(VIDEO, FOTO) PAO se osvetio za poraz u Beogradu: Partizan stao u posljednjoj četvrtini i doživio 11. neuspjeh u Evroligi

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju u Atini od ekipe Panatinaikosa u okviru 22. kola Evrolige

U veoma neizvjesnoj utakmici u najvećem dijelu njenog toka u kojoj su se ekipe pretežno smjenjivale u vođstvu, domaći tim je na kraju slavilo rezultatom 84:71

Nedostajao je Kevin Panter Partizanu u ovom meču i to je bilo vidljivo posebno u bitnim trenucima meča, kada se lomilo. Crno-bijeli su sada upisali 11. poraz u sezoni, dok imaju isto toliko poraza.

Tvrdo je počelo na obje strane. Igralo se koš za košem, a u odsustvu Kevina Pantera odgovornost u crno-bijelom timu preuzeo je Peri Doužer Junior koji je u prvoj dionici postigao osam poena. Sa druge strane Kendrik Nan zadavao je najviše problema izabranicima Željka Obradovića. PAO je nakon prve četvrtine imao minimalnu prednost od 18:16.

I odvojio se Panatinaikos na startu drugog poluvremena, a sve zahvaljujući Markusu Grigonisu koji je deset poena postigao u ovoj četvrtini. Nakon simultanke Litvanca Panatinaikos je imao maksimalnu prednost od 9 poena razlike, ali su crno-bijeli uspjeli da se vrate. Na krilima pomenutog Doužera i Bruna Kabokla Partizan je smanjio prednost, pa se na poluvrijeme otišlo sa 42:40 za Zelene.

Vrlo izjednačen je bio 3. period. Partizan je odmah izjednačio, a nakon toga ni jedna ni druga ekipa nisu mogle da se odvoje, pa su se smjenjivale u vođstvu. Sjajno su za crno-bijele odigrali Naneli i Anđušić koji nisu bili faktor u prvom poluvremenu. Sa druge strane Nan je bio najproduktivniji igrač zelenih, a nakon brutalnog zakucavanja Lesora u posljendju dionicu ušlo se neriješenim rezultatom 58:58

Loše su krenuli crno-bijeli u posljednji period. Furiozno je Panatinaikos napravio seriju 8:2 i došao do blago osjetnije prednost. Kendrik Nan bio je i dalje konstantno najbolji igrač na terenu pa je povukao zelene i do prednosti od 9 poena razlike. Održali su zeleni prednost do samog kraja meča, pa su time došli do 14. pobjede u sezoni.

Najefikasniji igrač nautakmici bio je plejmejker Panatinaikosa Kendrik Nan sa 21 poenom, dok je najbolji igrač Partizana bio Pi Džej Doužer sa 16 poena sedam skokova i osam asistencija.

PArtizan u narednom evroligaškom meču dočekuje Žalgiris, a prije toga odigraće susret sa Megom u ABA ligi. Zelene u domaćem prvenstvu čeka derbi protiv vječitog rivala, ekipe Olimpijakosa, a nakon toga i evroligaško gostovanje ekipi Makabija.

TOK MEČA: PANATINAIKOS – PARTIZAN 84:71

4. ČETVRTINA

84:71 Kraj. Partizan je izgubio od Panatinaikosa.

77:68 Svirani su koraci Brunu Kaboklu, pa je Lesor jako na obruču donio nove poene Panatinaikosu. Nakon toga Doužer je pokušao trojkom da smanji prednost i pokuša da dovede meč u neizvjesnu završnicu, ali nije pogodio.

75:66 Odlazni Panatinaikos na + 9 nakon trojke Konstantinosa Mitoglua. Prije toga Naneli nakon ukradene lopte pogađa za Partizan.

71:64 Kendrik Nan bio je siguran sa linije penala, dok je jako zakucao Alens Smailagić na drugoj strani.

69:62 Odlazi Panatinaikos na +7 nakon trojke Kostasa Slukasa. Dobio je tehničku grešku Kendrik Nan, ali Smailagić nakon toga bio polovičan sa linije penala. Naneli je prije toga prekinuo seriju Panatinaikosa.

