(VIDEO) Bajern poslije 16 godina pao u Štutgartu: Dortmund "petardom" najavio revanš sa PSŽ-om

Fudbaleri Štutgarta slavili su pred svojim navijačima protiv minhenskog Bajerna rezultatom 3:1, u derbi meču 32. kola njemačke Bundeslige.

meč Štutgart - Bajren

Popularne Švabe revaširale su se Bavarcima za poraz na “Alijanc Areni” u prvom dijelu sezone (3:0) i tako došle u situaciju da ih možda i prestignu na tabeli do kraja šampionata, budući da dva kola prije kraja imaju svega dva boda manje od velikana iz Minhena.

Ekipa Tomasa Tuhela je očigledno mislima u Madridu, gdje ih naredne srijede očekuje revanš meč polufinala Lige šampiona sa Realom, a Štutgart je to maksimalno kaznio i došao do prve pobjede nad Bajernom na svom stadionu još od 2007. godine, kada je isto bilo (3:1), prenosi Sportal.

Pobjedu domaćina na ovom susretu najavio je Leonidar Stergiju koji je u 29. minutu matirao Manuela Nojera za 1:0, ali je osam minuta kasnije Hari Kejn sa penala poravnao na 1:1.

Ekipa Sebastijana Henesa je u završnici meča ipak uspjela da slomi Bajern i sa još dva pogotka zatvori ovaj meč. Najprije je u Vu-Jong vratio prednost Švabama u 83. minutu i to na centaršut Mvupe koji se u trećem minutu sudijske nadoknade i sam upisao strelce za 3:1.

Fudbaleri Borudije iz Dortmunda napravili su sjajnu uvertiru za revanš meč polufinala Lige šampiona sa PSŽ-om, pošto su pred svojim navijačima razbili Augsburg rezultatom 5:1.

Duel na “Vestfalenu” riješen je na nešto jače od pola sata utakmice, pošto su do 34. minuta Milioneri već četiri puta pogodili mrežu rivala.

Goleadu je pokrenuo Jusufa Mukoko koji je u četvrtom minutu donio prednost Borusiji, da bi Donijel Malen u 20. minutu duplirao na 2:0.

Mukoko je u 29. minutu svojim drugim golom na meču povisio na 3:0, a svega tri minuta kasnije je domaćinu odgovorio Ruben Vargas koji je zaostatak Augsburga smanjio na 3:1.

Rezultat prvog poluvremena postavio je Marko Rojs koji je u 34. minutu donio Dortmundu 4:1, da bi u nastavku domaćin kompletirao “petardu” u mreži rivala. Strelac je bio Feliks Nmeha koji je tako zaokružio fantastičnu partiju polufinaliste Lige šampiona.

Trijumf je ovog popodneva ostvario i Volfsburg u duelu sa Darmštadom (3:0), čime je praktično prebrinuo sve brige po pitanju opstanka. Važan bod u Bremenu osvojila je Borusija iz Menhengladbaha i to golom Nojhausa iz penala u 91. minutu (2:2).