(VIDEO, FOTO) BRUTALNI PARTIZAN Crno-bijeli nakon produžetka srušili Panatinaikos u grotlu Arene

Košarkaši Partizana slavili su nakon produžetka u brutalnom meču sa Panatinaikosom.

Crno-bijeli su slavili 92:87.

Kakva utakmica u Areni. Partizan je slavio u derbi meču 11. kola najelitnijeg ranga evropskog takmičenja. Nakon lošeg starta utakmice, Obradović je uveo svoj oporavljeni dvojac, Aleksu Avramovića i Kevina Pantera koji su odmah pokazali zbog čega su ih svi Grobari čekali. Odmah su dali prijeko potrebno gorivo svojim saigračima i uz ispomoć večeras svemogućeg Zeka Ledeja i okrenuli prednost u svoju korist. Partizan je imao ogromih problema u skoku ponovo jer ga je matletirao njegov bivši igrač, Matijas Lesor. Nakon odlične druge četvrtine, Partizan je standarno pao u 3. kvartalu kada je već pomenuti Lesor zajedno sa Balcerovskim i Nanom pravio ogrome probleme Partizanu. Ali posljednju četvrtinu Partizan na pogon Pantera i Doužera je došao do produžetka.

U dodatnih 5 minuta viđena je odlična utakmica, borba u kojoj se bolje snašao Partizan zahvaljujući već pomenutom Doužeru i Panteru.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Zek Ledej sa 23 poena i Pi Džej Doužer sa 6 poena i 7 asistencija, dok je kod Panate bolji od ostalih bio Kendrik Nan sa 19 poena.

Ova pobjeda će izabranicima Željka Obradovića značiti izuzetno na polju samopouzdanja, nakon nekoliko vezanih poraza. Crno-bijeli su trenunto na 5 pobjeda i 6 poraza, a pred njima je dupli program narednje sedmice gdje pred svojim navijačima čekaju prvo Monako u utorak, pa Milano u četvrak.

TOK MEČA

Partizan-Panatinaikos 88:84 (20:21,19:17,15:18, 24:22)

45.minut Partizan je pobijedio.

43. minut Doužer vodi Partizan u ovim trenucima ka pobjedi.

41. minut Kaboklo monstruozno zakucava, ali Mitoglu vraća na drugoj strani.

Kraj 4/4

40. minut Produžetak u Areni. Panter spasio crno-bijele

39. minut Pogađa Kevin Panter za potpuni delirijum u dvorani.

38. minut Ponovo Panatinaikos ima prevlast u reketu. Partizan se izuzetno muči sa Lesorom i Mitogluom. Ali Doužer drži Partizan u životu.

36. minut Muči se Partizan u napadu, bombarduje ih Panatinaikos šutem i iz reketa.

34. minut Dobra reakcija nakon minuta pauze, Doužer sa trojkom i Kaboklo sa zakucavanjem vraćaju Partizan na -5. Ataman je tražio tajm aut.

33. minut Partizan u totalnom nokdaunu, ne mogu ništa da pogode. Grci imaju 10 poena razlike, Novi tajm aut Obradovića.

31. minut Loš početak posljednje četvrtine izgubljena lopta Jaramaza, pa promašaj Pantera. Lesor dominira u reketu. Tajm aut Partizan.

Kraj 3/4

30. minut Partizan nakon odličnog otvaranja poluvrmena malo je pao, ali i dalje je u meču. Lesor ozbiljan motor grčke ekipe

29. minut Ponovo Ledej sve drži u svojim rukama, kako poenima tako skokom.

27. minut Nekolike greške Avramovića, lagano je prodao 3 lopte, te je Partizan ostao bez poena. Reagovao je Obradović sa uvođenjem Pantera. Panata uglavnom poentiraa sa bacanja, Kaminski ima 4 faula što će biti ozbiljan problem u nastavku.

24. minut Rasplamsala se borba sada u oba pravca. Panatinaikos uglavnom traži rješenje preko Lesora u reketu, ali Smailagić je imao odgovor na njega.

22. minut Partizan sjajno ulazi u drugo poluvrijeme, Naneli pogađa fouter pa Doužer krade loptu na centru. Na drugoj strani Lesor zakucava 2 puta.

Kraj 2/4

20. minut Partizan je odličnom energijom u odbrani preokrenuo rezultat i poveo. Ledej svojim teškim šutevima je doveo Partizan u prednost.

