PRESUDILO ISKLJUČENJE Zvezda doživjela prvi poraz u grupnoj fazi Lige Evrope

Crvena zvezda je doživjela prvi poraz u grupnoj fazi Lige Evrope. Midtjiland je slavio u Beogradu 1:0 i vratio se u borbu za plasman dalje.

Tok utakmice odredio je crveni karton koji je u 12.minuti zaradio Miloš Degenek. Kao posljednji igrač odbrane on je oborio Isaksena i nakon toga je isključen. Danci su to iskoristili pa su sa fudbalerom više preuzeli igru i diktirali ritam.

Međutim, nisu u prvih 45 minuta imali puno prilika a pravu šansu je imao samo Sisto koji je u 40.minuti šutirao a njegov udarac je zaustavio Milan Borjan.

Na startu drugog dijela veliki pritisak gostiju. Danci su uputili četiri opasna udarca a zatim su došli i do prednosti. Veliku grešku napravio je Milan Rodić, poklonio je loptu gostima a zatim je Gobeljić napravio prekršaj. Evander je šutirao iz slobodnog udarca a Kanga je skrenuo loptu u mrežu.

I sa fudbalerom manje Zvezda je krenula po izjednačenje a najveću šansu imali su u 77. minuti kada je nakon kornera Radovan Pankov iz izgledne šanse poslao loptu preko gola.

U narednom kolu Crvena zvezda je domaćin Ludogorecu, dok Midtjiland dočekuje Bragu 25.novembra.

90+5 Dragović nakon prekida propušta posljednju šansu za izjednačenje.

90.min Drugi žuti, odnosno crveni karton za Marka Gobeljića.

77.min Šteta za Zvezdu. Nakon kornera Pankov je šutirao preko gola iz izgledne pozicije.

73.min Kanga je izgubio loptu ispred gola, Isaksen je vratio loptu u šesnaesterac a njegovi saigrači su zakasnili.

70.min Kanga je pokušao sa 20 metara i poslao loptu tik iznad prečke.

67.min Opasna situacija pred golom Danaca. Nakon ubacivanja Ivanića, Pavkov je skrenuo loptu ka golu, ali je golman gostiju odbranio.

Izmjena u Zvezdi. Pankov ulazi umjesto Kataija.

57.min Zvezda prijeti u narednom naletu. Ben je spustio loptu za Kataija koji je loše zahvatio iz izgledne pozicije.

55.min 0:1 Velika greška Milana Rodića. Midtjiland je dobio šansu iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca. Evander pogađa iz slobodnog udarca, a loptu je u gol skrenuo Gelor Kanga.

52.min Još jedan pokušaj Danaca. Evader je pokušao sa 20 metara i nije bio precizan. Midtjiland pokušava sad kroz sredinu.

Nastavljen meč i odmah veliki pritisak Danaca koji su već uputili tri opasna udarca prema golu Borjana. Beograđani nikako nisu zadovoljni suđenjem u dosadašnjem dijelu utakmice.

Završeno prvo poluvrijeme. Bez golova u duelu Crvena zvezda -Midtjiland, ali su gosti opasniji. Imaju Danci fudbalera više jer je crveni karton zaradio Miloš Degenek.

43.min Napokon opasan napad Zvezde. Kanga je izbacio Pavkova čiji udarac je izblokiran pa je domaći tim dobio korner.

40.min Sjajna šansa za Midtjiland. Borjan je odbranio udarac Sista iz odlične pozicije u šesnaestercu. U centru pažnje za sad glavni sudija Bognar koji je podijelio nekoliko kartona fudbalerima Crvene zvezde.

28.min Dobar napad Zvezde koji je mogao da bude da bude opasan po gol Midtjilanda, ali se Katai našao u nedozvoljenoj poziciji.

25.min Očekivan pritisak Danaca sa fudbalerom više. Zvezda pokušava da dugim loptama pronađe Milana Pavkova koji stvara probleme odbrani gostiju.

20.min Zvezda mora da pazi na odličnog Isaksena koji se ubacuje iz drugog plana. Na sreću Beograđana nije bio precizan nakon dobrog dodavanja.

12. min Crveni karton za Degeneka! Kao posljednji igrač odbrane povukao je igrača danskog tima Isaksena i Zvezda će biti oslabljena u nastavku meča. Odmah zatim pokušao je Dir čiji udarac je izblokiran.

7.min Pokušao je Kanga iz velike daljine, ali je loše zahvatio loptu koja je otišla daleko od gola.

4.min Zvezda odmah prijeti u šansi je Ivanić, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Počeo meč u Beogradu. Teren nakvašen, ali i dalje u dobrom stanju jer je kiša padala čitav dan.

Srpski i danski predstavnik prvi put u istoriji sastali su se prije dvije sedmice i taj meč je završen bez pobjednika (1:1). Ivanić je donio prednost crveno-bijelima u 58. minutu, a Dir bod Midtjilandu u 78.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Dragović, Sanogo, Degenek, Rodić, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Pavkov.

Midtjiland: Losl, Anderson, Sisto, Evander, Dalsgard, Svjatčenko, Paulinjo, Čarls, Nvadike, Isaksen i Dir.

Crvena zvezda utakmicu dočekuje sa prvog mesta u F grupi, ima sedam bodova i gol razliku 4:2. Midtjiland je na trećoj poziciji sa dva boda iz duela sa srpskim šampionom i Ludogorecom (1:1), dok je poražen od Brage (3:1).

Glavni arbitar je mađarski sudija Tamaš Bognar, a njemu će pomagati Balaž Buzaš i Peter Kobor. Četvrti sudija je Balaž Berke, a za VAR su zaduženi Španci Gil Manzano i njegov asistent Giljermo Fernandez.