(VIDEO, FOTO) GRCI SLAVE EL KABIJA Olimpijakos nakon produžetaka slomio Fjorentinu i OSVOJIO LIGU KONFERENCIJA

Fudbaleri Olimpijakosa osvojili su Ligu konferencija, nakon što su u finalu poslije produžetaka savladali Fjorentinu sa 1:0.

Olimpijakos fjorentina

U spektakularnoj atmosferi Aja Sofija arene u Atini, Grci će slaviti ime Ajuba El Kabija. Čovjek koji je 11. golom u ovoj sezoni Lige konferencija donio trofej Olimpijakosu, postao je apsolutni heroj ovog meča.

Nema sumnje da će se duboko u noć feštati u Atini. Olimpijakos je po prvi put u istoriji osvojio evropski trofej.

Nije bilo golova, ali daleko od toga da nije bilo šansi, uzbuđenja, ritma, pa i lijepih poteza. I to sa obje strane u prvih 45 minuta.

Trofej UEFA Evrope konferencijske lige

Prvo poluvrijeme je obilježilo poništen gol Violi i to sa Nikolom Milenkovićem u glavnoj ulozi. Na centaršut Nika Gonsalesa, koji je na kraju ispao šut, uticao je Srbin tako što je smetao golmanu Kostantinosu Colakisu, a sudije uz pomoć VAR poništile vođstvo Ljubičastih.

Vidjeli smo još dvije velike prilike Đakoma Bonaventure, ali i nalete Olimpijakosa. Golman Pjetro Teračano je odbranio nezgodan udarac Danijela Podensea, isto kao i Čikinjov, ali je utisak da su gosti iz Firence morali da iskoriste kontrolu na meču, iako tako nije bilo u uvodu. Možda i zbog vruće atmosfere u Atini, koja je splasnula kako je Viola igrala bolje…

Oba tima su u drugom dijelu izgledala kao da nemaju snage, niti herca da više napadnu. Posebno se to odnosi na Olimpijakos, pošto je Viola i htjela nešto da uradi. Potpuno drugačije bilo je drugo poluvrijeme. Olimpijakos je igru prepustio Fjorentini, ali je i tim iz Firence bio prilično oprezan. Kao da su i jedni i drugi samo čekali da se ode u produžetke, a na kraju se to i desilo.

Ništa bolja slika nije viđena ni u produžecima. Oprezno i umorno djelovali su igrači na terenu. Fjorentina je imala blagu terensku inicijativu, ali bez ozbiljnijih prilika.

Ipak, kada se činilo da ćemo prisustvovati izvođenju jedanaesteraca, pojavio se ko drugi nego Ajub El Kabi. Postigao je 11. gol u Ligi konferencija ove sezone u 116. minutu i bacio na koljena ekipu iz Firence.

Pokušala je Viola do kraja meča da loptama u kazneni prostor dođe do izjednačenja, ali nije uspjela, a Olimpijakos je došao do trofeja.

TOK MEČA OLIMPIJAKOS – FJORENTINA 1:0

Produžeci:

116’ GOOOLLLL! El Kabi dovodi Olimpijakos u Vođstvo.

110’ Colakis opet čuva Oli. A morao je i bolje Ikone… Slično kao što je Kuame šutirao, tako je i drugo krilo Fjorentine. Slabo je uhvatio nabačenu loptu sa strane, pa nije bilo teško golmanu Olimpijakosa da interveniše.

105’ Bez ijedne šanse, čak ni pokušaj. Sve smo bliži penalima. Tako se i igrači ponašaju.

96’ Jovetić umalo da sruši “svoje”! Bio je bivši kapiten Partizana u solo prodoru, dobro gađao, ali je Teračano opet bravurozno odbranio plasiranu loptu sa ivice kaznenog prostora. Isto kao što je Podenseu u prvom poluvremenu.

91’ Alexandros Paschalakis dobija žuti karton zbog nekorektnog ponašanja! Sudija ne toleriše prigovore.

2. poluvrijeme

97’ Kraj drugog poluvremena. Gledaćemo produžetke. Oba tima su u drugom dijelu izgledala kao da nemaju snage, niti herca da više napadnu. Posebno se to odnosi na Olimpijakos, pošto je Viola i htjela nešto da uradi. Idemo u produžetke. Ne može da se kaže da gledamo lošu predstavu, ima šta da se vidi, ali fale golovi i više hrabrosti. Jasno, ulog je veliki…

90’ Četvrti sudija pokazuje da će se igrati još dodatnih 7 minuta

81’ Centrimetri spasli Fjorentinu! Olimpijakos je iz “mrtve igre” bio blizu gola. Orta je izveo prekid, Ibora visoko podigao nogu i krznuo loptu, ali je otišla tik pored gola.

65’ Milenković opet opasan pred golom! Artur je izveo korner, srpski štoper najviše skočio, ali glavom nije najbolje zahvatio loptu i poslao ju je pored gola. Nova propuštena šansa za Violu, a druga situacija za Milenkovića u protivničkom petercu pored toga što je bio glavni učesnik poništenog gola.

51’ Štoper Olimpijakosa Recosu  je bio pred izmjenom poslije udarca u glavu, teturao se po terenu, ljekari su pokazivali treneru da ga mijenja, ali je igrač insistirao da nastavi. Poslije nekoliko minuta ukazivanja pomoći odlučio je da nastavi, što je veliko iznenađenje s obzirom na to kako je izgledao u jednom trenutku.

46’ Drugo poluvrijeme je počelo.

HAOS KOD ITALIJANSKIH NAVIJAČA! Na dijelu stadiona gdje su Fjorentinine pristalice došlo je do sukoba. Za sada se ne zna tačan razloga, samo da je policija morala da upadne među njih i smiri situaciju. Takođe, i fudbaleri Viole su morali da dolaze do njih po kraju prvog poluvremena da smire strasti.

45+2’ Kraj! Sudija svira poluvrijeme

38’ Vrlo lako je mogla da povede, ali je Gonsales promašio makazice iz peterca. Puno sreće za Olimpijakos, koji polako pada poslije žestokog početka.

27’ S obzirom na to da je finale, da bi mnogi kalkulisali, gledamo odličan i otvoren fudbal. Već smo vidjeli nekoliko uzbudljivih situacija kod oba gola, ali se čeka da se zatrese nečija mreža.Sada je u šansi bio Čikinjo glavom, ali je Teračano bio dobro postavljen na korneru.

20’ Najbolja prilika na meču. Neshvatljivo kako je iskusni Bonaventura loše šutirao. Odjednom mu se odbila lopta oko penala, imao je svo vrijeme ovog svijeta, ali je preslabo gađao, a Colakis lako odbranio.

10’ Fjorentini poništen gol! Viola je mogla da povede, ali je Milenković bio u ofsajdu poslije slučajnog udarca Nika Gonsalesa. Smetao je golmanu Colakisu, čak je bio oboren Srbin, ali su sudije potvrdile ofsajd uz potvrdu VAR-a

5’ Umalo kazna na drugoj strani. Prosuli su gosti kontru, Beloti je ostao sam na drugoj stativi, ali je previše odugovlačio i lopta mu je pobjegla.

4’ Podense je bio u solo prodoru, lucidno šutirao u dalji ugao sa lijevog roglja, ali je sjajno odbranio Teračano i izbacio loptu u korner. Jako malo je falilo da povede Olimpijakos.

1’ Fjorentina kreće sa centra, utakmica je počela.