NAJDRAŽI REMI Zvezda je opet u Ligi šampiona

Crvena zvezda je remijem protiv Jang Bojsa 1:1 izborila drugi uzastopni plasman u Ligu šampiona. Beograđani su došli do prednosti golom Alekse Vukanovića, dok je izjednačio Janko (lopta zakačila Bena).

FOTO EPA/ANDREJ CUKIC

90+6 Crveni karton Tomane

90+4 Žuti karton Oro.

90+2’ Šansa za goste. Nsame je šutirao a Borjan sjajno odbranio.

89’ Drama u Beogradu. Oba tima igraju dugi loptama tražeći šansu za drugi gol. Još pet minuta nadoknade

84’ Kakva šansa za Zvezdu. Tomane i marin su izbacili Bena koji nije uspio da prevari golmana Jang Bojsa.

81’ GOL Izjednačenje. Nakon prekida, Janko je zahvatio loptu, koja je zakačila Bena i završila u mreži nemoćnog Borjana.

Foto  EPA/ANDREJ CUKIC
Foto EPA/ANDREJ CUKIC

79’-Žuti karton Tomane.

77’-Puno prekida. Za sad Jang Bojs nije uspio da opasnije ugrozi gol Milana Borjana.

69’-Druga izmjena u Zvezdi. Ben ulazi u igru umjesto Garsije.

65’ Dvostruka izmjena u timu Jang Bojsa. Sulejmani ulazi umjesta Siera, Oro ide na teren umjesto Asalea. Gosti krenuli u potpunu ofanzivu.

60 GOL Vukanović dovodi Zvezdu u vođstvo, Sjajna akcija Marina i Rodića . Ubacio je bek beogradskog tima a Vukanović sjajno reagovao i zatresao mrežu. Izmjena Tomane mijenja povrijeđenog Boaćija.

57’-Pritisak gostiju. Ngamelu je ubacio, Borjan je pogriješio loptu je išla po gol liniji a izbacio je Gobeljić. Na drugoj strani prijetio je Marin a zatim i Kanjas.

51’-Prva izmjena u švajcarskom timu. Fasnaht ulazi u igru, a Cesiger izlazi iz igre.

Fioto EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

46’-Nastavljen meč na stadionu Rajko Mitić. Ebišer je pokušao iz drugog plana i šutirao pored gola. Prvi korner za Zvezdu ali nije bilo opasnosti.

KRAJ POLUVREMENA

Crvena zvezda i Jang Bojs su odigrali veoma tvrdo u prvih 45 minuta. Nije bilo pravih šansi ni na jednoj strani. Problem za beogradski tim mogu da budu žuti kartoni tri igrača iz odbrane.

44’-Finiš prvog dijela, i dalje bez prilika sa puno grešaka i prekršaja na sredini terena.

36’-Žuti karton i za Jang Bojs, opomenut je Cesiger.

32’-Problem za Zvezdu. Tri igrača iz posljednje linije su dobili opomene. Sad je opomenut Marko Gobeljić. Ebišer pokušao direktnim udarcem, Borjan odbranio.

31’-Bez pravih prilika u Beogradu. Dosta grešaka na obje strane.

Foto EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

21’- Žuti karton za Miloša Degeneka. Problem za Zvezdu na otvaranju meča jer oba štopera imaju kartone. Siero pogodio “živi zid”

20’-Zvezda zaprijetila udarcem Milana Rodića preko gola.

18’-Prvi žuti karton Nemanja Milunović koji je spriječio kontru švajcarskog tima.

15’-Opasnost pred golom Jang Bojsa. Nakon ubacivanja Marina, moglo je da bude puno opasnije po golmana gostiju.

10’-Inicijativa švajcarskog tima na startu meča. Imaju gosti više loptu u posjedu.

5’-Prva opasnost pred golom Jang Bojsa. Ipak, Dušan Jovančić pravi prekršaj. Na stadionu su i košarkaši Crvene zvezde a među njima i oporavljeni Ognjen Kuzmić.

2’-Greška Miloša Degeneka koju Ensame nije iskoristio. Moglo je da bude opasno po gol domaćeg tima.

1’-Počeo meč na stadionu “Rajko Mitić”. Na sjevernoj tribini koreografija sa slikom Mirka Talijana jednog od vođa navijača koji je donio prvi megafon.

Ovo je sedmi put da Crvena zvezda juri plasman u grupnu fazu. Prošle godine je ekipa Vladana Milojevića remijem u Salcburgu došla do Lige šampiona. Prije toga Beograđane su zaustavljali Dinamo Kijev, Bajer Leverkuzen, PSV, Milan, Glazgov Rendžers.Od toga su tri meča igrali na svom stadionu.

Prvi put će u Beogradu biti korištena VAR tehnologija. Glavni sudija će biti Englez Entoni Tejlor. U prvom meču je sudija svirao penal za Jang Bojs nakon prekršaja Ričmonda Boaćija.

Stadion Rajko Mitić je već ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta. Prvi je na teren izašao defanzivac Miloš Degenek kako bi osjetio travu. Gostujući igrači prema očekivanju dočekani zvižducima.

Oko stadiona “Rajko Mitić” velika gužva. Navijači su na svim tribinama dobili uputstva da večeras svi navijaju zajedno sa sjevernom tribinom na kojoj se nalaze najvatrenije pristalice “Delije”.

Beogradski tim će na ovom meču nastupiti u novim dresovima koji su specijalno napravljeni za evropska takmičenja.

Foto FK Crvena zvezda

Trener Vladan Miliojević napravio je dvije izmjene u timu.

Za Zvezdu će nastupiti Borjan, Rodić, Milunović, Degenek, Gobeljić, Kanjas, Jovančić, Vukanović, Marin, Garsija i Boaći.

Sa druge strane Jang Bojs će zaigrati sa tri napadača, a od prvog minuta će nastupiti fon Balmos, Cesiger, Lustenberger, Sorensen, Lotomba, Ebišer, Siero, Janko, Ngamaleu, Nsame i Asale.