(VIDEO) Brazilci jalovi protiv Kostarike: Trećeligaški golman ukrotio zvijezde na Kopa Amerika

Brazil je sinoć na Kopa Amerika odigrao neriješeno 0:0 protiv Kostarike, što je razočaralo mnoge navijače i ljubitelje fudbala.

detalj iz meča Brazil - Kostarika

Iako je Brazil kontrolisao igru i nadigrao Kostariku sa 18:2 u šutevima, tim je ostao bez golova prije svega odbranom koju je predvodio golman Patrik Sekeira, koji je napravio tri vrhunske odbrane i zabilježio četvrtu uzastopnu utakmicu bez primljenog gola.

Brazil je imao gol Markinjoša, koji je poništen u prvom poluvremenu poslije duge provjere VAR, ali tim koji je decenijama poznat po ofanzivi bio je blijed u nastavku, pred 67.158 navijača na stadionu SoFi.

Rezultat je ostavio Kolumbiju na vrhu Grupe D poslije pobjede nad Paragvajem od 2:1. Brazil je osvojio Kopa Amerika devet puta, ali njegov trenutni sastav predvođen zvezdama Real Madrida Vinisijusom i Rodrigom je obeshrabrujuće počeo takmičenje.

Žrijeb je bio nemilosrdan za Kostariku; tim igra s najmlađim sastavom na turniru, a unucima će o ovom meču pričati Sekeira, golman koji igra za Ibicu u trećoj španskoj ligi.

Reprezentacija Brazila je bez Nejmara, koji nije igrao od kada je pokidao ligament koljena u reprezentativnom meču prošlog oktobra.