VENECUELA PROKOCKALA PREDNOST Tavares i društvo slavili nakon preokreta (VIDEO)

Košarkaši Zelenortskih Ostrva pobijedili su Venecuelu s 81:75 u drugom kolu grupe F na Svjetskom prvenstvu u Okinavi.

Plave ajkule su poslije preokreta uspjele da dođu do prve pobjede na SP.

Sve do kraja prvog poluvremena košarkaši Zelenortskih ostrva nisu bili su konkurentan rival, ali čim je Venecuela pojača tempo na terenu je bila druga slika.

Nisu Edi Tavares i drugovi znali kako da se suprostave rivalu i u drugom dijelu igre ubacili su samo devet poena.

Venecuela je namjestila nišanske sprave, odlijepila na pristojnu prednost i poslije 20 minuta na semaforu je stajalo 46:33.

Treća dionica donijela je buđenje Plavih ajkula, koje su uvele meč u egal, uprkos tome što najveća zvijezda Tavares nije dao ni jedan koš.

Odrađivao je defanzivne zadatke, ali košarkaš Real Madrida nije uspio da poentira više od 20 minuta.

Proradio je kada je bilo potrebno, donio je prednost svojoj ekipi, koja je na dva i po minuta prije kraja otišla je na plus dva. Nije Venecuela željela da odustane, pa je u samoj završnici izjednačila na 75:75.

Na manje od 60 sekundi do kraja Vili Tavares pogodio je za novu prednost Zelenortskih Ostrva. Isti igrač sa penala je overio trijumf, dok je Betinjo Gomes samo stavio tačku na ovaj meč.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gomes sa 22 poena, Vili Tavares pomogao je sa 20 koševa, dok je Edi Tavares za pola sata igre ubacio šest poena uz 14 skokova.

U ekipi Veneuele istakli su David Kubiljan sa 15, Hornan Zamora sa jednnim poenom manje, a Garli Soho je stao na 13.

Ovo je drugi poraz Venecuele na SP, dok su Zelenortska Ostrva upisala prvi trijumf u grupi F, piše B92.