VATERPOLISTI SRBIJE U FINALU SVJETSKE LIGE Protiv Australije sa pola gasa

Vaterpolo reprezentacija Srbije izborila je plasman u finale Svjetske lige. Savićevi “delfini” pobijedili su u polufinalu Australije rezultatom 16:11.

FOTO A. DIMITRIJEVIC

Idealno je meč počeo za Srbiju koja je povela direknim golom Filipovića iz prekida nakon prekršaja, a na 2:0 povisio je Mandić. Sajnim potetom, Šraubom, Vico je povisio rezultat na 3:0, a još jedan pogodak dodao je Andrija Prlainović iz Peterca. Iako je razlika u kvalitetu ova dva tima očigledna, malo ko je vjerovao da će Srbija ovako lako doći do ubjedljivog viška, a Australijanci su tek nakon nešto više od pet minuta došli do prvog gola, a nakon prve četvrtine Srbija je imača četiti gola viška (6:2).

Ovo je bila razlika koja je izabranicima selektora Dejana Savića dala mogućnost da u nešto lakšem ritmu uđu u nastavak meča pa su Australijanci drugi period dobili sa 3:2., a u poslednju dionicu ponovo je Srbija ušla sa č3titi gola prednosti (11:7)

Australija se nije predavala pa je na 3 minuta i 22 sekunde do kraj, nakon peterca, došla na samo minus dva gola manjka (13:11) ali Filipović već u narednom napadu pogađa, vraća Srbiju na tri gola prednosti i praktično rješava pitanje pobjednika u ovom meču. Poslije dobre odbrane delfina Nikola Jakšić je pogodio za 15:11

Srbija će se u finalu za pehar ali i direktan plasman na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog meča u kojem se sastaju Hrvatska i Španija.