(VIDEO) VAR izbacio Meksiko sa Kopa Amerika: Sombrerosi bijesni idu kući, Ekvador se sprema za Argentinu

Dobili smo prve parove četvrtfinala Kopa Amerika, i to poslije ludačkog epiloga.

detalj iz meča Meksiko - Ekvador

Iz B grupe kao lider ide dalje Venecuela i Ekvador ispred Meksika, zahvaljujući boljoj gol razlici, za jedan pogodak.

Upravo su Meksiko i Ekvador u direktnom duelu odlučivali o putniku među osam najboljih u “produženoj” Južnoj Americi. Meč u Kaliforniji je bio potpuno nezanimljiv, sve do osmog minuta sudijske nadoknade.

Tada je sudija Mario Eskobar sa Gvatemale pokazao na penal za Sombrerose, ali je dobio uputstvo da gleda snimak, što je učinio i preinačio odluku, drugi put na meču! Time je momentalno navukao gnjev Meksikanaca, a obradovao Ekvadorce, piše Sportal.

Ekvador će za gol u četvrtfinale, na megdan Argentini, pošto je završio sa razlikom 4:3, a Meksiko 3:3. Takođe, Venecuela će se protiv Kanade boriti u istoj fazi. Najveći hit Kopa Amerike su Venecuelanci sa maksimalnih devet bodova iz B grupe. Sada su uspjeli da savladaju Jamajku 3:0 golovima u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Eduard Beljo, Salomon Rondon i Erik Ramires.