18. minut Hvataju crno-bijeli priključak u ovim momentima, Ledej je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje, Smailagić iz odbojke. Partizan je na posjed minusa. Ataman traži tajm aut.

16. minut Partizan konstantno pokušava poentirati u reketu i već nekoliko napada to ne prolazi, Panata drži pristojnu razliku. Novi tajm aut za Partizan.

14.minut Poentira se iz tranzicije u ovim momentima, uglavnom na obruču. Panatinaikos stvara velike probleme u reketu Partizanu. Obradović traži tajm aut.

12. minut Odmah na startu je Partizan kažnjen trojkom Grigonisa iz ćoška, te je sviran nesportski Mitoglua na centru igrališta nad Vukčevićem.

Kraj 1/4

10. minut Partizan na krilima Avramovićeve trojke i Kaboklovih poena iz reketa se vratio u utakmicu.

7. minut U ovim momentima nakon povreda na parket su izašli Kevin Panter i Aleksa Avramović. Crno- bijeli ne mogu ništa da odbrane.

5. minut Crno-bijeli izuzetno lako primaju poene, dok je za poene u ovim trenucima uglavnom raspoložen Ledej za domaće. Tajm aut.

3.minut Tvrdo je na početku meča. Partizan ponovo ima problema u odbrani. Doužer i Slukas imaju obračun na početku.

1.minut Utakmica je krenula bacanjima Gaja, pa je Kaminski uzvratio trojkom.

Uoči meča

Zeleni iz Atine su ove godine oformili ozbiljan tim na čelu sa Obradovićevim velikim rivalom iz Turske, Erginom Atamanom. Panata ove sezone ima najviše ambicije, da u regularnom dijelu završi na prve četiri pozicije, pa onda dođe do najbolja četiri tima. Međutim, u ovoj utakmici će se pitati nešto i Partizan iza kojeg će ponovo biti 20.000 ljudi.

Gosti su u odličnoj formi, sigurno jedan od najboljih timova u ovom trenutku u ovom takmičenju, oni se trenutno nalaze na četvrtom mjestu na tabeli sa skorom od 6-4.

Partizan će nakon gostujućih poraza od Bajerna i Efesa probati da se približi gornjem domu i ekipama koje se nalaze u borbi za plej-of.

Crno-bijeli imaju omjer od 4 pobjede i 6 poraza.

Što se tiče zdrabstvenog biltena kod gostiju nema Huanča Ernangomeza, koji će odsustovati nekoliko mjeseci, dok je nekadašnji igrač Partizana Joanis Papapetru odavno van parketa.

Željko Obradović je uvrstio na spisak igrača za večerašnji meč kapitena, Kevina Pantera i Aleksu Avramovića. Uroš Trifunović prema posljednjim informacijama neće na parket prije polov

Trener Partizana, Željko Obradović je rekao da je svaki meč sa Panatinaikosom poseban osjećaj za njega.

– Panatinaikos je za mene uvijek specijalna utakmica kad igramo protiv njih, a razlozi su poznati. Ekipa koja ima najveće moguće ambicije, napravili su takav roster i svi ljudi iz kluba, počev od trenera, pričaju da su im ambicije najmanje fajnal-for. Tako da smo svjesni protiv koga igramo. Kvalitetna su ekipa, imali su sitnih problema početkom sezone, sad igraju veoma dobro, pametno, kontrolišu igru i moraćemo da odigramo mnogo dobru utakmicu, ako želimo da imamo pozitivan rezultat – oprezan je Obradović.

Ergin Ataman je samo imao riječi hvale za Partizan i Obradovića.

– Partizan je jako dobar tim sa odličnim trenerom kao što je Željko Obradović, ali za sada izgleda da imaju problema, posebno u posljednjih nekoliko utakmica. Znamo da im je nedostajao Kevin Panter, važan igrač koji će igrati protiv nas. Biće to teška utakmica, nadam se da nećemo imati povrede prije utakmice. Ovo je veliki izazov za naš klub, jer Obradović ima dugu istoriju sa Panatinaikosom u Evroligi. Dok sam u Turskoj vodio Galatasaraj i Efes vodio sam protiv Obradovića, koji je bio na klupi Fenerbahčea. Sada sam ja u Panatinaikosu, a on u Partizanu. Daćemo sve od sebe. Treneri su veoma važni, ali igrači dobijaju ili gube mečeve – kaže Ataman.