Vajs brži od pištaljke: Slovan u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, prošao i Ferencvaroš

Fudbaleri Slovana su se plasirali u drugo kolo kvalifikacija za ligu šampiona.

Slovačka ekipa je kao gost poslije produžetka sa 2:1 savladala gruzijski Dinamo Batumi, a prethodno je u oba susreta poslije 90 minuta bilo 0:0.

Domaći su poveli golom Zurika Davitašvilija u 104, a izjednačio je Tigran Barsegjan u 115. minutu.

Kada se očekivalo da će putnika odlučti penali Vladimir Vajs je u 123. minutu postavio konačan rezultat.

U gostujućoj ekipi srpski napadač Aleksandar Čavrić je igrao do 67. minuta, Ivan Šaponjić je ušao u 46, dok je bh. internacionalac Alen Mustafić na terenu bio od 114. minuta.

Mađarski Ferencvaroš je sa 5:1 savladao ekipu kazahstanskog Tobola, a to je bio i ukupan rezultat dvomeča s obzirom da u prvoj utakmici nije bilo golova.

U pobjedničkoj ekipi bh. reprezentativac Eldar Ćivić je odigrao cijeli meč, Adnan Kovačević je bio na terenu do 83, a Stjepan Lončar je ušao u 75. minutu susreta.

Na drugoj strani Dušan Jovančić je odigrao cijeli meč, a Zoran Tošić je ušao u 78. minutu.