VEMBLI EKSPLODIRAO Engleska poslije 55 godina pobijedila Nijemce u nokaut fazi

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrt finale Evropskog prvenstva. Englezi su pobijedili Njemačku na Vembliju rezultatom 2:0.

Počelo je oprezno, pred Vemblijem na kojem je bilo preko 40.000 navijača. Bili su oprezni i jedni i drugi, pa je uprkos nekoliko dobrih prilika rezultat nakon prvog dijela bio nerješen 0:0.

U nastavku je sve riješeno, i to na stranu Engleske.

U 75. minutu Sterling je prekinuo napad Nijemaca i dodao do Kejna, koji je uposlio Griliša. On je malo sačekao i proigrao Šoa po lijevoj strani, a ovaj je poslao loptu na vrh peterca gdje je bio Rahim Sterling, koji je sve pratio i loptu zakucao u mrežu. On je postigao sva tri gola za svoju selekciju dosad na turniru, a “Vembli” je eksplodirao.

Nada Njemačke trajala je do 86. minuta. Ponovo su “panceri” pogriješili, Gnabri je svojom lošom reakcijom nasredini omogućio Šou da dođe do lopte, ovaj je prosljedio do Griliša, a koji je centrirao, a Kejn pogodio glavom. Ovo je njegov prvi gol na ovom turniru, kojim je gotovo izvjesno donio pobjedu svojoj ekipi.

Zanimljivo je da je ovo bila sjajna osveta selektora Engleske Gereta Sautgejta jer je sadašnji selektor Britanaca 96. godine promašio penala zbog čega njegova reprezentacija izgubila od Nijemaca.