Velež odigrao za Borac: Zrinjski nemoćan, mostarski derbi obilježili neredi navijača

Veliki mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog pripao je domaćinu koji je tako ostvario trijumf koji ide na ruku lideru Premijer lige Borcu.

Velež je slavio s 3:0, a golove su postigli Giorgi Gulijašvili koji je bio dvostruki strijelac i Nermin Haskić koji je postigao prvi gol na meču.

Ovaj meč obilježili su i neredi navijača. Meč je bio prekinut u dva navrata.

Prvi put u 33. minuti susreta nakon što su se gostujući navijači Ultrasi sukobili s policijom. Glavni sudija Irfan Peljto je igrače tada poslao u svlačionicu. Do sukoba je došlo nakon što su navijači na teren ubacili kamnenje i baklje.

Do drugog prekida je došlo u 37. minutu meča. Naime, na tribini gdje su bili smješteni navijači Veleža nalazila se poruka za gradske rivale. Na njoj je između ostalog bio kukasti krst, ustaški simbol i Davidova zvijezda. Nakon što je pomenuta poruka uklonjena, susret je nastavljen.

Dodajmo i to da je Zrinjski meč završio sa igračem manje jer je crveni karton u sudijskoj nadoknadi dobio rezervista Filip Bradarić.

Velež se ovom pobjedom u 14. kolu učvrstio na četvrtom mjestu sa 25 bodova, dok aktuelni prvak BiH ima bod više, ali i meč manje. Borac je pobjedom Veleža zadržao sedam bodova više u odnosu na Plemiće, a crveno – plavi imaju i meč više.