VELIKI DERBI Hrvatska lako protiv Makedonije za prvo mjesto u grupi B

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je Makedoniju rezultatom 31:22 u utakmici trećeg kola grupe B na Svjetskom prvenstvu čiji su domaćini Njemačka i Danska.

U meču koji je bio okarakterisan kao veliki derbi, Hrvatska je već nakon 30 minuta igre imala prednost od pet golova, vodila je sa 16:11, a u nastavku su izabranici selektora Line Červara nastavili sa čvrstom igrom u odbrani i do kraja stigli do ubjedljive pobjede koja će im na kraju, najvjerovatnije, osigurati prvo mjesto u grupi.

Najbolji strijelac u dresu Hrvatske reprezentacije bio je Domagoj Duvnjak sa šest golova dok je Marin Šego bio odličan na golu, a na kraju je upisao 12 odbrana.

U dresu Makedonije najefikasniji je bio Dejan Manaskov sa šest golova dok je Kiril Lazarov zaustavljen na samo četiri gola.