(VIDEO, FOTO) Veliki preokret Partizana: Grotlo Arene i granitna odbrana progutali Manekene

Košarkaši Partizana u vrhunskoj utakmici u Areni zabilježili su novu pobjedu u Evroligi.

Savladana je ekipa Olimpije iz Milana rezultatom 82:69.

Crno-bijeli su odigrali brutalnu odbranu u posljednjih 15 minuta došli do velikog preokreta ostvarili veliki trijumf.

Partizan iako je na startu prve četvrtine imao raspoloženog Bruna Kabokla koji je imao 11 poena na početku, konstatno je gubio jer su na drugoj strani Manekeni imali raspoloženog Šildsa, Loa i Hola koji su imali spreman odgovor na Brazilca.

U drugu četvrtinu su crno-bijeli krneuli jako i počeli da pogađaju, ali su naprasno stali. Mialno je koristio svaki momenat njihovog praznog hoda u napadu preko Šildsa koji im je za poluvrijeme spakovao pet trojki, neumornog Loa i Melija koji se priključio poenima iz reketa.Panter se probudio u drugoj četvrtini povezao neke šuteve i držao priključak za Manekenima. Na kraju četvrtine se pojavio Ognjen Jaramaz sa nekolike reakcije u odbrani, te odličnog Bruna Kabokla, koji je čitavo poluvrijeme držao crno-bijele.

Treća četvrtina je bila pravi rolerkoster. Partizan je ponovo lutao u napadu, gubio lopte, nije imao ideju u napadu, a to su Manekeni koristili i povećavali prednost koja je išla i do maksimalnih 15 poena. Ali Partizan, kao da radi samo kada se dionice završavaju, Ledej, Panter i Doužer su iskoristili fanatično navijanje u tim trenucima i istopili prednost na poen razlike pred posljednju četvrtinu.

Partizan je odigrao brutalnu posljednju četvrtinu. Zaključali su crno-bijeli koš u posljendjih 10 minuta. Nošeni navijačima sa tribina i predvođeni odličnom odbranom Alena Smailagića, Ognjena Jaramaza i Danila Anđušića uspjela da zatvori večeras raspoloženi Milan. Napadački raspoloženi u poslejdnjoj četvrtini su bili Naneli i Ledej koji su bili ekstra motivisani kao i uvijek kada se rezultat lomi.

Crno-bijelima je ovo bila sedma pobjeda ove sezone, te su nastavili da jurišaju ka vrhu evroligaške tabele.

Najefiasniji kod crno-bijelih su bili Kevin Panter sa 19 poena, Bruno Kaboklo sa 16 poena, a kod Milana je najistaknutiji bio Šejvon Šilds sa 19 postignutih poena.

Veliki problem za Partizan bi mogla da predstavlja povreda Alekse Avramovića koja se desila na sredini prve četvrtine, kada se reprezntativac Srbije uhvatio za koljeno i odmah pokazao bolnu grimasu koja bi mogla da predstavlja veliki problem za crno-bijele, ali i odličnog beka koji baš nema sreće, jer je ove sezone već odsustovao zbog povrede nosa.

Crno-bijeli sljedeće sedmice gostuju u Kaunasu ekipi Žalgirisa.

TOK MEČA

Partizan-Olimpija Milano 82:69

40.minut Partizan je pobijedio.

38. minut Pojavio se i Panter, Partizan pred pobjedom.

36.minut Mesina koristi svoj posljednji tajm-aut jer njegovi igrači su bez rješenja u napadu. Partizan nošen navijačima zaista izgleda brutalno. Crno-bijeli imaju najveću prednost večeras.

34. minut Kakva odbrana Partizana. Obradović je prepoznao trenutak uveo trojku srpskih igrača i uz trojku Nanelija napravio veliku seriju i skroz zapalio dvoranu. Reagovao je Mesina tajm autom.

32. minut Kako igra Partizan u ovim trenucima. Buka u Areni ide do maksimuma, što daje ekstra energiju igračima na parketu. Poveo je Partizan nakon dugo vremena.

Kraj 3/4

30. minut Partizan na ludu energiju Arene se vraća u igru. Panter, Ledej i Doužer vraćaju crno-bijele u igru.

