(VIDEO, FOTO) Orlovi rano lete kući: Srbija pakuje kofere, za njih je Evropsko prvenstvo završeno

Još jedno veliko takmičenje Srbija je završila “bez ispaljenog metka”. Orlovi su završili Evropsko prvenstvo u Njemačkoj sa 2 boda na kontu.

Utakmica Srbija - Danska

U meču koji je bio biti ili ne biti za Orlove, četa Dragana Stojkovića Piksija je odigrala 0:0 sa Danskom.

Mnogo se očekivalo od Srbije koja je bila još u grupi sa Engleskom i Slovenijom (0:0), ali više od ova dva boda nisu mogli. Samo pobjeda protiv Danske ih je sigurno vodila u osminu finala, a zahvaljujući tome što Engleska nije savladala Sloveniju sa dva gola razlike ne mogu da se nadaju ni tome da će dalje kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa. Na kraju čak nisu bili ni treći u grupi nego posljednji.

To je to što se tiče Srbije u Njemačkoj.

Teško je napisati nešto novo što Srbija već nije pokazala na ovom Euru. Vrlo loše su Orlovi odigrali prvo poluvrijeme i samo zahvaljujući Predragu Rajkovića Srbija nisu primili pogodak u prvih 45. minuta. Treba istaći da je Srbija primila gol, ali je poništen.

Kristijan Eriksen je ubacio loptu iz ugla, cijela ekipa je “zaboravila” Jonasa Vinda koji se uglavio ispred Predraga Rajkovića i ugurao loptu u gol. Lopta je na putu do Vinda izašla van granica igrališta i pogodak je poništen.

Srbija ništa nije pokazala u prvom poluvremenu. Orlovi nisu izveli niti jedan korner, nisu imali niti jedan šut prema golu, a da ne pričamo u okvir gola…. Da ne pričamo o ostalim statističkim parametrima, ukratko četa Dragana Stojkovića Piksija je podbacila u meču u kojem je trebalo najviše da grize i napada.

Od starta drugog poluvremena Piksi je u igru ubacio Dušana Tadića i Luku Jovića i činilo se da je Srbija već od starta nastavka meča zaigrala bolje. Čak su postigli i pogodak u 54. minutu, ali je u ofsajdu bio Luka Jović. Pogodak je opravdano poništen.

Od 68. minuta Srbija je zaigrala sa tri napadača. U igru je tada ušao Dušan Vlahović, a na terenu su već bili Aleksandar Mitrović i Jović. Mnogi su se nadali da će upravo to biti ključan trenutak u ovom meču, ali ništa.

U 84. minutu je smo vidjeli sumnjivu situaciju. Mitrović je povučen u šesnaestrcu protivnika, ali sudija je ostao nijem, a čak se ni VAR nije oglasio.

Srbija nije imala niti jedan ozbiljan napad do kraja meča i susret u Minhenu je završen bez pogodaka.

Tok utakmice

Srbija – Danska 0:0

Engleska – Slovenija 0:0

Standings provided by Sofascore

Kraj utakmice u Minhenu, Srbija ide kući

Kraj utakmice u Kelnu. Engleska – Slovenija 0:0

84. minut: Cijeli stadion je uzdahnuo zbog pada Mitrovića. Jeste postojao kontakt sa Andersenom, ali je prilično to bilo slabog intenziteta. Mitrović je zbog žestokog protesta dobio i žuti karton, a sudija Leteksje nije pokazao na bijelu tačku.

68. minut: Piksi sve karte baca u napad. Srbija igra sa tri napadača: Vlahović ušao umjesto Ilića. U igri su još Mitrović i Jović.

54. minut: Srbija je postigla pogodak, ali je poništen zbog ofsajda u kojem je bio Jović.

Drugo poluvrijeme na oba meča je počelo

Poluvrijeme i u Minhenu, Danska bolja, Srbija se brani, golova nema

Poluvrijeme u Kelnu, Engleska – Slovenija bez golova

32. minut: Ovo ne smije da nam se dešava. Sam kao duh je ostao Hojlund, poslije kornera je napadač Danske bio usamljen, ali je njegov šut ukrotio Rajković. Ponovo je jedan od najboljih.

23. minut: Zatresla se mreža Srbije. Gol je postignut direktno iz kornera, ali na sreću Orlova lopta je na putu do mreže napustila granice igrališta.

20. minut: U Kelnu je poništen pogodak Engleske zbog ofsajda

21. minut: Sjajna prilika za Dansku. Eriksen je sjajno šurtirao, ali je još bolje intervenisao Rajković koji je ponovo spasao Srbiju.

8. minut: Srbija je za sada bezopasna. Danci su zaprijetili samo poslije slobodnog udarca, kad je Milenković dobio žuti karton, ali je šut Vestergarda lako ukrotio Rajković. Ponovo kao i protiv Slovenije čuvar mreže Orlova je ima prvu sigurnu intervenciju.

4. minut: Da li je ovo moguće? Žuti karton za Milenkovića. Leteksje se već poslije 240 sekundi uhvatio za džep i to poslije prvog prekršaja srpskog štopera. Možda i prerano.

1. minut: Počele su utakmice u Minhenu i Kelnu.

Uoči meča

Sastavi

DANSKA: Šmajhel – Andersen, Kristensen, Vestergor – Bah, Hejbjerg, Hjulmand, Mele – Eriksen – Hejlund, Vind.

SRBIJA: Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Gudelj, Ilić, Živković – Lukić, Samardžić – Mitrović.

Srbija ima podršku. stiže Novak Đoković

Najbolji srpski teniser Novak Đoković dolazi na utakmicu između Srbije i Danske (21 čas), u meču trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva.

novak đoković

Najbolji teniser svih vremena dolazi na utakmicu koja se igra na Alijanc Areni i bodriće Orlove. Velika podrška u meču odluke.

Navijači se tukli sa policijom

Ovaj meč je imao i vatrenu uvertiru. Navijači Srbije su se potukli sa policijom u Minhenu.

Navijači Srbije tokom dana su pravili sjajnu atmosferu, a onda je nastao haos.

Do nereda i haosa je došlo na Marijenplacu, gdje se okupila veća grupa srpskih navijača i gdje su bili i prethodnih dana otkako traje Evropsko prvenstvo.

Policija je upotrijebila suzavac, mediji navode da je neki Albanac upao i provocirao i da su zato odreagovali.

Podsjetimo, Engleska je na prvom mjestu grupe C sa četiri boda, Slovenija i Danska imaju po dva, dok je Srbija na posljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.

Mačka prognozirala

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras će se susresti sa selekcijom Danske u posljednjem meču grupne faze Evropskog prvenstva. Tim povodom neko se dosjetio da ponudi mački da izabere ishod meča.

Stavljena joj je hrana u tri činije, a ona je prišla činiji sa srpskom zastavom i pojela, te tako predvidjela pobjedu Srbije.

Meč počinje u 21 čas, a poraz nije opcija za Srbiju, pa tim mora uložiti posebne napore da dođe do pobjede ili makar neriješenog rezultata.