VAN DAJK HEROJ LIVERPULA! Crveni se odvojili na tabeli, Murinjov Totenhem slavio u goleadi

Fudbaleri Liverpula stigli su do nove pobjede u Premijer ligi, pošto su u 14. kolu savladali Brajton sa 2:1 (2:0). Dvostruki strijelac i junak crvenih bio je Vidržil van Dajk.

Liverpul je tako iskoristio kiks Mančester sitija i povećao prednost na tabeli na velikih +11.

Bitan trijumf timu Jirgena Klopa doneo je odbrambeni tandem. Dvostruki asistent bio je bek Trent Aleksander-Arnold, a dvostruki strijelac štoper Virdžil van Dajk.

Brajton je smanjio zaostatak preko Danka, tri minuta nakon isključenja Alisona koji je igrao rukom van kaznenog prostora, ali gosti nisu uspeli da izbjegnu poraz na “Enfildu”.

Žoze Murinjo je i dalje stoprocentan od kada je došao na klupu Totenhema, pošto je ovog puta savladan Bornmut u Londonu rezutatom 3:2.

Dele Ali je doveo Spurse do prednosti u 21. minutu na dodavanje Hjon Min Sona, da bi isti igrač početkom drugog poluvremena duplirao prednost svog tima. Musa Sisoko je u 69. minutu povisio na 3:0, a kada se očekivalo da Totenhem mirno privede utakmicu kraju, uslijedio je nalet popularnih “Trešnjica” i Harija Vilsona. Velšanin je prvo je smanjio rezultat u 73. minutu, da bi još jedan pogodak postigao u šestom minutu nadoknade. Ipak, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, pa je Totenhem sada na petom mjestu na tabeli, dok je Bornmut nakon poraza pao na 12. poziciju.

Neočekivanu pobjedu slavio je Vest Hem, na gostovanju u gradskom derbiju sa Čelsijem 1:0. Aron Kresvel je zakucao loptu u mrežu “plavaca” početkom drugog poluvremena.

Čelsi je dominirao, imao 13 šuteva više od rivala, ali je uputio svega tri u okvir Vest Hemovog gola za 90 minuta igre.

Pobjedu u gostima je ostvario i Kristal Palas, koji je nadigrao Barnli 2:0. Strelci su bili Vilfred Zaha u nadoknadi prvog poluvremena, te Džefri Šlup koji je rešio meč 12 minuta pre kraja.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević je odigrao cijeli meč za Palas.