64:58 Prinuđen je Obradović da traži tajm-aut. Nakon zakucavanja Lesora Panatinaikos pravi seriju 6-0 u posljednjem periodu.

62:58 Loš start posljednje dionice Partizana. Naneli je izgubio loptu, a Kendrik Nan povezao je 4 poena, sa polaganja, pa sa linije bacanja. Zeleni imaju blagu prednost.

3. ČETVRTINA

58:58 Brutalno zakucavanje Lesora sa zvukom sirene za kraj 3. perioda. Partizan j eprije toga došao do prednosti poenima Ponitke sa linije penala.

54:56 Faktor Danilo Anđušić se pojavio u trećoj četvrtini i donio prednost Partizanu. Crno-bijeli su mnogo bolje zaigrali u odbrani, ali i jedna i druga ekipa ne dozvoljavaju protivniku da se odmakne, pa ćemo vjerovatno gledati neizvjesnu i 4. četvrtinu.

53:51 Panatinaikos ima minimalnu prednost. Zeleni su na pogon Kendrika Nana došlo do poena. Sa druge strane Partizan se muči u posljednja nekolika napada.

50:49 Nastavlja se igra poena za poenom. Naneli je protutnjao kao brzi voz i došao do laganih poena, sa druge strane Slukas je iskoristi mis-meč protiv Koprivice i došao do slobodnih bacanja.

48:47 Partizan se vratio u meč i došao do prednosti. U nastavku meča igra se poen za poenom. Smailagić na jednoj i Slukas na drugoj vode kolo.

44:45 Crno-bijeli dolaze u vođstvo. Dobar odgovor u drugom poluvremenu Partizana koji su krenuli agresivnije u odbranu.

2. ČETVRTINA

42:40 Doužer igra fenomenalno poluvrijeme. ima 11 poena, a sada je nakon promašenog bacanja pokupio skok, poslije čega je Kaboklo vratio loptu u koš. Poluvrijeme.

40:31 Nastavlja Grigonis gdje je stao. ponovo je vezao pet poena i sada je na koti 10, a sve je ubacio u drugom periodu. Panatinaikos odmiče.

33:29 Simultanka Markusa Grigonisa. nakon poena Smailagića, Litvanac je povezao 5 poena. Prco je pogodio za tri iz tranzicije, a nakon toga i uz faul za dva.

26:27 Anđušić pogađa 2+1 i pokazuje publici u Atini da utihne. Žale se kontaantno Zeleni na suđenje, ali za sada pritisak nije urodio plodom,

24:24 PArtizan se vratio u meč. Džejlin Smit se upisao u ovom meču i povezao četiri poena. Crno-bijeli su kontsntno u egalu.

1. ČETVRTINA

18:16 Huančo Ernangomez postiže prve poene na meču. Nakon sjajnog pasa Slukasa, Španac ostaje sam na trojci i pogađa. To su bili ujedno i posljednji poeni u prvoj dionici. Pao u prednosti.

15:16 Partizan dolazi do prednosti. Sjajno igra Doužer koji ima već 8 poena, a ukrao je loptu Slukasu, te proslijedio pas za Smailagića koji zakucava za prednost Partizana.

12:12 Ni jedni i drugi ne popuštaju, igra se poen za poenom.

7:7 I Pi Džej Doužer se upisuje u strijelca i pogađa za tri poena, Kendrik Nan na drugoj strani jako na prodoru za svoje četvrte poene.

5:4 Konstantinos Mitoglu pogađa za 3 za Pao.

2:4 Kaboklo pogađa dva puta iz reketa za poene Partizana. Ekipa Željka Obradovića jasno gura loptu u reket na startu

0:0 Panatinaikos ima prvi napad

Uoči meča

U prvom meču ove sezone Partizan je nakon neizvjesne završnice slavio u produžetku rezultatom 92:87, a tada je čovjek odluke bio upravo Kevin Panter koji neće nastupiti večeras. Kada gledamo posljednje tri utakmice između ove dvije ekipe tim Željka Obradovića ima sve tri pobjede, pa će Zeleni imati dodatni motiv da prekinu ovaj niz.