(VIDEO, FOTO) TO JE PRAVA SRBIJA Orlovi uspješni na generalnoj probi pred Evropsko prvenstvo, Švedska pregažena na Zlatanovom oproštaju

Fudbaleri Srbije savladali su ekipu Švedske u generalnoj probi pred početak Evropskog prvenstva, na oproštaju Zlatana Ibrahimovića od fudbala.

Na stadionu Frends arena u Solni, Srbija je ubjedljivo slavila, 3:0.

Pokazali su Orlovi sjajnu reakciju nakon poraza od Austrije u prethodnoj pripremnoj utakmici. Nije Srbija prikazal Bog zna kakav fudbal, ali su Orlovi konačno uspjeli da realizuju prilike koje su im se ukazale i postignu golove baš kada je bilo potrebno.

Bila je ovo posljednja pripremna utakmica za izabranike Dragana Stojkovića Piksija pred odlazak u Njemačku na Evropsko prvenstvo.

Strahinja Pavlović Srbija Švedska

Nije dobro otvorila ovu utakmicu Srbija. Šveđani su nametnuli svoj ritam, kontrolisali tok utakmice, a prvi i zaprijetili. Elanga je bio taj koji je uputio loptu ka golu Predraga Rajkovića, ali nije bio precizan. Nastavila je domaća ekipa da napda, Srbija se uglavnom opredijelila na kontre.

Prva i jedina dobra prilika u prvom poluvremenu za Orlove je iskorištena i Srbija je došla do prednosti. Igrao se 18. minut kada je Andrija Živković centrirao sa desne strane, a Sergej Milinković Savić je ostao sam na drugoj stativi i glavom pospremio loptu u mrežu.

Nastavila je Švedska sa napadima, Srbija se povukla. Imao je Emil Forsberg dobru priliku u 28. minutu, ali je nije iskoristio. Do kraja prvog poluvremena uslijedio je miran tok utakmice i nije bilo promjene rezultata.

Švedska je nastavila da ima veći posjed lopte i u drugom poluvremenu. Gledali smo prilično miran tok u prvih 15 minuta, a onda novi šok za domaćine. Igrao se 60. minut kada je Srbija udvostručila prednost. Bila je to sjajna akcija Orlova, baš kada se činilo da Švedska ima inicijativu. Vlahović je poslao loptu na lijevi bok gdje je bio Filip Mladenović koji šalje oštru loptu po podu u kazneni prostor, a ko drugi nego Aleksandar Mitrović našao se na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je u 69. minutu, kada je rezervista Dušan Tadić pogodio. Prelijepa kontra fudbalera Srbije. Sergej Milinković Savić je sjajno iznio loptu do centra, a onda poslao loptu u prostor za Filipa Kostića koji je vukao loptu ka golu Švedske i pokušao da uposli Tadića, ali nije uspio iz prvog pokušaja. Ipak lopta se odbila do Tadića koji je loptu iz voleja zakucao u mrežu i stavio tačku na ovaj meč.

Imali su Šveđani nekoliko sjajnih prilika do kraja meča, ali blistao je Predrag Rajković na golu Srbije i sačuvao mrežu.

Srbiju sada očekuje povratak u Beograd, odakle će se zaputiti za Njemačku na Evropsko prvenstvo. Orlovi će se naći u grupi C sa Engleskom, Slovenijom i Dansko.

Prvi meč Srbija će odigrati protiv Engleske 16. juna od 21 čas, nakon toga četiri dana kasnije ukrstiće koplja sa Slovenijom od 15 časova, a posljednji meč u grupi igraće 25. juna protiv Danske.

TOK MEČA: ŠVEDSKA – SRBIJA 0:3

2. poluvrijeme

81’ Još jednom Rajković! Veliku šansu je imao Holm, ali je srpski golman ponovo siguran.

73’ Maestralni Rajković! Spustio je rampu srpski golman. Poslije odličnog udarca Isaka izdužio se koliko je mogao i loptu sproveo u korner.

69’ GOOOLLLL DUŠAN TADIĆ! Prelijepa kontra fudbalera Srbije. Sergej Milinković Savić je sjajno iznio loptu do centra, a onda poslao loptu u prostor za Filipa Kostića koji je vukao loptu ka golu Švedske i pokušao da uposli Tadića, ali nije uspio iz prvog pokušaja. Ipak lopta se odbila do Tadića koji je loptu iz voleja zakucao u mrežu i stavio tačku na ovaj meč.

