(VIDEO) ČUDESNI EMERI Vila potopila i Arsenal i uključila se u trku za titulu

Aston Vila je sa trona zbacila Arsenal, novi lider Premijer lige je Liverpul.

Kakvih nekoliko dana za navijače Aston Vile. Ekipa iz Birmingema je najprije u srijedu na „Vila parku“ srušila Mančester siti, a na istom mjestu tri dana kasnije stradao je i Arsenal 1:0.

Ekipa koju sa klupe predvodi Unaj Emeri nanijela je tek drugi poraz u sezoni u Premijer ligi Arsenalu, a ispostavilo se da je presudio pogodak Mekgina još iz sedmog minuta, posle odličnog prodora i dodavanja Bejlija.

Napao je posle toga Arsenal, ali je i propustio tri velike prilike za izjednačenje u završnici prvog poluvremena. Najprije u 34. minutu, kad je Odegard šutirao zamalo pored gola, dva minuta kasnije izblokiran je vrlo dobar pokušaj Martinelija, na kraju je u 39. minutu Odegard još jednom probao, ali je Martinez odbranio.

Nastavljeno je u istom ritmu, Arsenal je imao posjed lopte, napadale su Tobdžije i stvarale šanse. U 47. inutu Žezus je pao u protivničkom šesnaestercu, ali nedovoljno da bi sudija pokazao na jedanaesterac.

Deset minuta kasnije Saka je iz dobre pozicije šutirao preko gola, a u 62. minutu Saka jeste pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda. Sve to je mogao da kazni sjajni Oli Votkins, ali je Raja nogom odbranio taj udarac.

Vrhunac uzbuđenja dogodio se u 90. minutu, Haverc se snašao u protivničkom petercu, postigao je gol, ali ga je odmah poništio sudija Žile, s obzirom na to da je prethodno Njemac igrao rukom. Posle provjere iz VAR sobe gol je poništen, prenosi Sportklub.