VELIKA ŠTETA Đere poražen u finalu Hamburga

Srpski teniser Laslo Đere nije uspio da dođe do ATP 500 titule u Hamburgu pošto je u finalu poražen od Nijemca Aleksandra Zvereva sa 0:2.

Laslo Đere

Nakon sat vremena i 50 minuta igre, Zverev je po setovima slavio sa 7:5, 6:3.

Ostaje velika žal za ovim porazom, jer je Laslo imao veliku šansu u prvom setu. Pri rezultatu 4:4, Srbin je propustio čak četiri brejk lopte, a nakon toga i psihički pao što je Zverev iskoristio, napravivši brejk pri rezultatu 6:5 i došao do osvajanja prvog seta.

U drugom setu Zverev je brejk napravio u 4. gemu i poveo sa 3:1 i činilo se da će lako privesti meč kraju. Ipak vratio se Srbin u meč, izjednačio, ali je domaći teniser ponovo napravio brejk i nakon toga sigurno odservirao za osvajanje titule.

Zverevu je ovo 20. ATP titula u karijeri, a prva u rodnom Hamburgu dok je Đere ostao na dvije.