60’ GOOOLLL! Aleksandar Mitrović! Sjajna akcija Orlova, baš kada se činilo da Švedska ima inicijativu. Vlahović je poslao loptu na lijevi bok gdje je bio Filip Mladenović koji šalje oštru loptu po podu u kazneni prostor, a ko drugi nego Aleksandar Mitrović našao se na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

55’ Prijete Šveđani iz prekida. Na korner Forsberga najviši je bio Lindelof i glavom šutirao pravo u Rajkovića.

47’ Neugodan šut Elange. Žabicom je ofanzivac Notingema želio da prevari Rajkovića, ali je srpski golman bio dobro postavljen.

46’ Jedna izmjena u Srbiji. Nemanja Gudelj je ušao umjesto Saše Lukića. Sa Pavlovićem je sve u redu i nastavlja meč.

1. poluvrijeme

45+4’ Kraj prvog poluvremena!

44’ Nikako Orlovi ne uspijevaju da preuzmu inicijativu, zadrže loptu duže u svom posjedu i iskreiraju ozbiljniju akciju.

36’ Još jednom dobar Rajković. Elanga je prelako pretrčao Stojića po strani i poslao loptu u peterac, tamo se ona odbila do Elijasona, ovaj je šutirao iz prve, ali je Rajković na vrijeme istrčao, skratio ugao i spriječio pogodak.

30’ Miran period igre. Lako Srbija izlazi na kraj sa pokušajima Šveđana i posljednjih nekoliko minuta sve više ima loptu u svom posjedu.

20’ Umalo 2:0! Razigrali su se Orlovi poslije vodećeg gola. Sada je mogao da pogodi i Vlahović, ali je njegov volej sa nekoliko metara otišao malo iznad prečke.

18’ GOOOLLL! SERGEJ MILINKOVIĆ-SAVIĆ Bio je ovo prvi pravi napad Srbije na ovoj utakmici, Andrija Živković centrirao je sa desne strane, a Savić je ostao sam na drugoj stativi i glavom pospremio loptu u mrežu.

15’ Prijeti Kuluševski. Namjestio se krilni fudbaler Totenhema na nekih 20 metara i snažno šutirao, ali je Rajković bio dobro postavljen.

11’ Srbija prepustila posjed Švedskoj. Od prvog minuta domaćin drži loptu u svojim nogama, Orlovi se brane sa svim igračima na svojoj polovini i čekaju kontru.

3’ Opasan napad Švedske. Elijason je probio po desnoj strani i centrirao na drugu stativu do Elange, koji je promašio loptu.

1’ minut utakmica je počela, prvi su sa centra krenuli fudbaleri Švedske.

Sastavi

Švedska: Olsen – Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste – Kuluševski, Saletros, Forsberg – Eliason, Nilson, Elanga

Srbija: Rajković – Pavlović, Milenković, Stojić – Lukić, Ilić, Mladenović, Živković, S. Milinković-Savić – Mitrović, Vlahović

UOČI MEČA

Prava fudbalska groznica zahvatila je Stokholm u satima prije utakmice između Švedske i Srbije na Frends areni. Meč domaćih pristalica, logično, najviše privlači pažnju zbog Zlatana Ibrahimovića.

Najbolji švedski fudbaler svih vremena poslije meča Švedske i Srbije, kojoj će to biti generalna proba za Evropsko prvenstvo, 10 minuta po završetku imaće svečani oproštaj od igranja, iako je prošle godine stavio tačku na super bogatu karijeru.

Zato ne čudi što je prava jagma za ulaznice na Ibrahimovićevom oproštaju i što je planulo svih 50.000 karata. I ne samo to, na svakom koraku oko stadiona vide se Ibrini dresovi kojih je u znatno većem broju nego ostalih švedskih fudbalera, što posebno dobija na značaju kada se zna da je već u ranim popodnevnim satima ceo Stokholm u bojama Švedske baš zbog utakmice.

Takođe, domaći su iskoristili euforiju i izbacili u prodaju sve što može da dizajnira sa Ibrahimovićevim likom i imenom, pa smo tako videli “njegove” dresove, majice, pa čak i šalove.