28. minut Sada je i Milano pao napadački, pa je Partizan vezao nekoliko dobrih poteza. Mesina je zatražio tajm aut.

26. minut Ništa se ne mijenja Partizan ne dolazi do poena, dok Olimpija niže lagane poene i povećava svoju prednsot.

24. minut Luta Partizan i dalje u organizaciji, dok Milano ne prašta. Tv taj-aut koji će mnogo više da znači crno-bijelima da pokušaju da se konsoliduju.

22. minut Krenuo je Partizan silovito nošen sa tribinama, ali Maodo Lo vraća i održava prednos Milana.

Kraj 2/4

20. minut Na kraju se Partizan napunio energijom sa tribina i tako smanjio rezultat. Imali su mnogo praznog hoda, ali su to nekako borbom uspjeli smanjiti.

18. minut Partizan kako priđe Olimpiji tako se pojave Šilds ili Meli i odvoje svoj tim na sigurnu prednost. Moraće Partizan mnogo bolje, Obradović traži petorku koja će da odgovori na pravi način.

16. minut Pao je Partizan u ovim momentima, Manekeni šutevima sa distance vraćaju prednost. Milano igra odličnu odbranu u ovim momentima Obradović je zatražio minut pauze.

14. minut Na odličnog Pantera odmah je uslijedila nova trojka Šildsa koji je pogdio svoju četvrtu trojku.

12. minut Odlično otvaranje Partizana, vezali su dvije odlične odbrane te poentirali preko Smailagića i Pantera. Odlična košarka u Areni.

Kraj 1/4

10. minut Partizanu nije puno pomogao ni raspoloženi Kaboklo, jer Milan ima nekoliko raspoloženih pojedinaca, te ima vođstvo.

8. minut Olimpija je raspoložena u napadu i ima odgovor na odličnu pariju Partizanovg Brazilca koji je nerješiva enigma za visoke igrače Milana. Šejvon Šilds postiže treću trojku

6. minut Kako šutira Kaboklo pogodio je 3 trojke dosada, ali Maodo Lo raspoložen na drugoj strani. Klackalica se nastavlja, navijači Partizana ne propuštaju da vrijeđaju Mirotića.

4. minut Kakva šuterska predstava na početku meča, Partizan malo gubi u odbrani, a Milanezi pogađaju sve.

2.minut Dinamičan početak i sa jedne i druge strane, Lo za dva te Hol i Šilds su pogodili za goste, Kaboklo je postigao trojku za Partizan.

UOČI MEČA

Ekipa iz grada mode je predovđena jednim od najvećih trenera Starog kontinenta, Etorea Mesinom pred sebe i ove godine stavila najviše ciljeve. Dovedena je velika Partizanova želja ovog ljeta, Nikola Mirotić. Ali tabela kaže drugačije, Manekeni se nalaze u donjem dijelu evroligaškog karavana i u Beograd dolaze nakon teškog poraza u produžetku u Minhenu od Bajerna. Mesina će i na ovom meču biti bez pomenutog Mirotića, te bivšeg igrača Crvene zvezde, Bilija Berona i iskusnog pleja, Kevina Pengosa.

Željko Obradović

Željko Obradović je upozorio da je Milano opasna ekipa uprkos svim nedaćama i povredama.

– Igrali su veoma dobro u Minhenu, izgubili u produžetku, ali to je košarka. Imali su šansu da pobijede. Kvalitetna ekipa, bez obzira što nedostaju neki igrači… Tim koji ima igrače sve osim Hajnsa sposobne da šutiraju za tri poena. To je mnogo važno kada govorimo o tome kako ćemo da odgovorimo na njihova iskakanja iz bloka – ističe trofejni stručnjak.

Etore Mesina uoči samog meča priznao je da je Obradović najbolji trener od svih.

– Ukrao sam toliko stvari od Želimira Obradovića, koji je najbolji od svih. Uvijek je bio veoma kreativan. Smatramo se prijateljima. Rivali? Bizarno rivalstvo. Posljednjih godina moji timovi su često pobijeđivali u regularnim utakmicama, ali su njegovi pobijeđivali u svim važnijim mečevima i finalima – prizano je trener Manekena.