(VIDEO, FOTO) PARTIZAN HRABROG SRCA Crno-bijeli nakon velike drame i produžetka savladali Kneževe

Košarkaši Partizana su uspjeli da savladaju Monako nakon velike drame u beogradskoj Areni u okviru 12. kola Evrolige.

Crno-bijeli su slavili rezulatom 89:85 (16:13,16:22,19:16, 21:21,17:13)

Kakva ludnica u beogradskoj Areni. Partizan je večeras ponovo pokazao da je tim za velika djela. Nakon velike drame tokom regularnog dijela i nakon toga produžetka crno-bijeli su zabilježili ogromnu pobjedu.

Može se reći da je Partizan večeras odigrao najbolju odbranu ove sezone, pogotovo u prvom poluvremenu kada su odlično gradili koš, ali je zato napad počeo da trpi. Monako očaran grandioznom atmosferom mašio je puno zicera pa je Partizan imao prednost od 3 poena. Ali druga četvrtina je bila svojevrstan pad crno-bijelih, pali su u napadu, nisu imali ideje što je Monako kaznio preko Dijaloa i Džejmsa.

Partizan je nakon izlaska u drugo poluvrijeme ponovo zaigrao vrhunsku odbranu, ali ponovo je nije koristio na pravi način, takođe nisu uspjeli da materijalizuju sjajnog Nanelija koji se upalio u trećem kvartalu.

U posljednjoj četvrtini su za Partizan večeras odlični Pi Džej Doužer, te Danilo Anđušić sa nekoliko sjajnih poteza, dizali prednost Partiazana. Ali se Monako konstantno vraćao te fantastičnom trojkom Majka Džejmsa otišao u produžezak. Ali se tamo ponovo, kada je najteže pojavio, Kevin Panter te uz pomoć Doužera i Nanelija donio novu radost Grobarima i šestu pobjedu ove sezone.

Željko Obradović i Saša Obradović

Nakon ove fantastične pobjede, četa Željka Obradovića je na skoru od po 6 trijumfa i 6 poraza.

Najefikasniji kod Partizana su bili Kevin Panter sa 25 poena, te Džejms Naneli sa 23, a kod gostiju se istakao Donatas Motejunas sa 23 poena.

Partizan narednu utakmicu igra u četvrtak sa ekipom Milana, takođe u Beogradu.

Tok meča

Partizan – Monako 89:85

45.minut Partizan je pobijedio.

44.minut Iznudio je Džejms Kaboklu 5 faul što znači da je Brazilac završio svoje za večeras.

42.minut Rasplamsala se borba Panter je uzeo sve u svoje ruke, preuzeo je odgovornost na sebe i vezao 4 poena.

40.minut Kakva trojka Majka Džejmsa. Ide se u produžetak.

39.minut Kako se igra u ovim momentima. Kaboklo u ovim trenucima je izvor poena Partizana sa slobodnih bacanja.

37.minut Partizan se muči sada u napadu, dok Monako spušta crno-bijele na pola koša zaostatka. Obradović ponovo traži tajm-aut.

36.minut Reaguje i Monako sada sa 4 brza poena. Partizan sada traži minut pauze.

34.minut Anđušić je iznudio faul u napadu Okoboa, pa Doužer ide do kraja. Partizan je preuzeo primat na terenu.

32. minut Pojavio se ponovo Pi Džej Doužer sada sa trojkom i Anđušić sa teškim šutem za 2. Arena opet gori. Monako reaguje tajm-autom.

Kraj 3/4

30. minut Partizan ne korsiti odbranu sezone koju igra,egal je i dalje. Čeka nas odlučujućih 10 minut

28.minut I jedni i drugi su ovim trenucima raspoloženi. Sipa sa svih starna, uključio se Ledej za Partiazn.

26. minut Kako igra Naneli u ovim trenucima, i na jednoj i na drugoj strani. Arena se zapalila.

