(VIDEO, FOTO) EFES PAO U BEOGRADU Nedović i Mitrović donijeli veliku pobjedu Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde u odličnoj utakmici protiv Efesa zabilježili su 4. pobjedu ove sezone u Evroligi.

Crveno-bijeli su slavili rezultatom 97:83.

Kakvu utakmicu su odigrali izabranici Janisa Sferopulosa. Nakon dobrog ulaska u meč i dobre prve četvrtine, Zvezda je u drugom kvartalu potpuno pala. Klajburn i Larkin su pravili velike probleme Zvezdi, dok Zvezda nije imala raspoloženih igrača te se na poluvrijeme otišlo sa 43:49.

Na poluvremenu se sigurno desilo nešto posebno. Sferopulosovi momci su izašli na teren puni elana i vrhunskom odbranom uz pomoć pune Arene počeli su da tope prednost Efesa. Zapalio se Nemanja Nedović koji je uz pomoć Teodosića i Jaga okrenuo sve na Zvezdzdinu stranu.

Luka Mitrović

U četvrtoj četvrtini bitne role su pružili Tobi i Bolomboj kada su iz reketa donijeli bitne poene, te je u nastavku Efes apsolutno nestao iz meča.

Najefikasniji u Zvezdinoj ekipi je bio Nemanja Nedovič sa 23 poena, pratio ga je Luka Mitrović sa 19 poena, dok je kod Efesa najviše poena imao Šejn Larkin- 21.

Zvezda je pred skoro 19.000 navijača zabilježila veliku pobjedu koja će joj značiti u nastavku borbe za plej-of. Naredne sedmice je na programu duplo kolo, u kojem Zvezda gostuje Španiji, prvo Valensiji u srijedu, pa u petak idu na megdan Baskoniji, na čijoj klupi sjedi Duško Ivanović.

Tok meča

Crvena zvezda-Anadolu Efes 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13)

40. minut Zvezda na kraju ubjedljivo slavila.

37. minut Bolomboj sada veže 4 poena i donosi dvocifrenu prednost, Džan Reaguje tajm-autom.

35. minut Velika borba u Areni. Mitrović zajedno sa Teodosićem održava prednost u Areni

32. minut Zvezda na krilima Arene igra odličnu odbranu, dok u napadu uglavnom poentiraju iz reketa preko Tobija.

Kraj 3/4

30. minut Zvezda je pala izlaskom Nedovića u napadu i primila previše lakih poena. Očekuje nas uzbudljiv 10 minuta.

28. minut Zvezda nastavlja po taktovima Nedovića da održava prednost, Efes se izgubio.

26. minut Kako igra u ovim momentima Nemanja Nedović, djeluje nezaustavljivo, ključa Arena. Efes je tražio tajm-aut,

24. minut Probudila se i publika nakon nekih sumnjivih odluka, ali i Nemanja Nedović sa dvije vezane trojke, Efes uglavnom poentira preko Džonsa.

22. minut Zvezda odlično ulazi u treću četvrtinu, trojka Jaga i Mitrović dva puta iz reketa.

Kraj 2/4

20. minut Zvezda prelako prima poene i moraće bolje u odbrani u nastavku, dok Efes u igri drži odličan šut za 3 i fantastični Vil Klajburn.

17. minut Povezala je Zvezda nekoliko dobrih napada, ali Efes se vraća u vođstvo preko odličnog Klajburna i napadom. Turci ponovo vode

15. minut Zvezda je reagoval dobro nakon tajm auta, Bolomboj sa bacanja i zakucavanjem i Nejpir polganjem vraćaju prednost. Džan je zatražio minut pauze

14. minut Zvezda se u ovim momentim muči u napadu, ne može doći do poena, dok Klajburn uz pomoć Tompsona donosi prednost Efesu. Tajm aut Sferopulos.

12. minut Teodosić i dalje drži Zvezdu u prednosti, dok u odbrani i dalje nemaju rjeđenje za Vila Klajburna.

Kraj 1/4

10. minut Ušao je u igru na kraju četvrtine i kapiten Zvezde, Branko Lazić. Pogodio je i Larkin još jednu trojku pred kraj četvrtine

8. minut Zvezda se muči sa Klajburnom koji napada Bolomboja licem, ali kako je Teodosić ušao na teren okreće situaciju svojim asitencijaa

6. minut Zvezda srlja u ovim momentima u napadu, dok je sa druge strane Vil Klajburn vezao 5 poena. Tv tajm-aut

3. minut Počeo je revolveraški obračun Jago i Nedović sa jedne, a Larkin sa druge strane. Meč sa puno intenziteta na startu meča.

1. minut Zvezda je krenula u utakmicu sa nekoliko grešaka, za Efes su poentirali Buboa i Tomspon, dok je za Zvezdu bio precizan Mitrović.

Uoči meča

Prošle sedmice su poraženi u Beogradu od Olimpije Milano. Međutim, crveno-bijeli kada igraju u Beogradu sigurno važe za favorita i protiv jačih klubova nego što je Efes. Međutim, Efes dolazi oslabljen u Arenu bez odavno povrijeđenih, Elajdže Brajanta i Tibora Plajsa, a njima su se još pridružili Ante Žižić i Derek Vilis.

U redovima Crvene zvezde sigurno neće biti Adama Hange, dok je i dalje pod upitnikom Branko Lazić, koji se ove sedmice vratio treninzima, te se i dalje ne zna da li će nastupiti.

Uprkos povredama, Turci su nezgodna ekipa predvođena jednim od najboljih bekova Evrolige, Šejnom Larkinom koji je u stanju da svakoj ekipi u takmičenju ubaci veliki broj poena što je Partizan osjetio u prošlom kolu.

Sferopulos se nije obazirao na veliki broj povrijeđenih igrača u turskom timu i pozvao je na oprez.

– Oni imaju veoma iskusne igrače i za mene to što imaju nekoliko odsutnih košarkaša zbog povreda neće promijeniti način na koji pripremamo utakmicu. Imaju oni mnogo solucija i načina na koji mogu da pokriju njihovo odsustvo. Znaju vrlo dobro kako se igra na vrhunskom nivou i zato moramo da budemo koncentrisani, pogotovo u odbrani, jer imaju igrače koji su veoma aktivni i “mogu da te ubiju”. Sa druge stane, ofanzivno moramo da igramo pametno – istakao je grčki stručnjak.

Džan je apostrofirao Zvezdinu efikasnost i punu dvoranu kao najveće prijetnje Zvezde.

– Crvena zvezda je veoma efikasan tim na domaćem terenu, očekuje nas bez sumnje i izazovna atmosfera. Svjesni smo da je reč o utakmici u kojoj moramo da igramo čvrstu odbranu do poslednje sekunde. Potrebno je dobro dijeliti loptu i biti svjestan težine meča. Biće to teško gostovanje u Beogradu, Crvena zvezda igra dobro na svom terenu, imaju veliku podršku od strane navijača. Želimo kao tim da nastavimo da pružamo dobre partije, cilj dizanje forme i pružanje međusobne podrške – rekao je Džan.