spašava PSŽ! Italijan brani udarac Levandovskog sa ivice šesnaesterca, a zatim Mrkinjoš čisti loptu ispred Toresa koji je natrčavao iz drugog plana!

74. minut GOLLL! Kakva ludnica u Dortmundu. Borusija postiže i 4. gol na meču i sada ponovo ima dva gola prednosti protiv Atletiko Madrida. Marsel Sabicer je strijelac.

71’ GOLLLL! Borusija Dortmund ponovo dolazi do prednosti. Filkrug je strijelac.

65’ GOOLLL Atletiko Madrid dolazi do izjednačenja. Anhel Korea je strijelac.

61’ MBAPE SIGURAN SA BIJELE TAČKE! Pročitao je gdje će šutirati Mbape golman Barselone, ali je Francuz jako dobro izveo jedanaesterac da Ter Štegen nije imao šanse.

59’ PENAL ZA PSŽ! Kanselo je zakasnio sa startom, loptu je odnio Dembele, a onda dobio po nogama, a sudija Ištvan Kovač pokazao je bijelu tačku!

54’ GOOOLLLL PSŽ DOLAZI DO PREOKRETA! Vitinja postiže golčinu! Ostao je sam fudbaler PSŽ na oko 25 metara od gola, a onda je raspalio po lopti i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

49’ – Umalo preoket PSŽ-a! Hakimi je silovito tukao sa distance, a nezgodna lopta je umalo prevarila Ter Štegena koji je loše procijenio njen let ali je upeo da je spreči da završi u mreži!

46’ ATLETIKO MADRID SMANJUJE PREDNOST BORUSIJE! Mats Humels je nespretno postigao autogol i sada je rezultat na nuli. Glavom je ubačena lopta u peterac, poslije šuta Hermosa nije bilo nikog oko Humelsa, koji je htio da uštopuje loptu.

POLUVRIJEME

39’ Borusija ima prednost od 2 gola protiv Atletiko Madrida Sabicer je odigrao Matsenu u kazneni prostor, a on majstorski iz iste pozicije kao Brant pogodio.

40’ PSŽ DOLAZI DO IZJEDNAČENJA! Dembele na asistenciju Barkole pogađa mrežu Barselone!

34’BORUSIJA VODI PROTIV ATLETIKO MADRIDA! Hulijan Brant pogodio je za zasluženo vođstvo Milionera u 34. minutu susreta. Sada smo na nuli.

23’ Klasični Atletiko. Gosti se brane, domaćin napada, a mreže miruju.

31’ Dembele je tukao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi preko gola.

30. minut KAKVLA GLUPOST ARAUHA Štoper Barselone dobio crveni karton. Pobjegao je Barkola i izašao bi 1 na 1, a Arauho ga je srušio.

21’ – Levandovski je izmamio uzdahe na “Monžuiku”! Pronašao je Poljak prostor za šut sa desetak metara, ali je lopta za malo otišla van okvira gola. Lako je ovo moglo biti novi pogodak u mrežu gostiju.

13’ Dominira Borusija Dortmund. Visi gol u vazduhu, sjajna utakmica.

10’ BARSELONA VODI PROTIV PSŽ! Lamin Jamal sjajno je probio po desnoj strani, ubacio loptu i sjajno pronašao Rafinju koji pogađa za vođstvo Barselone.

8’ – Slično kao i na startu utakmice u Parizu, fudbaleri PSŽ-a imaju inicijativu i na startu revanš meča ali odbrana Barselone za sada ne dozvoljava gostima da priprijete.

5’ Kakav promašaj Morate! Dobio je sjajnu loptu u prostor, izašao 1 na 1 sa golmanom i sa 10 metara htio da ga “bocne”, ali je promašio prazan gol.

1’ Počele su utakmice.

UOČI MEČA:

– Imamo pobjedu od 3:2 iz Pariza i vrijeme je da završimo posao. Pred nama je još 90 minuta pakla. Imamo prednost, ali kao da je nemamo jer znamo kakav tim ima rival. Ovo je trenutak za ponos. Imamo šansu da se poslije dugo vremena nađemo u polufinalu i ne smijemo da je propustimo. Sve smo dobro odradili u Parizu, posebno defanzivno i ne sumnjam da će tako biti i u revanšu. Monžuik treba da proključa i podsjeti nas na Nou Kamp – jasan je trener Barselone i legenda ovog kluba Čavi.

– Oni su dobra ekipa, ali i mi imamo dovoljno duha i kvaliteta da preokrenemo rezultat u našu korist. Vraća nam se Hakimi, a moramo da djelujemo kao tim. Samo kao cjelina možemo do željenog rezultata u revanšu. Imamo šansu i jedan gol minusa, ali ništa nije izgubljemo – jasan je Enrike.

Sve će da pršti na Vestfalenu. Domaćin će biti oslabljen jer u timu neće biti strijelca iz prvog susreta Sebastijana Alea koji se povrijedio u subotnjem prvenstvenom duelu sa imenjakom iz Menhengladbaha.

– Napravili smo mnogo grešaka u Madridu i to je domaćin iskoristio. Ništa nije izgubljemo. U drugom poluvremenu smo pokazali da možemo kvalitetno da se suprostavimo Atletiku – rekao je trener Borusije Edin Terzić.

Španski mediji tvrde da je najveći adut Atletiko Madrida njihov trener Diego Čolo Simeone. Ne štede se riječi hvale i tvrde da je on veliki taktičar koji zna kako da zatvori utakmicu. Ipak čini se da Simeone neće biti defanzivan, već naprotiv.

– Propustili smo dvije dobre šanse nakon primljenog gola u Madridu i šteta je što jednu nismo pogodili. Imamo još 90 minuta do polufinala. Moramo da djelujemo kao tim. U pojedinim momentima prvog meča to nije bio slučaj, posebno u drugom poluvremnu. To se u Dortmundu neće ponoviti – rekao je Simeone.

Utakmice Barselona – PSŽ i Borusija Dortmund – Atletiko Madrid igraju se večeras od 21 čas.