24.minut Kakvu trojku je pogodio Panter uz faul i zapalio Arenu. U ovim momentim igra se koš za koš.Partizan se i dalje muči sa građenjem koša.

22.minut Partizan kako se približi na posjed zaostatka, tako se Monako odlijepi nekom distancom ili šutem za tri. Mora Partizan bolje.

Kraj 2/4

20.minut Pomalo je smušeno djelovao Partizan u drugoj četvrtini, a Monako koliko-toliko koristio to i preuzeo prednost.

18.minut Povezao je sada Partizan nakon tajm-auta 5 poena preko Nanelija.

16. minut Uslijedile su nekolike greške Partizana, što gosti koriste preko Dijaloa i Okoba i prelaze u vođstvo.

14. minut Ponovo su Panter i Kaboklo na terenu, te ta veza nastavlja odlično da funkcioniše. Monako uglavnom poentira iz reketa.

12. minut Prvi put na terenu je i Kemba Voker i odmah je pogodio trojku. Partizan traži tajm aut.

Kraj 1/4

10. minut Kraj prve četvrtine, Monako je promašio puno zicera, Partizan ne može da zagradi ništa, ali ima vođstvo

8. minut Vratio se Monako u meč, Partizan je stao u ovom momentu. Džejms razigrava svoje saigrače.

6. minut I jedni i drugi se u ovim momentima muče u odbrani , Partizan je odlično zasad zatvorio Džejmsa. Moitejunas postiže trojku.

3. minut Partizan igra odličnu odbranu na početku meča, a poentira preko Kabokla iz reketa, te Panterovih vezanih 5 poena. Odličan početak Partizana. Tajm aut Saša Obradović.

1.minut Krenulo se nervozno sa obje strane, tvrdo bez poena. To je prekinuo Doužer šutem sa distance.

Uoči meča

Veliku ulogu u povratku na pobjednički kolosijek je imao povratak kapitena crno-bijelih, Kevina Pantera koji je bio jedan od junaka te velike pobjede protiv Zelenih iz Atine, te i Alekse Avramovića, koji je srce i duša ovog tima Partizana. Ekipa iz Kneževine i ove godine spada u red favorita za odlazak na Fajnal for, te i napad na sam evropski tron. Obradović je sačuvao okosnicu tima, te na to dodao i nekadašnjeg NBA ol-star igrača, Kembu Vokera koji ruku na srce nije pokazao neki preveliki uticaj na igru u dosadašnjem dijelu, ali nema sumnje da će kad-tad da proradi. Predvođeni Majk Džejmsom, Elijem Okobom i ostalih arsenalom, Partizanova odbrana će biti na velikom iskušenju. Što se tiče Monakove forme, oni su u boljem trenutku nego Partizan, imaju vezanih 5 pobjeda, dvije u Evroligi.

Trener crno-bijelih, Željko Obradović istakao da ekipa iz Kneževine igra izvandrenu košarku.

– Tim koji je prošle godine bio na fajnal-foru, sasvim zasluženo. Igraju izvanrednu košarku. Imaju još bolji roster nego što su imali. To je podatak da budemo svesvni protiv koga igramo i da bi trebalo da igramo svih 40 minuta na visokom nivou, ako želimo da dobijemo utakmicu – poentirao je strateg Beograđana.

Saša Obradović je upči meča ukazao na podršku Partizanovih navijača te podizanje forme crno-bijelih.

– Imaćemo veoma napornu i tešku nedjelju. Partizan ima prednost, jer igra pred svojim navijačima, koji će reagovati na svaku akciju. Ovo će biti energetski veoma zahtijevna utakmica. Partizan je u odnosu na prošlu sezonu potpisao nove igrače, a sada može da računa i na Kevina Pantera, koji se oporavio od povrede. Pobjede u finišu protiv Fenerbahčea i Panatinaikosa su im ulile mnogo samopouzdanja – zaključio je Obradović.