VATERPOLO KLASIK Srbija ostala bez polufinala, Mađarska slavila nakon peteraca

Vaterpolisti Srbije ostali su bez plasmana u polufinale Evropskog prvenstva.

Srbija je u četvrfinalu u vaterpolo klasiku poražena od Mađarske i to nakon velike borbe i peteraca s 15:14.

Srbija je bila favoriti pred ovaj duel, ali to nije opravdala u bazenu.

U prvoj četvrtini smo vidjeli izjednačenu borbu dvije ekipe. Srbija je aktuelni olimpijski prvak, a Mađarska aktuelni prvak svijeta pa se ovakav meč mogao i očekivati. Prvih osam minuta završeno je izjednačeno 3:3. Mađarska je povela 1:0, a Srbija 2:1 i 3:2, ali niko nije imao prednost na ulasku u drugu čestvrtinu.

U istom ritmu su dvije ekipe nastavile i u drugoj četvrtini. U drugi osam minuta smo vidjeli po dva gola na obje strane pa se na pauzu otišlo sa 5:5.

Meč pun preokreta nastavio se i u trećoj četvrtini. Niti jedna ekipa nije imala više od jednog gola prednosti. Vodile su Mađarska i Srbija, a pred posljednju četvrtinu Mađarska je imala prednost od 9:8.

Ništa se nije promijenilo ni u posljednjoj dionici meča. Neizvjesnot je bila velika, ali je to bila četvertina Srbije koja je prvo prokrenila rezultat na 10:9, ali su pobjednika odlučili peterci jer je Mađarska došla do izjednačenja (10:10).

Mađarska će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Hrvatska – Grčka koji je na programu sutra.