TEROR LEVANDOVSKOG Najteži poraz Zvezde na domaćem terenu u Evropi

Siloviti Bajern je odigrao sjajan meč u Beogradu i savladao je Crvenu zvezdu sa 6:0, te ovjerio prvo mjesto u grupi. Ovo je najubjedljiviji poraz šampiona Srbije na svom terenu u evropskim kupovima.

FOTO TANJUG/AP DARKO VOJINOVIĆ

Bavarci su u potpunosti nadigrali domaći tim i praktično se igralo na jedan gol tokom čitavog meča. Zvezda je odigrala bojažljivo, bez ideje i hrabrosti, a njemački tim je kontrolisao igru i praktično bio non-stop opasan po gol Milana Borjana. Golman Zvezde je u prvom dijelu spasio svoj tim ali ni on nije uspio da u nastavku zaustavi goste.

U drugom dijelu raspucao se Robert Levandovski koji je za samo 15 minuta uspio da postigne četiri gola. Na kraju je Toliso samo potvrdio pobjedu.

Zvezda će 11. decembra gostovati u Atini i u direktnom duelu sa Olimpijakosom odlučivati o trećem mjestu koje donosi plasman u Ligu Evrope. Beograđanima je potreban remi kako bi obezbijedili proljeće u Evropi.

90’ Bajern vodi 6:0. Njemački tim je iskoristio pad koncentracije u odbrani Crvene zvezde i Toliso se upisao u strijelce.

87’ Napokon napad Zvezde. Boaći je proigrao Mirka Ivanića koji je šutirao u okvir gola, a Nojer odbranio.

85’- Prečka. Sjajna šansa za Tolisoa a Borjan je spriječio novi gol za goste.

77’ – Izmjena u Zvezdi! Ivanić mijenja Petrovića, dok je Robert Levandovski nakon četiri gola napustio teren. umjesto njega je ušao Tomas Miler.

67’ Opet Levandovski. Sjajna akcija Bajerna u kojoj su u potpunosti izigrali odbranu domaćih i Poljaku nije ostalo ništa osim da zatrese mrežu. Izmjene u timu gostiju Kimih ulazi umjesto Martineza, dok je Pankov zamijenio Garsiju u domaćem timu.

Foto Tanjug/AP Darko Vojinovic

64’ Levandovski. Het trik poljskog navijača za 11 minuta. Opet odlično ubacivanje Komana, a napadač Bajerna pogađa mrežu.

60’ Gol za Bajern. Poslije centaršuta je ispala odbrana Zvezde, Levandovski je ostao sam i postigao svoj osmi gol u sezoni. Izmjene u oba tima. Vulić mijenja Kanjasa. U timu Bajerna ušao je Perišić.

Foto Tanjug/AP Darko Vojinović

57’- Pokušaj Vukanovića prema golu Bajerna. Napokon je domaći tim uspio da se oslobodi pritiska.

52’ Penal za Bajern! Lopta je pogodila u ruku Miloša Degeneka nakon velike greške veznog reda. Izgubili su Beograđani loptu ispred svog kaznenog prostora.Defanzivac Zvezde je startovao, lopta je prošla kroz noge i udarila ga u ruku. Sudija Kujpers je pokazao na bijelu tačku. Levandovski je preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0. Poljak je dao sedmi gol u Ligi šampiona ove sezone.

51’- Bajern opet prijeti. Gorecka je pokušao iskosa da uputi udarac i šutirao pravo u Borjana.

47’- Prvi nalet Zvezde u drugom dijelu. Garsija je zakomplikovao dobar napad Beograđana, a zatim je domaći tim opet pokušao.

46’- Počelo drugo poluvrijeme. Bez izmjena u timovima.

KRAJ POLUVREMENA

Potpuna dominacija Bajerna u prvih 45. minuta meča u Beogradu. Sjajnim presingom njemački tim je u potpunosti zaustavio domaće igrače, koji nisu uspjeli da praktično napuste svoju polovinu terena. Gosti vode sa 1:0, a jedini gol je dao Leon Gorecka, a prema prikazanom na terenu Zvezda ima i dobar rezultat jer je Milan Borjan čak šest puta dobro intervenisao i spasio svoj tim. Njemački tim je u prvom dijelu izveo čak 12 kornera i ima loptu u svom posjedu od 78 odsto.

41’-Levandovski je sjajno reagovao u šesnaestercu, pogodio za 2:0, ali je gol poništen jer je Toliso ranije igrao rukom prilikom prijema lopte. Ostaje 1:0 za Bavarce. Bajern je izveo 11 korner.

39’-Beograđani napokon organizovali napad, ali odbrana Bajerna intervenisala ispred Boaćija.

FOTO  EPA/ANDREJ CUKIC
FOTO EPA/ANDREJ CUKIC

30’-Prvi korner za Zvezdu. Pokušaj Marina lako je uhvatio Nojer.

27’- Bajern vrši strašan pritisak na igrače Zvezde koji ne uspijevaju uopšte da iznesu loptu van svoje polovine. Izuzetno agresivna igra gostiju a praktično se igra na jedan gol. Gobeljić je nakon duela ostao na travi ali će nastaviti meč nakon ukazane pomoći.

20’-Pokušaj Kutinja iz slobodnog udarca. Borjan još jednom zaustavio odličan udarac. Već šesti udarac njemačkog tima u okvir gola.

Foto Tanjug AP/Darko Vojinovic

16’-Borjan je opet spasio gol. Sjajan udarac Gorecke zaustavio je golman domaćeg tima.

14’-Vodi Bajern! Gorecka je sjajno reagovao nakon ubacivanja Kutinja, glavom poslao loptu u mrežu.

12’-Pritisak Bajerna! Borjan u problemima. Pokušao je prvo Levandovski, pa Koman a oba puta dobro je intervenisao golman Zvezde.

7’-Nova šansa za Levandovskog. Levandovski je izašao sam pred Borjana i nije pogodio.

5’-Prvi ozbiljan napad Bajerna. Nakon loše reakcije odbrane, Levandovski šutirao pravo u Borjana. Prvi žuti karton na utakmici za Nemanju Milunovića.

1’- Počeo je meč.

Na sjevernoj tribini je koreografija posvećena tragično preminulom Marku Ivkoviću uz poruku”Hrabrost je Vaša dužnost”.

Foto Privatna arhiva

Glavni sudija večeras je Bjorn Kujpers iz Holandije.

Crvena zvezda je poražena u prvom meču sa 0:3, a u odnosu na taj meč u sastavu Bajerna nema Kimiha, Zilea i Perišića. Kod Zvezde su van stroja povrijeđeni Milan Pavkov i Dušan Jovančić.

Trenutno Bajern ima 12 bodova i već se plasirao dalje, dok je Totenhem na 7, dok Crvena zvezda ima tri boda.

Sastavi

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić – Kanjas, Petrović – Garsija, Marin, Vukanović – Boaći.

Klupa: Popović, Pankov, Vulić, Ivanić, Tomane, Žander, Van la Para. Trener: Vladan Milojević.

BAJERN MINHEN (4-2-3-1): Nojer – Pavar, Martinez, Boateng, Dejvis – Toliso, Alkantara – Koman, Gorecka, Kutinjo – Levandovski.

Klupa: Ulrajh, Perišić, Gnabri, Miler, Kimih, Mai. Trener: Hans Diter Flik.

U Beogradu je hladno samo sedam stepeni a stadion je već puniji nego na prethodnim duelima protiv Olimpijakosa i Totenhema. Navijači gostiju su u potpunosti ispunili boks namijenjen njima, pa će Bajern imati podršku oko 2500 svojih pristalica.