VAR koban po Liverpul, Rendžers slavio u Old firmu

Mersisajd derbi između Evertona i Liverpula, završen je 2:2, a ovaj meč će donijeti nove rasprave o VAR sistemu.

Naime, šampion je u sudijskoj nadoknadi postigao gol ali ga je sudija nakon intervencije poništio jer je Sadio Mane bio u milimetarskom ofsajdu.

VAR je korišten i u 11. Minutu kada je pokazao ofsajd Van Dajka, pa je oštar start golmana Pikforda ostao nekažnjen zbog starta kojim je povrijedio defanzivca i koji će kasnije da napusti igru.

Liverpul je već u trećem minutu poveo golom Sadija Manea. Everton je izjednačio nakon kornera a strijelac je bio Majkl Kin.

U 72. minutu Liverpul je poveo, efektnim golom Mohameda Salaha, njegovim 100. u dresu Liverpula na 159. utakmici. Bod Evertonu donio je Dominik Kalvert-Luin.

Everton je prekinuo niz od četiri vezane pobjede.

U Škotskoj u 421. Old firm derbiju, Rendžersi su kao gosti slavili protiv gradskog rivala Seltika. Plavi dio Glazgova slavi Konora Goldsona, dvostrukog strijelac, u devetom i 54. minutu.

Rendžers je stekao četiri boda prednosti u odnosu na Seltik i nagovijestio da mi mogao da prekine dominaciju “zelenih”.

U ukupnom skoru, Rendžers ima 163 pobjede, Seltik 159, dok je 99 utakmica završeno remijem.