(VIDEO) Dalas razbio Boston i spriječio metlu: Dončić vodio Mavse do ubjedljive pobjede, SAN O ISTORIJI I DALJE ŽIVI

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Boston Seltikse na svom terenu rezultatom 122:84, u četvrtoj utakmici velikog NBA finala, čime su smanjili prednost svog rivala u borbi za titulu (3:1).

Boston je slavio u prva dva okršaja, zatim su stigli i do brejka u Teksasu, a noćas su imali priliku da postanu prvi tim od Golden stejt Voriorsa 2017. godine koji će slaviti sa 4-0 u finalu.

Ipak, vidjeli smo mnogo drugačiji Dalas nego u prethodnim mečevima, pa san o tome da će postati prvi tim koji će okrenuti 3-0 u seriji i dalje živi.

Osim u prvih nekoliko minuta, nismo vidjeli nikakvu neizvesnost. Serijom u finišu prve dionice, Dalas je otišao na dvocifrenu prednost (34:21), a kada je na poluvremenu rezultat glasio 61:35 za ekipu Džejsona Kida, bilo je jasno da će se serija vratiti u Masačusets.

Nije se mnogo toga promijenilo ni u nastavku, Boston nije uspio da smanji prednost Dalasa, pa su do kraja meča priliku dobili gotovo svi igrači oba tima.

Dalas je do pobjede predvodio Luka Dončić, koji je meč završio sa 29 poena i po pet skokova i asistencija, Kajri Irving je dodao 21 uz šest asistencija, dok su dvocifreni bili i Tim Hardavej sa 15, Derik Lajvli sa 11, odnosno Dante Egzum koji je ubacio deset poena, piše Sportal.

Kod Seltiksa, bolji od ostalih je bio Džejson Tejtum sa 15 poena, dok je Sem Hauzer dodao jedan manje.